Zprávy / Pozvánky

Zapomenutý orchestr země snivců křtí

Zapomenutý orchestr země snivců křtí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.06.2018

Zapomenutý orchestr země snivců je hudební ansámbl zabývající se pouze improvizovanou hudbou. Loni oslavilo toto velmi svérázné hudební těleso 25 let od svého vzniku koncertem a dokumentární nahrávkou, která právě vychází u vydavatelství Polí 5 na CD.

Zapomenutý orchestr země snivců v roce 1992 založila trojice hudebníků Jaroslav Kořán, Michal Kořán a Marek Šebelka jako experiment. Jde o hudební fórum, v němž každý improvizuje to své tak, aby se našla společná řeč a duch. Používá se různých hudebních médií, rovněž i hudebních stylů. Experimentuje se často i s obrazovou projekcí a s prostředím.

Za čtvrstoletí vzniku orchestru si v něm zahrálo okolo sta hudebníků z různých hudebních žánrů a koutů světa. Stopy působení orchestru směřují do různých mist, v Čechách zejména v Praze: Divadlo Archa, Roxy, Divadlo Na zábradlí, Divadlo Komedie, NoD, Emauzy, Jazz klub v Železné, Muzeum hudby, a hlavně různé galerijní prostory. Orchestr poprvé hrál v roce 1992 na sympoziu Hermit v Plasech u Plzně. Nezapomenutelnou stopou bylo doprovázení němých filmů (Divadlo Archa, Karlovy Vary, Králíky, Berlín apod.). Šlo o slavné tituly, jako je Erotikon, Utrpení Panny orleánské, Upír Nosferatu, Kabinet doktora Caligariho, Fínís Terrae, Muž s kamerou, Tabu a mnoho jiných. V posledních letech orchestr doprovází vlastní výtvarné filmy Jaroslava Kořána.

Info

Zapomenutý orchestr země snivců
21. 6. 2018 20:00
Multimediální prostor DUP39, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články