Články / Seriály / / 10+1

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus. Proslavili se rock’n’rollem s nemalou dávkou drzosti, na novince se více než dříve opřeli do divokého punkového zvuku, který nabírá na oblibě nejen na ostrovní scéně. Ptáme se frontmana a kytaristy Conrada Ellise na jeho nejoblíbenější písně. A nezapomínáme ani na jedno guilty pleasure.


The Who - Baba O’Reilly
S touhle písní jsem chtěl v dospívání ovládnout svět.


The Clash - Safe European Home
Give 'Em Enough Rope je úplná klasika a jedno z mých nejoblíbenějších alb. Jestli jste to neslyšeli, určitě si ho pusťte.


The Jam - Private Hell
Jako začínající muzikant jsem tenhle track úplně miloval. Fascinovalo mě, že ho dokázal napsat někdo tak mladý.


Green Day - Geek Stink Breath
Tohle mě pořád dostává, i po tolika letech.


David Bowie - Gene Genie
Rokenrol, kámo. Pamatuju si, jak jsem tohle video viděl a vůbec nechápal, co je to za člověka. Nebo mimozemšťana.


The Sex Pistols - God Save the Queen
V dospívání jsem si tohle pouštěl naplno s otevřeným oknem v ložnici. A přišlo mi, že jsem úplně nejlepší.


The Beatles - This Boy
Tohle byla první píseň, u které jsem si uvědomil, co všechno se dá dělat s hlasem a melodií. Já se Samem (Sam Bell, baskytarista The Luka State, pozn. ed.) a jeho mámou jsme si tohle zpívali celé dětství. Krásný vzpomínky.


The Cure – In Between Days
Máma byla velký fanoušek The Cure a i já mám skvělé rané vzpomínky na tuhle písničku. Přestože má docela temný text, je plná radosti.


Nirvana - Territorial Pissings
Tohle mě úplně dostalo, když jsem to prvně slyšel. Nemohl jsem pochopit, že ji hrají jen tři lidé.


Arctic Monkeys - Do Me a Favour
Druhé album bylo pro moji kapelu velkou výzvou. Když vyšla druhá deska Arctic Monkeys, nemohl jsem uvěřit tomu, jak dobrá je. Moc mě to inspiruje v tom, jak udělat následovníka debutu.guilty pleasure: Extreme - More Than Words
Nemám od Extreme rád nic jiného, ale tohle je fakt krásný lovesong, který má skvělé akordové postupy a nádhernou melodii.


Info

The Luka State
Facebook kapely

Živě:
The Luka State (uk)
5. 5. 2022 20:00
Bike Jesus, Praha
Fb událost

foto © Rob Blackham

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

10 + 1 = Lukáš „Lelek“ Novotný (Bratři Orffové)

redakce 16.04.2022

Bratři Orffové jsou zpátky? Dejte si deset a jednu zásadní písničku zákládajícího člena a kytaristy „Lelka“ Novotného, jízda je to rozmanitá, a kupte lupen na jarní koncert.

10 + 1 = Elderbrook

redakce 03.04.2022

Elderbrook je britský songwriter a producent. Tracklist jeho zásadních skladem je především ponorem do jeho dospívání, vzpomíná se tu na tracky z prvních návštěv klubů i první video stažené do…

10 + 1 = Hior Chronik

redakce 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i deephouseové beaty. Poslouchejte zásadní skladby pro řeckého producenta, jehož workshop i živák můžete navštívit už zítra.

10 + 1 = dj poolboi

redakce 23.03.2022

Produkce texaského tvůrce se klasifikuje jako emo-house a je nasnadě, že průlom zažil v prvních měsících pandemie. Již za pár dní živě na Spectaculare.

10+1 = Michael Lovett (Metronomy)

redakce 13.03.2022

Metronomy po dvou letech čekání vystoupí v Roxy, ale taky na Flédě. Klávesista a kytarista Michael Lovett vybírá deset nejoblíbenějších písní a jedno guilty pleasure.

10+1 = Sam Hewitt (Easy Life)

redakce 06.03.2022

Korona jako v případě mnoha dalších vystoupení plány na koncert Easy Life překazila, fanoušci se ale dočkají. Zatím hudební radosti basáka Sama Hevitta.

10 + 1 = Nneka

redakce 23.02.2022

Nneka, hudebnice narozená v Nigérii a usazená v Hamburku, je ovlivněná americkou urban scénou. Jaké další vzory nám prozradila?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace