Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý | Články / Seriály / / 10+1 | 04.12.2019

Japonská zpěvačka a hudebnice Kiki Hitomi je spojená především s tvorbou Kevina Martina: dlouho vedle něj působila v King Midas Sound, vydali spolu pár nahrávek jako Black Chow a její éterický hlas zněl i v Martinově hlavním projektu The Bug. Původně ale hrála v postdubových Dokkebi Q a fascinace Jamajkou a Japonskem se jí drží i v projektu WaqWaq Kingdom, se kterým v české premiéře vystoupí 9. prosince v Underdogs'.

Kiki vybírá částečně komentovaný playlist deseti soundtrackových skladeb – a mimochodem přitom píše historii starého animé –, které ji nejvíc ovlivnily, a dodává: „Vyrostla jsem na animé a jejich soundtracky pořád poslouchám nebo používám jako samply. V Japonsku byli z nějakého důvodu od šedesátých do osmdesátých let hodně oblíbení animovaní antihrdinové a ‚jejich‘ skladby bývají v mollových tóninách. Jsou to super věci plné šílených, nečekaných nápadů – příběhově i hudebně.“ A samozřejmě nechybí patřičně bizarní guilty pleasure.

Jókai ningen Bem
Seriál Jókai ningen Bem se vysílal na konci 60. let v Japonsku. Tři monstra se chtějí stát lidmi, a aby se jim to povedlo, musí konat dobro a ochraňovat lidi před zlými věcmi. Bála jsem se na něj dívat, ale ty příběhy jsou hrozně návykové. A hudba je parádní, většinou jde o naživo hrané jazzové skladby. Jsou tu skvělé animace antihrdinů, které byly v té době na japonských ostrovech velmi oblíbené.

Ultra Q
Ultra Q je hraný černobílý japonský seriál ze 60. let, který ovlivnil řadu pozdějších hraných superhrdinských filmů. Skvělý soundtrack a library music.

Gegege no Kitaró
Osmdesátkový seriál Gegege no Kitaró patří k největším japonským antihrdinským animákům už od 60. let a jeho remake pořád běží.

Devilman
Devilman patří mezi velice úspěšné antihrdinské animované seriály ze 70. let, které adaptují mangu. (Pozn. editora: Devilman je také těžkotonážní industrial dubový projekt Gorgonna a Šigeru Išihary, spoluhráčů Kiki Hitomi z Dokkebi Q, respektive WaqWaq Kingdom. Inspirace je dost pravděpodobná.)

Kamen no nindža Akakage
Šedesátkové animé o maskovaném nindžovi.

Hakušon daimaó
Animé seriál ze 70. let, skoro jako Disneyho Aladdin.

Jungle Kurobé
Dětské animé ze 70. let.

Game Center Araši
Adaptace japonské mangy z 80. let.

Babel Nisei
Adaptace mangy ze 70. let.

Hokuto no ken
Postapo animé z 80. let.

Guilty pleasure: Joši Ikuzó x Denki Groove
Joši Ikuzó je slavný japonský zpěvák lidové hudby enka). Jeden z jeho hitů Ora Tokio sa Iguda má rapový nebo hiphopový nádech a někdo zmixoval jeho zpěv s písničkou od Denki Groove, což je jedna z nejlepších japonských technopopových kapel.

Info

Kiki Hitomi (jp)
web umělkyně

živě: WaqWaq Kingdom (jp) + Orient
9. 12. 2019 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

10 + 1 = Jan Sobko (Guilty Echoes)

redakce 23.01.2020

Brněnští noiserockoví floutci Guilty Echoes vydali loni na podzim desku Laerning to Swim. Jejich kytarista Honza Sobko se s námi podělil o desítku zásadních songů a jedno domácí guilty pleasure.

10 + 1 = František Převorovský (Vellocet Roll)

redakce 20.01.2020

Do jakého oddělení Levných knih si zajít pro inspiraci k založení kapely? O svých deset oblíbených a jednu navíc se podělil kytarista a zpěvák František Převorovský.

10 + 1 = Barbora Beps Pokorná (Beps’n’Johnnies)

redakce 16.01.2020

Barbora Pokorná z temné kytarové úderky Beps’n’Johnnies před křtem debutové desky Bare Bones poskládala seznam deseti songů, které ovlivnily její hudební dospívání.

10+1 = Hannes Fröhlich (Ogrom Circus)

redakce 13.01.2020

Hannes Fröhlich přijede na konci ledna se svou kapelou Ogrom Circus do Prahy i Brna. Kapelník téhle psychadelické smečky sepsal Full Moonu seznam svých oblíbených hitovek.

10 + 1 = Tamaryn Brown (Tamaryn)

redakce 05.01.2020

Tamaryn Brown slaví jedenáct let své kariéry, během níž se posunula od dream shoegazu k pozitivně laděným syntezátorům. Před pražským koncertem její oblíbené písničky.

10 + 1 = Pan Mže (Povodí Ohře)

redakce 01.01.2020

Pan Mže prochází pozoruhodnými skupinami, tu na klávesy, tu na kytaru hraje, mocnou hřívou máchá, tichým okem hýbe. Co poslouchal, když byl dítě, když byl mlád?

10 +1 = Mikuláš Pejcha (Mydy Rabycad)

redakce 13.11.2019

Křest alba Numbers se chystá na druhou půlku listopadu, ještě předtím nám ale saxofonista Mikuláš Pejcha vysypal deset formativních písní jeho hudebního vkusu.

10 +1 = Jordi (Tús Nua)

redakce 11.11.2019

Radiohead spadali do stejné kategorie jako Placebo, přiznávám, byla jsem malá skeptická srágorka, co spoustu hudby odsoudila po zběžném poslechu..., říká Jordi ve výběru svých srdcovek.

10 +1 = Aleš Hrebeniak (dokruhu)

redakce 08.11.2019

Pro iniciaci Converge máme více než pochopení, stejně jako není od věci se prohrabat domácí scénou a sfouknot z desek prach, nebo si i přiznat, že všechno už je dávno…

10 +1 = Sven Engelsman (The Sweet Release of Death)

redakce 05.11.2019

Žebříček bubeníka Svena sází na jistoty, stejně jako se jim nezdráhá vyhnout, jako když se těšíte na křest nového EP své oblíbené kapely, ale smete vás neznámý support.