Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Hior Chronik

10 + 1 = Hior Chronik

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i temné droneové tóny a zároveň hledá nová teritoria neoklasické scény. Taky se rád věnuje deephouseové elektronice pod značkou Ki Records, tam taky vyjde zkraje dubna jeho nové album Haze. V předpremiéře ho můžete slyšet na afterparty festivalu Spectaculare 25. března 2022 v Paláci Akropolis. Hior Chronik, řecký producent usídlený v Berlíně, nám poskytl tracky, které jsou pro něj zásadní.

Christian Löffler – Mosaics
Christian je známý svou schopností vytvářet jednoduché hluboké rytmy plné melancholie, ale i optimistických zvuků. Tuhle skladbu poslouchám vždycky, když se jedu projet lesem na kole.


Jon Hopkins – Everything Connected
Je nemožné, aby mě tato skladba nedojala. Hymnus na přírodu a psychedelické tripy, který mě nutí cítit se méně uzemněný a více propojený.


Clark – Winter Linn
Možná jeden z nejpřehrávanějších tracků v mém životě. Tak intenzivní a silné, plné emocí, a to pokaždé, když jej poslouchám.

Rüfüs – Innerbloom
Z nějakého zvláštního důvodu mi tato skladba připomíná Berlín, město, ve kterém teď žiji a které jsem před lety postrádal, když jsem cestoval mezi Aténami a Berlínem. Téměř na všech večírcích hrála. V mém srdci má zvláštní místo.


Cuts – Dream Voyager
Dream Voyager je zcela ovlivněn zkušeností se spánkovou paralýzou. Stejný problém mám v těle i já, když se snažím někdy spát. Kromě toho, že mám pocit, že umírám, je to něco, co mi pomáhá vyjádřit své strachy. Atmosféra skladby popisuje všechny pocity najednou.


Throwing Snow – Simmer
Přiznávám, že je to jedna z těch skladeb, u kterých jsem si říkal „kéž bych ji složil já“. Kdysi jsem ji poslouchal v jednom berlínském klubu a byl to jeden z těch momentů, kdy se mi šokem z toho zvuku přestalo hýbat tělo.


Overmono – Powder Dry
Elektronika ze staré školy a šílený beat. „Dry power,“ jak napovídá název.


Aphex Twin – Lichen
Takhle to zní v mém mozku, když jsem v klidu a mysl je pokojná. Začátek a konec všeho.


Modeselektor – Sucker Pin
Naprostá klasika, důvod, proč jsem si zamiloval Modeselektor. Syntezátorové arpeggio je jedinečné. Chybí mi jejich živé koncerty, doufám, že si je ještě poslechnu.


Shed – Black Heart
Miluju Shed téměř ve všem, co dělá. Tahle skladba je moje oblíbená, protože jsem ji poslouchal pokaždé, když mě něco vytočilo. Zvláštní... Ale fungovalo to dobře.


guilty pleasure:
Yung Hurn – Ok Cool
Necítím se nijak zahanbeně ani provinile, ale je trochu divné poslouchat ji tolikrát, protože text je pravdivý a velmi berlínský. Tenhle track jsem pouštěl mnoha kamarádům s tím, že se cítím trochu provinile, když to poslouchám. Ale co...

Info

Hior Chronik
Bandcamp interpreta

Živě v rámci festivalu Spectaculare:
Hior Chronik: How to make a song with one sample (workshop)
25. 3. 2022 17:00
Palác Akropolis, Praha
web akce

Hior Chronik (gr) + Josef Sedloň + Myclick
25. 3. 2022 22:00
Palác Akropolis, Praha
web akce

foto © se svolení festivalu Spectaculare

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

10 + 1 = Lukáš „Lelek“ Novotný (Bratři Orffové)

redakce 16.04.2022

Bratři Orffové jsou zpátky? Dejte si deset a jednu zásadní písničku zákládajícího člena a kytaristy „Lelka“ Novotného, jízda je to rozmanitá, a kupte lupen na jarní koncert.

10 + 1 = Elderbrook

redakce 03.04.2022

Elderbrook je britský songwriter a producent. Tracklist jeho zásadních skladem je především ponorem do jeho dospívání, vzpomíná se tu na tracky z prvních návštěv klubů i první video stažené do…

10 + 1 = dj poolboi

redakce 23.03.2022

Produkce texaského tvůrce se klasifikuje jako emo-house a je nasnadě, že průlom zažil v prvních měsících pandemie. Již za pár dní živě na Spectaculare.

10+1 = Michael Lovett (Metronomy)

redakce 13.03.2022

Metronomy po dvou letech čekání vystoupí v Roxy, ale taky na Flédě. Klávesista a kytarista Michael Lovett vybírá deset nejoblíbenějších písní a jedno guilty pleasure.

10+1 = Sam Hewitt (Easy Life)

redakce 06.03.2022

Korona jako v případě mnoha dalších vystoupení plány na koncert Easy Life překazila, fanoušci se ale dočkají. Zatím hudební radosti basáka Sama Hevitta.

10 + 1 = Nneka

redakce 23.02.2022

Nneka, hudebnice narozená v Nigérii a usazená v Hamburku, je ovlivněná americkou urban scénou. Jaké další vzory nám prozradila?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace