Zprávy / Pozvánky

Vložte Kočku, vložte Ufajr, vložte naději do (nejen) rádia StreetCulture

Vložte Kočku, vložte Ufajr, vložte naději do (nejen) rádia StreetCulture

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.05.2013

StreetCulture, internetové rádio a platforma pro mladé lidi nejen na Žižkově, bojuje o přežití. Členové z týmu rádia proto oslovili okruh známých a spřátelených kapel, aby projekt Live Aid for StreetCulture podpořili, a připravili několik stylově různých akcí. Na poslední z této série (tzv. alternativní) zahrají Vložte Kočku, Ufajr, Debbi Love a Downbelow. Stane se tak 22. května 2013 ve spřáteleném klubu HooDoo na pražské Orionce, vstupné bude 100 Kč a veškeré peníze poputují na konto StreetCulture.

V sedm hodin zahájí akci dvoučlenný projekt slummerky Biomashi a bubeníka kapely Glitchtet Oliase. Dvojice Debbi Love, běžně hrající looper lo-fi pop, však zahraje nové skladby v podobě s živými bicími a elektrickou kytarou, na kterou zahraje speciální host z Dánska, Tue Schmidt Rasmussen (člen kapely Lis Er Stile). Akce bude pokračovat vystoupením pražské kapely Ufajr (na fotce), která balancuje na pomezí post-rocku, emocoru a indie rocku. Členem a tvůrcem kapely je Tomáš Kubín, zakladatel labelu Landmine Alert.

Následně posluchače potěší frýdecko-místecká kapela Downbelow, která se po svém nedávno natočeném EP Other World dostává do popředí české indie rockové scény. A hlavní „hvězdou“ večera bude uskupení Vložte Kočku, které kombinuje folkové motivy s elektronickými prvky a živými nástroji. Momentálně se jedná o jednu z nejoriginálnějších českých kapel. Kromě koncertování momentálně pracují na novém materiálu – a možná něco představí už na této akci.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články