Zprávy / Předbíháme

VR/Nobody proudí

VR/Nobody proudí

redakce | Zprávy / Předbíháme | 04.09.2017

VR/Nobody je dvojice Jakub NobodyListen Strach a Václav Rouček, která nepřestává lovit nové trendy a na české hudební scéně udělala slušný rozruch už svým debutem Yet. v roce 2015. I přesto, že první jmenovaný platí mezi mileniány za velkou a žádánou DJskou hvězdu, podařilo se mu společně se zpěvákem Václavem Roučkem infikovat svým městským R&B českou alternativní scénu. Debutové album provázelo několik vizuálně nadstandardních klipů i nominace na žánrovou cenu Anděl v kategorii elektronika. Velký rozhovor s kapelou si můžete přečíst v zářijovém magazínu Full Moon.


Po dvou letech VR/Nobody atakují znovu. Druhé album přináší několik zásadních změn. Tou největší a pravděpodobně i nejkontroverznější je sbohem a šáteček angličtině. Sedmnáct skladeb Václav Rouček otextoval v rodném jazyce a kompletně tak obnažil svojí poetiku a vnímání okolního světa. Zhruba rok vznikající album díky tomu nezastřeně reflektuje všechno, co běžně obklopuje dnešní youngsters. Noc, kluby, láska, vztahy, bolest, hořkost, prázdnota. To všechno zavěšené v pavučině nokturnální elektroniky, která nekompromisně odkrývá producentský rukopis Jakuba Stracha. Jakkoliv možná někomu změna jazyka nebude zpočátku příjemná, nedá se ignorovat fakt, že direktivně promlouvá ke všem, kteří doteď vnímali angličtinu jenom jako nutný balast a moc si nelámali hlavu s textovým obsahem. Z původně plánovaného EP tak v jejich domácím studiu vznikla sedmnácti skladbová paleta všech odstínů sametově černé. Na albu se objevují i hosté jako je Never Sol, Pil C nebo Calin.

Křest alba Proud proběhne 30. září v Divadle Ponec a slibuje speciální audio-vizuální show i zajímavý line-up. Následovat bude menší turné po Čechách i pár koncertů na Slovensku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články