Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Bob (Dirty Picnic)

10 + 1 = Bob (Dirty Picnic)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 19.10.2013

Bob je protřelý brněnský freak, toho času článek špinavých diskotékových hédonistů Dirty Picnic, kteří vydali desku View Through the Crystal i její remixovou variaci, mají nový materiál na EP a pomalu se chystají na další album. Indie dance?

Com Truise - Galactic Melt (2011)
Tohle je pure disco. Stačí slyšet tři tóny a bezpečně ho poznáš. Přísnej výběr zvuků, který používá pořád dokola, ho jasně definuje. Drží se na uzdě a moc neexperimentuje, protože mu to funguje.

The Presets – Apocalypso (2008)
Prostřední deska je rozhodně nejlepší a jen tak ji z hlavy nedostanete. Jeden hit vedle druhýho. Silný melodie, našlapaný sevřený rytmy a naléhavý zpěvy, nic nechybí.

Empire of the Sun - Walking on a Dream (2008)
Pop ve své nejčistší podobě. Když sem poprvé slyšel We Are the People, tak se mně to moc nelíbilo, ale pak na mně z celý desky dýchla ta drogová atmosféra a byl sem ztracenej.

John Maus - We Must Become the Pitiless Censors of Ourselves (2011)
On se nedá s nikým srovnávat, teda kromě Ariela Pinka. Kombinace něco jako gotickýho zpěvu, synťákovejch vyhrávek a decentních beatů zní jak z pohádky, kde všichni frčej na tajemným elixíru.

Korallreven - An Album By Korallreven (2011)
Šplouchání móře, křičení racků a ty se válíš v písku a ta škeble šumí tak sladce...

Metronomy - Nights Out (2008)
Jo, sou kapely který sou fakt vtipný. Uslyšíte ty nejprdlejší zvuky na světě v bláznivých kolážích písniček, které se stále drží v kolonkách tanečního popu. Rozhodně za poslech stojí i poslední The English Riviera, teda pokud vás baví trochu usedlejší zvuk à la Fleetwood Mac.

Neon Indian - Era Extrana (2011)
Moc šikovně spíchlý disco s trochu špinavým soundem. Rovný beaty sou povinnost, synťáky se proplítaj v inteligentních aranžích a pan kocour všem dejchá za krk.

Toro Y Moi - Causers of This (2010)
Chilloutovej projekt zvukově dotáhnutej do absolutní brilantnosti. Nejzasněnější písničky ze všech. Škoda tý nový desky, kouzlo se vytrácí a objevuje se něco jako Jamiroquai.

The Horrors - Skying (2011)
No abych nezapomněl, že vlastně kytary taky eště furt existují. Třetí deska není žádný zklamání, písničky jsou vyklidněnější, atmosféra se buduje pozvolna a uváženě. Všechno funguje, jak má.

Hyetal - Broadcast (2011)
Nejdelší reverby na světě, tajemný synthy a superretro zvuky automatu. Ale není to temno, který tě chce zbaštit, je to tajemná kráska, s kterou chceš trsat na párty.

guilty pleasure: Kajagoogoo - Too Shy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Vi Tranová (Viah)

redakce 08.07.2020

Necháváme nahlédnout do hudebních inspirací Huyen Vi Tranové, ve kterých se objevuje především žebříčkový pop, rap a emoce.

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...