Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Benji B. (BBC Radio 1)

10 + 1 = Benji B. (BBC Radio 1)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 02.03.2013

Rubrika 10 + 1 dá nahlédnout, co poslouchají muzikanti napříč žánry. Věkem i pohlavím. DJ a producent Benji B. dnes přijede pro pražského klubu Cross na Red Bull Music Academy Night Special. Benji je totiž člen týmu, který pořádá vysněné workshopy pro všechny talenty z branže elektronické hudby. Nastoupí v jednu v noci, mrkněte na www.redbull.cz/musicacademy nebo www.crossclub.cz pro více info. A co jeho (netradiční) 10 + 1? John Coltrane, FlyLo, Zomby, Flosstradamus, Raphael Saadiq... Benji B. evidentně není v hudebním vkusu žádné béčko.

 1. Moodymann: Shades of Jae
  Tuto skladbu pouštím, abych zachránil party. Už není tak ohraná, jako před nějakými sedmi osmi lety. Ale je to stále ten hit, na který je spolehnutí.

 2. TNGHT: Higher Ground
  Moje aktuálně nejoblíbenější deska. Hymna loňského léta, karnevalový zvuk, skvělá atmosféra.

 3. Flying Lotus: Rickshaw
  Tuto skladbu bych chtěl vydat na svém labelu. Rickshaw je track, která reprezentuje dobu, kdy mi Steve Lotus posílal cédéčka do rádia a já hrál jeho tracky opravdu často. Kdybych měl možnost podepsat ho na label, určitě to udělám.

 4. Zomby: Trapdoor
  Voni neprávem opomíjená skladba. Zomby je jeden z největších talentů ve Velké Británii, který ještě na svoji šanci čeká. Jeho hudba je absolutně úžasná.

 5. Inner City: Big Fun
  Tohle bych zahrál na svatbě své tety. Nezlob se na mě, ale najdi mi jediného člověka, který tuto skladbu nemá rád!

 6. Clams Casino: Illest Alive
  "Nejoblíbenější skladba od někoho, koho jsi objevil nedávno?" Hmmm... Vysamplovaná Björk a jeden z mých nejoblíbenějších producentů.

 7. Flosstradamus: Rollup (Baauer Remix)
  Ideální festivalová skladba! Tento remix zaručeně zafunguje na každém letním festivale.

 8. Switch feat Andrea Martin: I Still Love You
  Tuhle skladbu bych rád slyšel jako crossover. Je to jednoduchá, univerzální melodie, kterou hrají DJ ve všech hudebních žánrech. Jsem si jistý, že jako crossover by skvěle fungovala.

 9. Symmetry: Blood Sport
  Hraju, když chci ukázat, že jsem elektronický fajnšmekr. Je to jedna z mých nejoblíbenějších desek loňského roku. Hudba k noční jízdě městem.

 10. Raphael Saadiq: Skyy Dub (Deviation Edition)
  "Jakou skladbu bys zahrál při západu slunce na Ibize?" Tahle skladba vznikla speciálně pro klub Deviation a jeho radiovou show, je to přesně hudba pro tuto příležitost.

 11. John Coltrane: A Love Supreme (Part 2: Resolution)
  Co bych si nechal zahrát na pohřbu? Prosil bych si od začátku do konce tuto věc. A aby u ní všichni seděli. A pak šli společně na party. Díky.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

10 + 1 = Tamara Kramar

redakce 15.08.2022

Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Tamara Kramar vydala první singl teprve loni v létě, ale hned se stala Objevem roku podle renomovaného Rádia_FM.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace