Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Jaro

10 + 1 = Jaro

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 01.12.2017

Jaro, tedy ostravský písničkář a multiinstrumentalista Jaroslav Korbel, vydává a křtí v těchto dnech debut Eternalism. Sám nyní prozrazuje, co se mu točí v přehrávači. A co je vaše guilty pleasure?

Muse – Origin of Symmetry
Tohle je můj základní kámen. Album mému velmi mladému já otevřelo obzory, které jsem do té doby nepoznal. Hodně dlouho jsem to bral jako nejlepší desku, kterou jsem kdy slyšel, a ještě dnes patří mezi mé nejoblíbenější. Skladba Plug in Baby je zlomovou vypalovačkou mého života.


Queens of the Stone Age - ...Like Clockwork
Queens jsou mou hodně oblíbenou kapelou, jejich alba jsou drsná, ujetá, vtipná. Všechna předešlá jsou vynikající, ale ...Like Clockwork je jasný favorit. Emočně nabitý výplod deprese a rozvahy nad životem, filozofií i nějaké utahování si z toho všeho. Všechno v tom vůbec nejlepším produkčním kabátu, perfektní zvuk po všech stránkách.


Benji Hughes – A Love Extreme
Brilantní moderní soul-rock/popové dvojalbum. Úžasně produkované hity jeden za druhým se skvělými texty. 68 minut odvazu od chlápka, který vypadá jako Santa procházející krizí středního věku.


Adult Jazz – Gist Is
Dost experimentální britský indie pop rock. Perfektní kombinace inovace a osvědčených postupů. Má nádherné struktury, které překvapí a úžasně do sebe zapadají. Takhle chytlavé experimentální melodie jsem jinde neslyšel. Kytary jsou nepopsatelně dobré…


Deakin – Sleep Cycle
Velmi silné album, jak hudebně, tak textově. Deakin je jeden ze členů Animal Collective, což je na desce znát. Hodně komplikovaných struktur, přechodů a zvuků, které se těžko zařazují. Jako celek působí úžasně, obzvláště když věnujete pozornost textům zaměřujícím se na způsob života a reflexi událostí, snadno vztáhnutelných na každého z nás.


Jana Kirschner – Moruša: Čierna
Moruša: Čierna si mě podmanila. Krásné elektronické a ambientní zvuky smíchané s jazzovými a folklórními prvky v úžasné produkci, která uvádí do transu.


Lorde – Pure Heroine
Debut Lorde byl jedním z největších překvapení na světové popové scéně. Většina lidí zná pouze masáž skladby Royals, což je škoda, ta písnička je jednou z těch slabších. Pořád je to pop, jen v novém provedení. Před Lorde se v rádiu experimentální pop tohohle typu neobjevil, je to součástí určitého posunu.


St. Vincent – Actor Annie Clark/St. Vincent je velká osobnost. Její diskografie se prohnala napříč různými žánry a ukázala rozsah jejích dovedností, čehož si cením. Zároveň každé její album bylo na vysoké úrovni. Actor je moje nejoblíbenější, ten zvuk chamber popu míchaný s čirou rockandrollovou energií je něco.


Reverie Sound Revue – s/t
Reverie Sound Revue je založená na Lise Lobsinger, která občas spolupracuje s Broken Social Scene. Tohle je milé, malé a komorní album, které si na nic moc nehraje a ví přesně, kam patří. Chytlavý indie rock s těmi nejpropracovanějšími kytarovými riffy, jaké jsem v žánru slyšel.


Sufjan Stevens - Illinois
Ono je těžké vybrat jedno nejoblíbenější album, ale kdybych si měl vybrat, tak to nejspíš bude Illinois. Neskutečně ambiciózní počin obsahující nejen širokou škálu historie a vůbec informací, ale i úžasné orchestrální kompozice. Zásadní počin barokního popu, což je můj velmi oblíbený žánr. S tímhle jsem strávil nespočet hodin.


+1 Guilty pleasure
Guilty pleasure, s tím je to taky složité, protože se vůbec nestydím za to, že se mi líbí popovky nebo generické desky. Vybral bych She & Him – Volume Two. Ono vlastně ani nejde o nic výjimečného, je to pop-rock s dobrou kytarou a několika záblesky něčeho pokročilejšího. Příjemné a milé album, které mi zlepšuje náladu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

10 + 1 = Joost van Dijck (My Baby)

redakce 24.04.2023

O své nejoblíbenějších songy se s námi podělil bubeník psychedelicko blues-tranceové skupiny My Baby, Joost van Dijck.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace