Články / Seriály / / 10+1

10+1 = Eva Konečná (Places)

10+1 = Eva Konečná (Places)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 05.02.2021

Eva Konečná stojí deset let v čele ostravské kapely Places. Ta se letos rozhodla nahrát live session v kopřivnickém studiu Tomáše Neuwertha a výslednou podobu nakonec vydala jako řadové album zkraje února pod názvem I Can't Let My Hands Fight Against Your Waterfall. Uvedl jí singl Quiet Sirens. Na co se těšit? Napoví hudební inspirace a vzory zpěvačky Evy Konečné.

Florence + The Machine – What Kind of Man
Roky jsem čekala na chvíli, kdy ji uslyším naživo. A když zavítala do Ostravy, navštívila mě už ráno v den koncertu se svou zvukovkou. Nesmělé a vděčné ranní slzy v noci rázem propukly v ohlušující ohňostroj emocí. „But I was drunk enough to deal with it.“ Přestože mě z jejích vokálů často až píchá kdesi v duši, vždycky se nechám.


Katarzia – Všetko sa mení
Pokaždé, když zasednu za klavír, Všetko sa mení zazní v mém jinak chabém repertoáru. Po Florence je Katarzia další ženou, která mi svými písněmi mluví z duše. „Ako oči a ústa musíš mať rád svoje depky.“


Tawiah – Lost in a Dream
Poslední deska Tawiah ve mně probouzí potřebu zpívat a protančit se kdovíkam. Klidně za bílého dne venku na veřejnosti. „Hold me close and kiss all my scars.“


Aneta Langerová – Závrať
„Nenechávej mě stát samotnou uprostřed dní.“ Dvě slunce mi jen potvrdila mé přesvědčení, kterého jsem nabyla už u předchozího alba Na Radosti – Aneta je nejen výborná interpretka a skladatelka, ale také skvělá vypravěčka.


Bombay Bicycle Club – Luna
„The night has fled just like everything I said.“ Písnička na letní párty, která potěší uši a zahřeje tělo.


Lanugo – Vlci
Lanugo jsem poprvé plně zaregistrovala až předloni na Colours. Smršť energie, dokonalého zpěvu, lyrických textů, harmonií říznutých klavírem a elektronikou mě dostaly do kolen, a já pak celé léto neposlouchala snad nic jiného. „I když to hrozně bolí, budu tě milovat.“


Foals – Out of the Woods
Díky Inhaler jsem Foals poznala, díky Out of the Woods si je zamilovala. Zpěvné melodie, harmonie, texty, kytary, je to tam všechno. „It’s times like these when I’m on my way back out of the woods.“


Katarína Máliková – Čierna šelma
„Pozriem sa do vnútra a tam sedí čierna šelma.“ Občas stačí jen několik málo slov a uhrančivý hlas podtrhnutý údernými bicími, aby člověka mrazilo. Mrazí mě z toho, jak dobrá deska to je.


Abra – Fruit
A někdy jsou veškeré texty úplně podružné a záleží jen na pocitu, který hudba vyvolá. Další z řady mnohočetných vokálů a jednoduchých synthů. „Eat that fruit that feeds your spirit.“


David Stypka a Bandjeez – Černobílá
Vybrat jednu ze všech jejich srdcervoucích, všeříkajících a okouzlujících písní je nelehký úkol. Tyhle písničky si prostě nejde nezpívat, nejde se nad nimi nezamyslet a přejít je bez emocí. „Někdy mi říkáš buď rád, že ještě žijem, a mně to přijde jako celkem dobrá zpráva.“


guilty pleasure: Ticho


Info

Places
Bandcamp skupiny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

10 + 1 = Tamara Kramar

redakce 15.08.2022

Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Tamara Kramar vydala první singl teprve loni v létě, ale hned se stala Objevem roku podle renomovaného Rádia_FM.

10 + 1 = Andrea Motis (es)

redakce 22.07.2022

Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, vystoupí na festivalu Dobršská brána. Formativní skladby?

10 + 1 = Lucie Páchová

redakce 28.06.2022

Desítka oblíbených skladeb Lucie Páchové nebude zrovna tradiční, zato velmi dobrodružná. Hlas, prostor, kecak!

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace