Články / Seriály / / 10+1

10+1: Ed Rodriguez z Deerhoof

10+1: Ed Rodriguez z Deerhoof

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 17.07.2015

O kytaristovi Edu Rodriguezovi z Deerhoof už tu nedávno byla řeč v jeho profilu. Za posledních dvacet let prostřídal bohatou paletu kapel, hrál v Gorge Trio, Colossamite, xbxrx nebo Flying Luttenbachers. S Deerhoof přijede zahrát do Prahy po dlouhých sedmi letech, 19. července v Radlické Kulturní Sportovně. Tady je jeho mix 10 oblibených skladeb a jedné guilty pleasure.

Litanic Mask – Anarchy (deska Vampire)


Poslední kapela Marka Burdena, monstrmozku, který stál za projektem Silentist, což byla vskutku famózní kapela.

White Reaper - Last 4th of July (deska White Reaper Does It Again)


S touhle kapelou Deerhoof nedávno odjeli menší turné a tahle parta je skutečně "real deal". Parádní písničky zahraný s koulema, jedna z mých nejoblíbenějších současných kapel.

Palberta - When I Come


S Palbertou jsme hráli v rámci posledního víkendu legendárního brooklynského klubu Death By Audio. Tahle skupina má nekonečnou zásobu dobrodružných nápadů, což mě baví.

Ornette Coleman - Song X


Ornette Coleman nedávno umřel a nic už nebude jako dřív. Měl jsem to štěstí, že jsem jeho kapelu Prime Time viděl několikrát naživo a byly to jedny z nejlepších koncertů, jaké sem v životě viděl. Ty absolutně nejlepší! Určitě si poslechněte i jeho desky Science Fiction, Chappaqua Suite, Dancing in Your Head nebo Body Meta.

Wipers - Over The Edge


Posledních pár let žiju v Portlandu, Oregonu. Takže zcela podmínečně musím zmínit i nejlepší portlandskou kapelu všech dob.

Anthony Braxton - Composition 23G (z alba Five Pieces)


Nedávno jsem se na koncertě bavil s Danem Deaconem a povídal mi o tom, jak si znovu začal kupovat desky jen na základě obalu, tak jako to dělal v dětství. Není od věci si při nákupu desky trochu zariskovat a jemu se to prý zatím vyplácí. Když mi bylo šestnáct, koupil jsem si tuhle Braxtonovu desku přesně ze stejného důvodu. Super obal! Naštěstí pro mě na té desce byla hudba, která mi razantně změnila život. Mimochodem náš bubeník Greg zrovna nahrál desku s Braxtonem a Nelsem Clinem, tak se těšte.

Celestial Shore – Now I Know


I s touhle kapelou jsme jeli menší turné a instantně jsme si sedli. Skvělá hudba z nahrávky, ještě lepší naživo. Tahle trojka je nesmírně talentovaná.

Gato Barbieri - La China Leoncia (z desky Latin America)


Ještě předtím, než se z Gata stal "easy listening" chlápek, měl pár úžasných momentů. Album Latin Amerika a Third World patří mezi ně. Úžasný mix chaosu a krásy.

Louis Andriessen - Workers Union


Rád poslouchám spoustu soudobé vážné hudby, už jen pro nekonenčné množství inspirace, která z toho sálá.

Virginia Lopez – Ansiedad


Můj táta hrál kytaru přesně tímhle stylem, mexické bolero z 50. let. Téhle hudby jsem se v dětství slyšel ohromné množství. Bolero se soustředí hlavně na hodně sofistikovanou kytaru. Tohle je určitě jeden z prvních případů, kdy mě jako dítě muzika úplně odrovnala.

David Lee Roth - Shyboy (Eat 'Em and Smile)


Tuhle desku jsem musel slyšet snad tisíckrát. Je to absolutně šílený rock. Ale ROCK! A šílený! Ale zároveň naprosto skvělý, kreativní a velmi bizarní.

Info

Deerhoof (us)
Support: Kidney Trauma + At Bona Fide + Peleton
19. 7. 2015 19:00
Radlická kulturní sportovna, Praha
Vstupné: 355,- v předprodeji / 420,- na místě
www.facebook.com/events/1428489590779160

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Vi Tranová (Viah)

redakce 08.07.2020

Necháváme nahlédnout do hudebních inspirací Huyen Vi Tranové, ve kterých se objevuje především žebříčkový pop, rap a emoce.

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...