Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý | Články / Seriály / / 10+1 | 04.12.2019

Japonská zpěvačka a hudebnice Kiki Hitomi je spojená především s tvorbou Kevina Martina: dlouho vedle něj působila v King Midas Sound, vydali spolu pár nahrávek jako Black Chow a její éterický hlas zněl i v Martinově hlavním projektu The Bug. Původně ale hrála v postdubových Dokkebi Q a fascinace Jamajkou a Japonskem se jí drží i v projektu WaqWaq Kingdom, se kterým v české premiéře vystoupí 9. prosince v Underdogs'.

Kiki vybírá částečně komentovaný playlist deseti soundtrackových skladeb – a mimochodem přitom píše historii starého animé –, které ji nejvíc ovlivnily, a dodává: „Vyrostla jsem na animé a jejich soundtracky pořád poslouchám nebo používám jako samply. V Japonsku byli z nějakého důvodu od šedesátých do osmdesátých let hodně oblíbení animovaní antihrdinové a ‚jejich‘ skladby bývají v mollových tóninách. Jsou to super věci plné šílených, nečekaných nápadů – příběhově i hudebně.“ A samozřejmě nechybí patřičně bizarní guilty pleasure.

Jókai ningen Bem
Seriál Jókai ningen Bem se vysílal na konci 60. let v Japonsku. Tři monstra se chtějí stát lidmi, a aby se jim to povedlo, musí konat dobro a ochraňovat lidi před zlými věcmi. Bála jsem se na něj dívat, ale ty příběhy jsou hrozně návykové. A hudba je parádní, většinou jde o naživo hrané jazzové skladby. Jsou tu skvělé animace antihrdinů, které byly v té době na japonských ostrovech velmi oblíbené.

Ultra Q
Ultra Q je hraný černobílý japonský seriál ze 60. let, který ovlivnil řadu pozdějších hraných superhrdinských filmů. Skvělý soundtrack a library music.

Gegege no Kitaró
Osmdesátkový seriál Gegege no Kitaró patří k největším japonským antihrdinským animákům už od 60. let a jeho remake pořád běží.

Devilman
Devilman patří mezi velice úspěšné antihrdinské animované seriály ze 70. let, které adaptují mangu. (Pozn. editora: Devilman je také těžkotonážní industrial dubový projekt Gorgonna a Šigeru Išihary, spoluhráčů Kiki Hitomi z Dokkebi Q, respektive WaqWaq Kingdom. Inspirace je dost pravděpodobná.)

Kamen no nindža Akakage
Šedesátkové animé o maskovaném nindžovi.

Hakušon daimaó
Animé seriál ze 70. let, skoro jako Disneyho Aladdin.

Jungle Kurobé
Dětské animé ze 70. let.

Game Center Araši
Adaptace japonské mangy z 80. let.

Babel Nisei
Adaptace mangy ze 70. let.

Hokuto no ken
Postapo animé z 80. let.

Guilty pleasure: Joši Ikuzó x Denki Groove
Joši Ikuzó je slavný japonský zpěvák lidové hudby enka). Jeden z jeho hitů Ora Tokio sa Iguda má rapový nebo hiphopový nádech a někdo zmixoval jeho zpěv s písničkou od Denki Groove, což je jedna z nejlepších japonských technopopových kapel.

Info

Kiki Hitomi (jp)
web umělkyně

živě: WaqWaq Kingdom (jp) + Orient
9. 12. 2019 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.