Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Jessy Lanza

10 + 1 = Jessy Lanza

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 03.03.2020

Fascinace ženskými vokálem a sametovými tóny Rhodes piana měly na tvorbu Jessy Lanzy evidentně velký vliv. Pompézní hity, křehká elektronika nebo Mariah Carey? Kanadská zpěvačka a producentka na guilty pleasure nevěří. Do Prahy se vrací po čtyřech letech s novým materiálem, který již tento týden představí v MeetFactory.

Patrice Rushen – Haven’t You Heard
Hymna! Patrice Rushen na mě měla obrovský vliv a tahle píseň zachycuje vše, co z ní dělá neuvěřitelnou hudebnici. Ten beat je hrozně chytlavý a v téhle verzi zahraje i neuvěřitelné sólo na Fender Rhodes.

Swisha – Good Days
Hrozně miluju Swishu! Má neuvěřitelný cit pro melodii a moje oblíbené písně z minulosti přetváří do něčeho nového.

Homeshake – Like Mariah
Peter Sagar je neuvěřitelný skladatel a vážně ho za to obdivuji. Byla jsem fanynka Mariah Carey už od dětství a vždycky jsem chtěla zpívat jako ona.

Homeshake – Like Mariah (Jessy Lanza Remix)
Udělala jsem k tomu i svůj remix, který si můžete poslechnout tady.

The Bonfyre – Automatic
Když jsem se přestěhovala do New Yorku, tahle písnička hrála v rádiích. Pořád jsem si ji zpívala a od té doby mi zůstala v hlavě. Doufám, že brzy napíše něco nového.

Proc Fiskal – Dish Washing
Nikdy jsem neslyšela nic, jako je Proc Fuskal. Nikdo není jako on. Způsob, jakým produkuje a skládá, ve mě vyvolává úžas.

Don Toliver – No Idea
Jedna z nejlepších popových skladeb za poslední dobu. Ten motiv je mimořádně chytlavý a zpěv je přirozený, a přitom plný emocí.

Alicia Myers – I Want to Thank You
Tak radostná píseň! A to ani nevěřím v Boha.

Kode9 – Xingfu Lu
Z tohohle mám husí kůži. Skladba je velmi intenzivní a trochu děsivá. To mě na ní baví.

DJ Tre – Tha Rhodez Jam
První EP Underdog je jedna z mých oblíbených nahrávek posledních let. Způsob, jakým používá samply Rhodes a Hammondů mě úplně odrovnává. Rhodes piano jsou můj oblíbený nástroj, takže tahle skladba je pro mě důležitá.

Joyce Wrice – Good Morning
Miluju její hlas a asi jsem neslyšela tak krásný zvuk saxofonu krom Careless Whisper. Produkce od Jamma-Dee je taky skvělá!

guilty pleasure: Noah – メルティン・ブル
Na guilty pleasure nevěřím. Jsem hrdá na všechny svoje oblíbené písně. Užijte si tenhle úžasný slow burner od jedné z mých oblíbených umělkyň, Noah.

Info

Jessy Lanza (ca)
web umělkyně

živě: Jessy Lanza (ca)
5. 3. 2020 20:00
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.

10 + 1 = Lucas Warford (Three for Silver)

redakce 09.03.2020

Srdcervoucí srdce kapely, „supící dieselový motor“, jak sám říká, se s námi podělil o svých deset zásadních songů, jednu pecku přidal navíc.

10 + 1 = Františka Tranová (Žižkovská noc)

redakce 07.03.2020

Františka, která pomáhá s divadelně-literární sekcí na Žižkovské noci, a jejích deset oblíbených knih.

10 + 1 = Zdeněk Vymlátil (Zabloudil-a)

redakce 05.03.2020

Originální improvizační sdružení si zakládá na tom, že přesahuje hudbu i nehudbu, pro milovníky škatulek nabízíme avantgardní elektro noise. Co na to Kobylka?

10 + 1 = June Cocó

redakce 02.03.2020

Některé skladby často proslaví a přivlastní si až jejich interpret. A i ty se objevují v následujícím výběru formativních skladeb June Cocó.

10+1 = Marcin Cichy (Skalpel)

redakce 28.02.2020

Co mají společného polský nu-jazz, prestižní londýnský label Ninja Tune a ostrý chirurgický nástroj? Hledejte v inspiracích Marcina Cichy.

10 + 1 = Seafret

redakce 25.02.2020

Britské duo Seafret tvoří zpěvák Jack Sedman a kytarista Harry Draper. Na kontě mají debutové album Tell Me It's Real z roku 2016, které přivezou do pražské Lucerny.

10+1 = Ivan Eder (Náv)

redakce 18.02.2020

Tvrdé kytary, mystika, ale také tipy, co se hodí k vínu a olivám. Co si poslechnout ve vaně a co na cestě z rande?

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

redakce 10.02.2020

Co by jiní dali do kategorie guilty pleasure rovnou, dává zpěvačka Mira Lu Kovacs do výběru svých deseti oblíbených skladeb.