Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Blondage

10 + 1 = Blondage

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 02.12.2016

Dánské duo Blondage (fka Rangleklods) představuje v současné době ojedinělý mix elektroniky a popu. Mají za sebou tour s WhoMadeWho a vystoupení na festivalech Sziget nebo MS Dockwille. U nás se představilo dvakrát v Brně a letošní léto na Besedě u Bigbítu. Jejich tvorba je charakteristická smyslným devadesátkovým soundem, který podtrhuje ženská polovina dua Pernille. Společně s Esbenem tvoří éterickou kombinaci a při svých live shows se snaží dělat vše od zpěvu přes tanec až po hru na několik nástrojů. Tady je jejich 10+1 hudebních záležitostí, které v současné době považují za nejvíce povedené. Naživo můžete ochutnat v brněnské Flédě nebo pražském NoDu.

Rihanna - Anti: Tohle album je jedno z nejlepších za posledních deset let. Rihanna zkouší ovládnout svět se zvláštním popovým počinem. Hallelujah za tohle setkání mainstreamového popu a experimentálních melodií - dohromady tvoří něco úžasného.


Flume - Skin: Šílený! Flume je velmi talentovaný frajer, který tvoří produkci zároveň složitou i dobře přístupnou téměř všem posluchačům. Nebojí se chytlavých popových melodií a za to ho milujeme. Poslech celého alba je inspirující. Mimochodem... způsob, jakým postavil song Say It a jeho refrén stojí za detailnější rozbor, pokud jsi hudebník. Wow.


Miquel - Wildheart: Někdy potřebuješ jen čistou energii a album od Miquela je přesně tou. Je divoké a evokuje instatní pocit svobody, hodně jsme ho poslouchali při jízdách na naší tour.


Tove Lo - Cool Girl: Tohle je masivní hit z jasného důvodu. Sebevědomí z toho songu sálá, změna mezi verši a refrénem je geniální. Skvělá věc roku 2016, která tě vezme do devadesátkového klubu.


Jai Paul - Jasmine: I přesto, že je to trochu starší věc, stále nás inspiruje. Má to vibe něčeho staršího, ale i futuristického. A navíc je to nejvíc sexy track, který jsme kdy slyšeli.


123MRK - Versitile: Milujeme hravost a bohaté detaily v tomhle songu. Je tak živý a drzý. Podobné věci nás ovlivňují a tvoří naší identitu.


NAO - Bad Blood: Wow. Tenhle song je ohromující, vážně! Byli jsme na NAO nedávno a když jsme slyšeli Bad Blood, měli jsme pocit, že je náš život kompletní. Vokály, text, produkce… Má to vše!


Kendrick Lamar - Alright: Esben zná tenhle rap od začátku do konce. Byl to náš oblíbený párty song, kdykoli jsme se cítili v “gangsta” náladě. Text je krásný a Kendrickova flow a styl vyšoupnou všechny současné rapery ven ze hry.


Pnau - With You Forever: Někdy potřebuješ track, se kterým rychle propluješ. Neřešit žádný blbosti navíc, jen beat a rychlost. Na tomhle se nám líbí hlavně ta zasněnost.


Burial - Archangel: Oba milujeme super temné věci a Burial má talent vytvořit souzvuk, který tě vezme do jiné reality, dimenze. Často taky zapojujeme do naší tvorby zvuky, které zní mimozemsky.


Guilty Pleasure:
Katy Perry - Roar: OK. Nebojíme se super popových věcí. Teď ruku na srdce - nemůžeme se úplně ztotožnit s celým vesmírem mrs. Perry a jejím stylem, ale kvůli tomu nemáme Roar rádi o nic méně. Je to skvělej song! Má ten perfektní refrén, který tě rozbrečí a donutí křičet ho nahlas (když jsi sám).


Info

www.blondagemusic.com

Live:
Blondage (dk) + Killiekrankie
13. 12. 2016 Fléda Club, Brno
www.facebook.com/events/158061347976847

Blondage (dk) + Killiekrankie
14. 12. 2016 NoD, Praha
www.facebook.com/events/606198089559265

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Vi Tranová (Viah)

redakce 08.07.2020

Necháváme nahlédnout do hudebních inspirací Huyen Vi Tranové, ve kterých se objevuje především žebříčkový pop, rap a emoce.

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...