Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Hior Chronik

10 + 1 = Hior Chronik

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i temné droneové tóny a zároveň hledá nová teritoria neoklasické scény. Taky se rád věnuje deephouseové elektronice pod značkou Ki Records, tam taky vyjde zkraje dubna jeho nové album Haze. V předpremiéře ho můžete slyšet na afterparty festivalu Spectaculare 25. března 2022 v Paláci Akropolis. Hior Chronik, řecký producent usídlený v Berlíně, nám poskytl tracky, které jsou pro něj zásadní.

Christian Löffler – Mosaics
Christian je známý svou schopností vytvářet jednoduché hluboké rytmy plné melancholie, ale i optimistických zvuků. Tuhle skladbu poslouchám vždycky, když se jedu projet lesem na kole.


Jon Hopkins – Everything Connected
Je nemožné, aby mě tato skladba nedojala. Hymnus na přírodu a psychedelické tripy, který mě nutí cítit se méně uzemněný a více propojený.


Clark – Winter Linn
Možná jeden z nejpřehrávanějších tracků v mém životě. Tak intenzivní a silné, plné emocí, a to pokaždé, když jej poslouchám.

Rüfüs – Innerbloom
Z nějakého zvláštního důvodu mi tato skladba připomíná Berlín, město, ve kterém teď žiji a které jsem před lety postrádal, když jsem cestoval mezi Aténami a Berlínem. Téměř na všech večírcích hrála. V mém srdci má zvláštní místo.


Cuts – Dream Voyager
Dream Voyager je zcela ovlivněn zkušeností se spánkovou paralýzou. Stejný problém mám v těle i já, když se snažím někdy spát. Kromě toho, že mám pocit, že umírám, je to něco, co mi pomáhá vyjádřit své strachy. Atmosféra skladby popisuje všechny pocity najednou.


Throwing Snow – Simmer
Přiznávám, že je to jedna z těch skladeb, u kterých jsem si říkal „kéž bych ji složil já“. Kdysi jsem ji poslouchal v jednom berlínském klubu a byl to jeden z těch momentů, kdy se mi šokem z toho zvuku přestalo hýbat tělo.


Overmono – Powder Dry
Elektronika ze staré školy a šílený beat. „Dry power,“ jak napovídá název.


Aphex Twin – Lichen
Takhle to zní v mém mozku, když jsem v klidu a mysl je pokojná. Začátek a konec všeho.


Modeselektor – Sucker Pin
Naprostá klasika, důvod, proč jsem si zamiloval Modeselektor. Syntezátorové arpeggio je jedinečné. Chybí mi jejich živé koncerty, doufám, že si je ještě poslechnu.


Shed – Black Heart
Miluju Shed téměř ve všem, co dělá. Tahle skladba je moje oblíbená, protože jsem ji poslouchal pokaždé, když mě něco vytočilo. Zvláštní... Ale fungovalo to dobře.


guilty pleasure:
Yung Hurn – Ok Cool
Necítím se nijak zahanbeně ani provinile, ale je trochu divné poslouchat ji tolikrát, protože text je pravdivý a velmi berlínský. Tenhle track jsem pouštěl mnoha kamarádům s tím, že se cítím trochu provinile, když to poslouchám. Ale co...

Info

Hior Chronik
Bandcamp interpreta

Živě v rámci festivalu Spectaculare:
Hior Chronik: How to make a song with one sample (workshop)
25. 3. 2022 17:00
Palác Akropolis, Praha
web akce

Hior Chronik (gr) + Josef Sedloň + Myclick
25. 3. 2022 22:00
Palác Akropolis, Praha
web akce

foto © se svolení festivalu Spectaculare

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce 12.03.2023

Robin Kvapil uvádí do kin svůj nový film More Miko, ale znát ho můžete i ze skupiny To žluté, co máte na kalhotkách. Jedenáct oblíbených písniček.

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace