Zprávy / Pozvánky

Vyšší stupeň grácie: The Charlatans

Vyšší stupeň grácie: The Charlatans

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.11.2017

The Charlatans dosáhli vyššího stupně grácie. Dvacet sedm let po vydání svého prvního alba Some Friendly, které dosáhlo prvního místa britské hitparády, znějí pořád svěže a jejich kariéra září jak slunce na nebi. Se svým letošním albem Different Days přicházejí s hudbou, která překresluje jejich hudební mapy, jako nikdy předtím jsou si jistí svou kolektivní identitou, tím, kdo jako kapela vlastně jsou. The Charlatans se pražskému obecenstvu představí 21. února v klubu MeetFactory. Vstupenky za 690 Kč + poplatky od 28.11. na GoOut.cz, v Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu za 790 Kč.

Jejich vývoj má jen málo paralel v britském rocku a vydáním svého skvělého třináctého studiového alba Different Days jen potvrzují, že stále hledí kupředu. Frontman Tim Burgess na novém albu v jedné optimistické písni nazvané There Will Be Chances zpívá "Odešel jsem, když jsem myslel na minulost, na místo, které miluji, ale do kterého se nemůžu vracet – všechno je v přítomnosti." Poslech desky Different Days vás naplní pocitem, že je vše optimistické, a to v době, kdy se politická situace ve světě dramaticky změnila.


Kapelu tvoří čtyřčlenné jádro - Burgess, basák Martin Blunt, kytarista Mark Collins a hráč na klávesy Tony Rogers, ale na novou desku si přizvali celou řadu přátel. V roce 2013 zemřel zakládající člen skupiny, bubeník Jon Brookes, proto bylo důležité najít důstojnou náhradu. Někdejší člen Verve, bubeník Pete Salisbury, se tohoto úkolu zhostil se ctí. Kromě Pete Salisburyho se k nim ve svém studiu v Berlíně přidal v písni Not Forgotten Anton Newcombe z Brian Jonestown Massacre, následoval Johnny Marr, který přispěl na tři skladby včetně majestátní Plastic Machinery, Stephen Morris, bubeník New Order a kdysi i Joy Division, si nejdřív zabubnoval ve skladbě Modern Nature, ale nakonec nahrál se skupinou sedm věcí.

A další hvězdní hosté následovali – kytarista a zpěvák Paul Weller v expanzivní chicagské soulové závěrečné skladbě alba Spinning Out, dále na bonga člen ACR Donald Johnson a jeho bratr na basu Derrick ve skladbě Over Again a v titulní skladbě zpěvačka Sharon Horgan. Jejich předešlé album Modern Nature si vysloužilo nadšené recenze, dosáhlo jako jejich osmé album Top Ten a snad i díky této desce The Charlatans získali ocenění časopisu Q za celoživotní přínos.

Info

The Charlatans (uk)
21. 2. 2018 20:00
MeetFactory, Praha
Vstupenky na GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal za 690 Kč + poplatky od 28.11., na místě 790 Kč.

www.facebook.com/events/541667859520435
www.facebook.com/MeetFactory
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články