Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Blondage

10 + 1 = Blondage

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 02.12.2016

Dánské duo Blondage (fka Rangleklods) představuje v současné době ojedinělý mix elektroniky a popu. Mají za sebou tour s WhoMadeWho a vystoupení na festivalech Sziget nebo MS Dockwille. U nás se představilo dvakrát v Brně a letošní léto na Besedě u Bigbítu. Jejich tvorba je charakteristická smyslným devadesátkovým soundem, který podtrhuje ženská polovina dua Pernille. Společně s Esbenem tvoří éterickou kombinaci a při svých live shows se snaží dělat vše od zpěvu přes tanec až po hru na několik nástrojů. Tady je jejich 10+1 hudebních záležitostí, které v současné době považují za nejvíce povedené. Naživo můžete ochutnat v brněnské Flédě nebo pražském NoDu.

Rihanna - Anti: Tohle album je jedno z nejlepších za posledních deset let. Rihanna zkouší ovládnout svět se zvláštním popovým počinem. Hallelujah za tohle setkání mainstreamového popu a experimentálních melodií - dohromady tvoří něco úžasného.


Flume - Skin: Šílený! Flume je velmi talentovaný frajer, který tvoří produkci zároveň složitou i dobře přístupnou téměř všem posluchačům. Nebojí se chytlavých popových melodií a za to ho milujeme. Poslech celého alba je inspirující. Mimochodem... způsob, jakým postavil song Say It a jeho refrén stojí za detailnější rozbor, pokud jsi hudebník. Wow.


Miquel - Wildheart: Někdy potřebuješ jen čistou energii a album od Miquela je přesně tou. Je divoké a evokuje instatní pocit svobody, hodně jsme ho poslouchali při jízdách na naší tour.


Tove Lo - Cool Girl: Tohle je masivní hit z jasného důvodu. Sebevědomí z toho songu sálá, změna mezi verši a refrénem je geniální. Skvělá věc roku 2016, která tě vezme do devadesátkového klubu.


Jai Paul - Jasmine: I přesto, že je to trochu starší věc, stále nás inspiruje. Má to vibe něčeho staršího, ale i futuristického. A navíc je to nejvíc sexy track, který jsme kdy slyšeli.


123MRK - Versitile: Milujeme hravost a bohaté detaily v tomhle songu. Je tak živý a drzý. Podobné věci nás ovlivňují a tvoří naší identitu.


NAO - Bad Blood: Wow. Tenhle song je ohromující, vážně! Byli jsme na NAO nedávno a když jsme slyšeli Bad Blood, měli jsme pocit, že je náš život kompletní. Vokály, text, produkce… Má to vše!


Kendrick Lamar - Alright: Esben zná tenhle rap od začátku do konce. Byl to náš oblíbený párty song, kdykoli jsme se cítili v “gangsta” náladě. Text je krásný a Kendrickova flow a styl vyšoupnou všechny současné rapery ven ze hry.


Pnau - With You Forever: Někdy potřebuješ track, se kterým rychle propluješ. Neřešit žádný blbosti navíc, jen beat a rychlost. Na tomhle se nám líbí hlavně ta zasněnost.


Burial - Archangel: Oba milujeme super temné věci a Burial má talent vytvořit souzvuk, který tě vezme do jiné reality, dimenze. Často taky zapojujeme do naší tvorby zvuky, které zní mimozemsky.


Guilty Pleasure:
Katy Perry - Roar: OK. Nebojíme se super popových věcí. Teď ruku na srdce - nemůžeme se úplně ztotožnit s celým vesmírem mrs. Perry a jejím stylem, ale kvůli tomu nemáme Roar rádi o nic méně. Je to skvělej song! Má ten perfektní refrén, který tě rozbrečí a donutí křičet ho nahlas (když jsi sám).


Info

www.blondagemusic.com

Live:
Blondage (dk) + Killiekrankie
13. 12. 2016 Fléda Club, Brno
www.facebook.com/events/158061347976847

Blondage (dk) + Killiekrankie
14. 12. 2016 NoD, Praha
www.facebook.com/events/606198089559265

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý 04.12.2019

Japonská hudebnice Kiki Hitomi prezentuje výběr ze soundtracků k animé, které formovaly její zvláštní svět.

10 +1 = Mikuláš Pejcha (Mydy Rabycad)

redakce 13.11.2019

Křest alba Numbers se chystá na druhou půlku listopadu, ještě předtím nám ale saxofonista Mikuláš Pejcha vysypal deset formativních písní jeho hudebního vkusu.

10 +1 = Jordi (Tús Nua)

redakce 11.11.2019

Radiohead spadali do stejné kategorie jako Placebo, přiznávám, byla jsem malá skeptická srágorka, co spoustu hudby odsoudila po zběžném poslechu..., říká Jordi ve výběru svých srdcovek.

10 +1 = Aleš Hrebeniak (dokruhu)

redakce 08.11.2019

Pro iniciaci Converge máme více než pochopení, stejně jako není od věci se prohrabat domácí scénou a sfouknot z desek prach, nebo si i přiznat, že všechno už je dávno…

10 +1 = Sven Engelsman (The Sweet Release of Death)

redakce 05.11.2019

Žebříček bubeníka Svena sází na jistoty, stejně jako se jim nezdráhá vyhnout, jako když se těšíte na křest nového EP své oblíbené kapely, ale smete vás neznámý support.

10 + 1 = Luka (Haiku Garden)

redakce 04.11.2019

Vkus Luky z kapely Haiku Garden sahá od hlasitých vypalovaček spjatých s obdobím první vzpoury přes nejoblíbenější písničkáře až k podivnému lo-fi popu...

10 + 1 = Petr Zenkl (Paprsky inženýra Garina)

redakce 31.10.2019

Pink Floyd nejsou soundtrack k Čelistem a covery Laibach měly říz. Své hudební srdcovky vybral Petr Zenkl z Paprsků inženýra Garina.

10 +1 = Robert Niziński (Księżyc)

redakce 30.10.2019

Na první pohled je zřejmé, že Robert Niziński má naposloucháno hlouběji, než bývá obvyklé. Ale i nejsečtělejší z nás si sem tam připomenou, jak chutná přecpat se sladkým...

10 + 1 = Tereza Papáčková (Lebanon)

redakce 25.10.2019

Olomouckou formaci Lebanon potkáte na festivalu Alternativa. Tohle jsou hudební srdcovky jejich zpěvačky Terezy Papáčkové.

10 + 1 = Judith Hill

redakce 23.10.2019

Americká zpěvačka Judith Hill byla dlouhá léta vokalistkou hvězd jako Stevie Wonder, Michael Jackson nebo Prince. Teď přijede sama. Její kořeny?