Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý | Články / Seriály / / 10+1 | 04.12.2019

Japonská zpěvačka a hudebnice Kiki Hitomi je spojená především s tvorbou Kevina Martina: dlouho vedle něj působila v King Midas Sound, vydali spolu pár nahrávek jako Black Chow a její éterický hlas zněl i v Martinově hlavním projektu The Bug. Původně ale hrála v postdubových Dokkebi Q a fascinace Jamajkou a Japonskem se jí drží i v projektu WaqWaq Kingdom, se kterým v české premiéře vystoupí 9. prosince v Underdogs'.

Kiki vybírá částečně komentovaný playlist deseti soundtrackových skladeb – a mimochodem přitom píše historii starého animé –, které ji nejvíc ovlivnily, a dodává: „Vyrostla jsem na animé a jejich soundtracky pořád poslouchám nebo používám jako samply. V Japonsku byli z nějakého důvodu od šedesátých do osmdesátých let hodně oblíbení animovaní antihrdinové a ‚jejich‘ skladby bývají v mollových tóninách. Jsou to super věci plné šílených, nečekaných nápadů – příběhově i hudebně.“ A samozřejmě nechybí patřičně bizarní guilty pleasure.

Jókai ningen Bem
Seriál Jókai ningen Bem se vysílal na konci 60. let v Japonsku. Tři monstra se chtějí stát lidmi, a aby se jim to povedlo, musí konat dobro a ochraňovat lidi před zlými věcmi. Bála jsem se na něj dívat, ale ty příběhy jsou hrozně návykové. A hudba je parádní, většinou jde o naživo hrané jazzové skladby. Jsou tu skvělé animace antihrdinů, které byly v té době na japonských ostrovech velmi oblíbené.

Ultra Q
Ultra Q je hraný černobílý japonský seriál ze 60. let, který ovlivnil řadu pozdějších hraných superhrdinských filmů. Skvělý soundtrack a library music.

Gegege no Kitaró
Osmdesátkový seriál Gegege no Kitaró patří k největším japonským antihrdinským animákům už od 60. let a jeho remake pořád běží.

Devilman
Devilman patří mezi velice úspěšné antihrdinské animované seriály ze 70. let, které adaptují mangu. (Pozn. editora: Devilman je také těžkotonážní industrial dubový projekt Gorgonna a Šigeru Išihary, spoluhráčů Kiki Hitomi z Dokkebi Q, respektive WaqWaq Kingdom. Inspirace je dost pravděpodobná.)

Kamen no nindža Akakage
Šedesátkové animé o maskovaném nindžovi.

Hakušon daimaó
Animé seriál ze 70. let, skoro jako Disneyho Aladdin.

Jungle Kurobé
Dětské animé ze 70. let.

Game Center Araši
Adaptace japonské mangy z 80. let.

Babel Nisei
Adaptace mangy ze 70. let.

Hokuto no ken
Postapo animé z 80. let.

Guilty pleasure: Joši Ikuzó x Denki Groove
Joši Ikuzó je slavný japonský zpěvák lidové hudby enka). Jeden z jeho hitů Ora Tokio sa Iguda má rapový nebo hiphopový nádech a někdo zmixoval jeho zpěv s písničkou od Denki Groove, což je jedna z nejlepších japonských technopopových kapel.

Info

Kiki Hitomi (jp)
web umělkyně

živě: WaqWaq Kingdom (jp) + Orient
9. 12. 2019 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.

10 + 1 = Lucas Warford (Three for Silver)

redakce 09.03.2020

Srdcervoucí srdce kapely, „supící dieselový motor“, jak sám říká, se s námi podělil o svých deset zásadních songů, jednu pecku přidal navíc.

10 + 1 = Františka Tranová (Žižkovská noc)

redakce 07.03.2020

Františka, která pomáhá s divadelně-literární sekcí na Žižkovské noci, a jejích deset oblíbených knih.

10 + 1 = Zdeněk Vymlátil (Zabloudil-a)

redakce 05.03.2020

Originální improvizační sdružení si zakládá na tom, že přesahuje hudbu i nehudbu, pro milovníky škatulek nabízíme avantgardní elektro noise. Co na to Kobylka?

10 + 1 = Jessy Lanza

redakce 03.03.2020

Inspirace Jessy Lanza? Fascinace ženským vokálem a Rhodes pianem. Pompézní hity, křehká elektronika i Mariah Carey.

10 + 1 = June Cocó

redakce 02.03.2020

Některé skladby často proslaví a přivlastní si až jejich interpret. A i ty se objevují v následujícím výběru formativních skladeb June Cocó.

10+1 = Marcin Cichy (Skalpel)

redakce 28.02.2020

Co mají společného polský nu-jazz, prestižní londýnský label Ninja Tune a ostrý chirurgický nástroj? Hledejte v inspiracích Marcina Cichy.

10 + 1 = Seafret

redakce 25.02.2020

Britské duo Seafret tvoří zpěvák Jack Sedman a kytarista Harry Draper. Na kontě mají debutové album Tell Me It's Real z roku 2016, které přivezou do pražské Lucerny.

10+1 = Ivan Eder (Náv)

redakce 18.02.2020

Tvrdé kytary, mystika, ale také tipy, co se hodí k vínu a olivám. Co si poslechnout ve vaně a co na cestě z rande?