Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Leila Bordreuil

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 26.05.2022

Newyorská violoncellistka, skladatelka a improvizátorka Leila Bordreuil vydala loni působivé album Not an Elegy, které zachycuje dvojici vystoupení na stanici metra a na chodbě jejího domu. Bordreuil v obou případech dokázala pomocí rozšířených technik a psychoakustických postupů vytvořit fascinující škálu zvuků, které vzhledem k čistě akustickému původu působí až nadpřirozeně. Do její hudby se promítá volná improvizace a současná kompozice, ale i hluk nebo vyloženě písničkové věci. U nás vystoupí premiérově 28. května v Punctu.

Archie Shepp – Blasé

Připadá mi, že hudebníci v Blasé fungují v naprosté tělesné symbióze a harmonii. Tuhle desku často poslouchám, když jsem nemocná, uvádí moje tělo do rovnováhy a jako kouzlem zahání bolest.


Olivier Messiaen – Vingt Regards sur l’Enfant-Jesus

U téhle klavírní skladby se mi hrozně líbí, že zní mikrotonálně, i když klavíry rozhodně nejsou mikrotonální nástroje. Je to magické. Občas zjišťuju, že se v mých skladbách vyskytují Messiaenovy akordy: jako bych je měla trvale otisknuté do podvědomí.


Robert Turman – Morpheme

Robert Turman má na moji hudbu velký vliv. Tohle je má oblíbená Turmanova skladba.


Tourette – Jardin du sommeil. Chant d’amour sur la nuit grandissante

První skladba na tomhle albu patří mezi mé oblíbené noisové věci. Vzhlížím k ní – skoro jako by to byla má osobní mentorka, která mě motivuje, abych se dál snažila vypilovat svůj zvuk do dokonalé brutality, ze které krvácejí uši.


Eliane Radigue – Trilogie de la Mort

Nedokážu najít slova, která by vyjádřila, jak silné tohle album je... Jednoduše řečeno: životní přelom.


Dolina – Le Monde Extérieur

I když určitě není nejlepší, je to první francouzský coldwavový song, co jsem slyšela. Miluju tu jednoduchost a falešný zpěv. Je to zvuk nudného života v městečku na francouzském venkově – takovém, v jakém jsem vyrůstala. Od té doby se ze mě stal velký nerd do cold wave. Možná to je žánr, který poslouchám nejvíc.


Robert Hood – Minimal Nation

Minimal Nation bylo první minimal techno, co kdy vyšlo. Komplexnost beatů mi přijde působivá a rozhodně to je historický milník.


Kerri Chandler – Atmosphere (Lost Dubs version)

Může vůbec být něco lepšího?


Elliot Smith - Bye

Figure 8 je jedno z prvních alb, které jsem vlastnila a zamilovala si. Bylo mi dvanáct a poslouchala jsem ho pořád dokola. Bye byla má oblíbená skladba a zpětně viděno chápu proč, vzhledem k tomu, jakou hudbu dnes dělám.


Leila Bordreuil – Sunshine Hypnose

Headflush bylo mé první sólové album. Neposlouchám to, ale vytvořila jsem ho, takže je rozhodně zásadní!


Guilty pleasure:
Sergej Rachmaninov – Preludium v g moll op. 23, č. 5, hraje Nikolaj Luganskij U téhle skladby si připadám provinile, protože poslední dobou uvažuju o klasické hudbě jako o fašistické, a tahle věc je neskrývaně romantická. Ovšem Luganskij tu hraje nádherně!

Info

Leila Bordreuil (us)
web

Sonitus:
Leila Bordreuil (us) + Daniel Meier
28. 05. 2022 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce 12.03.2023

Robin Kvapil uvádí do kin svůj nový film More Miko, ale znát ho můžete i ze skupiny To žluté, co máte na kalhotkách. Jedenáct oblíbených písniček.

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace