Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Kateřina Malá (Tábor, Oswaldovi)

10 + 1 = Kateřina Malá (Tábor, Oswaldovi)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 06.06.2021

Tábor v loňském roce uhranuli se svou prvotinou Liebe, která vyšla u labelu Stoned to Death. Podle redakce Full Moonu se dokonce stala nejlepší deskou roku. Jak zní mystická nahrávka naživo? Po pandemické přestávce se živé vystoupení kapely chystá například na festivalu Živá vila v Prachaticích. Čekání si můžete zkrátit sondou do oblíbené hudby perkusionistky Kateřiny Malé, kterou můžete znát také z dvojice Oswaldovi.

Melvins - Lizzy
Na počátku byli Melvins. Až potom přišlo všechno ostatní.


Anna Calvi, David Byrne - Strange Weather
Odcizenost a úzkost, která na první pohled sálá ze zpěvů Calvi i Byrnea, se ve výsledku stane velmi blízkým porozuměním. Smutná, krásná záležitost.


Young Signorino - Bevanda
Italský fantasmagorický trap. Člověk nikdy neví, jestli se mu jeho tvorba líbí nebo ne, ale stejně se podívá na všechny Signorinovy videoklipy... Několikrát.


Comaneci - Cocoon
Melancholický hlas Francescy Amati vás rozesmutní, ukonejší a obejme a řekne vám, že všechno bude zase dobrý.


Hammerhead - All This Is Yours
Song z devadesátkovýho alba Into the Vortex z labelu Amphetamine Reptile. Společně s Melvins jsou kapely z AR základem všeho.


Sergej Prokofjev - Tanec rytířů (Romeo a Julie)
Jeden z komentářů na YouTube k této verzi zní: "I live in Russia, in Siberia. When I take my son to kindergarten in the cold in the morning, he hums this melody." A myslím, že ten kluk to pochopil.


David Bowie - Space Oddity
Tahle píseň je tak silná a všeobsažná, že člověk Bowiemu odpustí i ten účes.


The Breeders - No Aloha
Když tu Kim Deal se svou ségrou a svou superpřísnou basačkou hrály před třemi lety, při tomhle songu jsem plakala, protože jsem nevěřila, že stojí dva metry ode mě a hrajou tuhle písničku.


Scout Niblett feat. Will Oldham - Kiss
Freak Love Song.


Einstürzende Neubauten - Youme & Meyou
"They defend each other against the past / If the future isn't bright at least it's colorful / So burn the ship come spring / They fail, fail and try again / Fall off a cliff, succeed, and fall, fall again / They have proven quite effectively / That bumblebees indeed can fly / Against the field's authority..."


Guilty Pleasure: Cibo Matto - Birthday Cake
Existují jen pleasures. Mou pleasure je Sean Lennon. Ať už v kapele Cibo Matto nebo v nahrávkách s Yuko Hondou, Ghost of a Sabertooth Tiger nebo The Claypool Lennon Delirum (ano, s Les Claypoolem z Primus, znáte ze South Parku).

Info

Tábor
bandcamp kapely

Živě:
Okolojeles
16.–17. 7. 2021 Doubí v Náramči u Třebíče
Fb událost

Vivat Vila #2
23.-24. 7. 2021
Živá vila, Prachatice
fb event

foto © se souhlasem Kateřiny Malé

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Andrea Motis (es)

redakce 22.07.2022

Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, vystoupí na festivalu Dobršská brána. Formativní skladby?

10 + 1 = Lucie Páchová

redakce 28.06.2022

Desítka oblíbených skladeb Lucie Páchové nebude zrovna tradiční, zato velmi dobrodružná. Hlas, prostor, kecak!

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

10 + 1 = Lukáš „Lelek“ Novotný (Bratři Orffové)

redakce 16.04.2022

Bratři Orffové jsou zpátky? Dejte si deset a jednu zásadní písničku zákládajícího člena a kytaristy „Lelka“ Novotného, jízda je to rozmanitá, a kupte lupen na jarní koncert.

10 + 1 = Elderbrook

redakce 03.04.2022

Elderbrook je britský songwriter a producent. Tracklist jeho zásadních skladem je především ponorem do jeho dospívání, vzpomíná se tu na tracky z prvních návštěv klubů i první video stažené do…

10 + 1 = Hior Chronik

redakce 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i deephouseové beaty. Poslouchejte zásadní skladby pro řeckého producenta, jehož workshop i živák můžete navštívit už zítra.

10 + 1 = dj poolboi

redakce 23.03.2022

Produkce texaského tvůrce se klasifikuje jako emo-house a je nasnadě, že průlom zažil v prvních měsících pandemie. Již za pár dní živě na Spectaculare.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace