Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu ve Virginii – Shy, Low – vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic Records, kde najdeme rovněž jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Další doporučení? Jedenáct milovaných songů pátého, nejmladšího člena skvadry, kytaristy Kaie Zamory. To před koncertem v dejvické Klubovně, kde jim předskočí belgičtí Divided.Pink Floyd – Echos (Live at Pompeii)
Mistrovský výkon na jednom z nejúžasnějších míst s kapelou na vrcholu. Jedno z nejdrtivějších kytarových sól všech dob (5:35), krkolomný basový groove (7:30) a divoké psychedelické triky ze začátku sedmdesátek dělají z téhle skladby klasiku. Byla na mém seznamu nejlepších songů ever už deset let předtím, než jsem se dotkl kytary.


John Coltrane – Alabama
Další mistr v nejlepších letech. Neuvěřitelně dojemný kus sám o sobě. Nahráno dva měsíce po bombardování baptistického kostela v Birminghamu v Alabamě Ku-klux-klanem, při kterém zahynuly čtyři mladé dívky. Coltraneův smutek vás vezme na šestiminutovou cestu duší zlomené Ameriky.


Andres Segovia – Leyenda
Kmotr virtuózní klasické kytary. Podle mého názoru jediný muzikant, který dává Hendrixovi šanci utéct, když jde o #1. Sám nejsem klasický hráč, ale jeho frázování, vrstvení harmonií a melodické umění byly v průběhu let zdrojem mnohých inspirací.


Queens of the Stone Age – Song for the Dead
Jedno z mých nejoblíbenějších alb vůbec, toto je v tuto chvíli moje nejoblíbenější písnička od QOTSA. Úplně rozbili to, co jsem si na první poslech myslel, že je „těžká“ hudba. Pokud jste to ještě neslyšeli, všechno zahoďte a dejte si to celé hned teď.


Botch – Afghamistam
Jeden z mých velkých teenagerských vlivů se na vteřinu zklidnil, aby nám ukázal svou měkčí stránku a nějak udělal jednu ze svých nejlepších písní. Dokonalý příklad toho, jak jednoduchost a trpělivost můžou při správném namíchání vést k nejkouzelnějším hudebním momentům. Ten groove je prostě FUCKING GOOD.


GZA – 4th Chamber
Nejlepší rapper, nejlepší rapová deska. GZA mi otevřel oči v tom, co by mohl být hip hop, a neustále mě nechával v úžasu nad tím, co jeho génius dokázal udělat s angličtinou. Tenhle song obsahuje i verše od Ghostface Killaha a Killah Priesta. Čtyři minuty textové gymnastiky na olympijské úrovni, špinavých beatů a jedinečného budování vlastního vesmíru. Co se dá na tomhle nemilovat?


Modest Mouse – Cowboy Dan
Živé vyprávění, fantastická struktura a crescendo závěrečného verše, které je nepopiratelně syrové a taky těžké jako nic jiného. Kovboje Dana jsem nikdy nepotkal, ale viděl jsem ho ve svých snech.


Songs: Ohia – Blue Factory Flame
Můj oblíbený kytarista, který tráví asi 90 % času tím, že vůbec nehraje. Strašidelně krásné vokály, jemné, ale účinné harmonie, a dokonalé využití prostoru dělají z celé desky nepostradatelnou součást každého deštivého dne už od základky.


His Hero Is Gone – Cavities
In crust we trust. V sedmnácti bych udělal cokoliv, abych viděl tuhle kapelu hrát ve smradlavém sklepě, stejně jako ve třiceti. Další album, ze kterého jsem mohl vybrat jakoukoli skladbu, teď vítězí tahle.


Kidcrash – The Ground Eats Yo
Jedna z mých nejoblíbenějších kytarových nahrávek vůbec, minometné bicí a screamo vokály, které nedominují. Kapelní chemie mimo žebříčky pro mě byla vždycky nesmírně inspirativní.


guilty pleasure: Bob Marley & The Wailers – Natural Mystic
Ten chlap je legenda a žádná armáda hardcore puristických drsňáků můj názor nikdy nezmění. Wailers jsou absolutní drtikolové, zabijácké muzikantství, kam se podíváš.

Info

Shy, Low
Fb kapely

živě: Shy, Low (us) + Divided (be)
24. 10. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © se souhlasem Shy, Low

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

10 + 1 = Joost van Dijck (My Baby)

redakce 24.04.2023

O své nejoblíbenějších songy se s námi podělil bubeník psychedelicko blues-tranceové skupiny My Baby, Joost van Dijck.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace