Zprávy / Úplňkové

XPLAYMIX: Pretty Old Sound píší milostný dopis kytarové alternativě

XPLAYMIX: Pretty Old Sound píší milostný dopis kytarové alternativě

redakce | Zprávy / Úplňkové | 15.04.2016

Jako milostný dopis kytarové alternativě 70. až 90. let s přesahem do pozdějí doby lze číst podcast, kterým do série XPLAYMIX přispěla pražská trojice Pretty Old Sound. Navazuje v něm na svoji letoní debutovou desku Only Later Can We Fall, jejíž rozkročení mezi velvetovskou psychedelií a rozvazbeným alternativním rockem 90. let kapelu katapultovalo mezi nejzajímavější projekty tuzemské alternativní kytarové scény.

Největší prostor v podcastu zabírají skladby protopunkových kapel, jejichž étos je patrný i v tvorbě Pretty Old Sound. Dojde ale i na výrazově zcela odlišné skladby, jakou je například hip hopem šmrncnutá ukázka z alba XTRMNTR od Primal Scream, folkrocková balada Nicka Drakea či cool jazz Cheta Bakera. „Staré časy, případně cizí země, příběhy - nějak čistější a opravdovější... To všechno stimuluje imaginaci,“ říká v doprovodném rozhovoru autor mixu, kterým je frontman Pretty Old Sound Dimitar Dimov.


Vaši imaginaci bude jeho kapela stimulovat i v sobotu 16. dubna, kdy vystoupí na pouliční slavnosti k otevření nového studia Radia Wave. Vedle Pretty Old Sound se na pódiu v pražské Balbínově ulici představí např. Schwarzprior, Lo/ve či Hugo Toxxx, ve Studiu 1 Českého rozhlasu pak zahraje mj. nový projekt Moniky Načevy s dvojicí, kterou tvoří Karaoke Tundra a DJ Five.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články