Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Gregor von Kolofon (Madhouse Express, Candy Flip DJ's)

10 + 1 = Gregor von Kolofon (Madhouse Express, Candy Flip DJ's)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 10.02.2021

Gregor von Kolofon je baskytarista české psychedelické čtveřice Madhouse Express. Ti loni vydali novou dlouhohrající desku Surreal Meadows. Kromě kapely se věnuje i DJování ve dvojici Candy Flip DJ's, což se výrazně odráží i na jeho výběru 10 + 1. Šedesátkové fuzzy, R'n'B kopírka Beatles a last but not least československá Zlatovláska.

Bulbous Creation - End of the Page
Písnička ze skvělýho alba, který bylo nahraný v podzemí vápencovýho lomu - že by pravej underground? Super kombinace psychedelie a hard rocku. Slovo Bulbous je vymyšlený, prej jako jediný vystihovalo zvuk kapely. Velký srdíčko.


Can - Paperhouse
Tohle byla první písnička, kterou jsem od Can slyšel. V současnosti je to jedna z mejch milovanejch kapel. Každopádně to byl moment, kdy jsem objevil krautrock a motorik beat, dva nejlepší německý vynálezy. Možná ještě vzducholodě, ty jsou taky fajn.


Those Guys - Lookin' at You Behind the Glasses
Miluju změny nálad v písničkách, tady je to udělaný dokonale. K tomu všemu pokaždý, když ji slyším, se proměním v lesní vílu a vzdávám hold květům a lesní havěti.


Danny & The Counts - Ode to Wind
Uslyšíš "la la la la la la". Vokály jak vínko kamaráde. Kapela z El Pasa, která chtěla původně hrát R&B, ale když slyšela Beatles, tak začala hrát to, co se hrálo na starým kontinentě.


Rupert's People - Dream on My Mind
Já prostě miluju zvuk šedesátkový fuzzový kytary.


Morgen - Purple
Jedna z mnoha skvělejch kapel, která v 60. letech vydala jediný album a pak se rozpadla (zase se někdo ufetoval). Úžasná basová linka, skvělej soundtrack na výlety za červenejma smaragdama a zelenýma rubínama!


The Seeds - Can't Seem to Make You Mine
Další moje oblíbená kapela a jejich první singl. Klasickej lovesong, ideální do auta a koupelny.


Gandalf - Hang on to a Dream
You shall not pass (this one)! A z tý hajtky a efektů na zpěv budeš hořet jak Glum v Hoře osudů.


The Hunger - Workshop
Varhany jsou pro 60. léta příznačný, tak proč si nepustit jedny z těch nejlepších. Četl jsem rozhovor s kytaristou, ve kterým říkal, že to nahrávali v nějakým amatérskym studiu a nebylo slyšet nic jinýho než ty klávesy, basa a bicí. Existujou dokonce dvě verze celýho alba, kdy v tý novější je domixovaná kytara.


The Freeborne - Hurtin' Kind of Woman
Věkovej průměr týhle kapely byl 18 let, prej si na koncertě nemohli dát ani pivko. Jejich kytarista hrál později s Muddym Watersem. Velká paráda. Já jsem se v 18 letech věnoval degustaci červených vín do 50 Kč.


Guilty pleasure: Film Zlatovláska - Líbí (Jitka Molavcová)
Hudba ze všech možných pohádek ve mně rezonovala celý dětství. Tuhle konkrétní písničku si zpívám, když podnapilej vařím v zástěře. Myslím, že v osmi letech byla Zlatovláska moje první platonická láska.


Info

Madhouse Express
FB kapely

Candy Flip DJ's
FB dua

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

10 + 1 = Tamara Kramar

redakce 15.08.2022

Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Tamara Kramar vydala první singl teprve loni v létě, ale hned se stala Objevem roku podle renomovaného Rádia_FM.

10 + 1 = Andrea Motis (es)

redakce 22.07.2022

Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, vystoupí na festivalu Dobršská brána. Formativní skladby?

10 + 1 = Lucie Páchová

redakce 28.06.2022

Desítka oblíbených skladeb Lucie Páchové nebude zrovna tradiční, zato velmi dobrodružná. Hlas, prostor, kecak!

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace