Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lime Cordiale

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi kapelu Lime Cordiale založili už v roce 2009, ale studiový debut Permanent Vacation vyšel až o osm let později. Urval první místo v žebříčku AIR 100% Independent Australian Albums a předloni na něj navázali další nahrávkou 14 Steps to a Better You, kterou letos na jaře doplnilo v diskografii ještě EP Cordi Elba. Po několika odkladech konečně dorazí do pražského Futurum Music Baru a tohle jsou jejich hudební srdcovky, pestré jako divočina protinožců.

The Strokes – Reptillia
Tohle je náš nakopávák. Reptillii si občas dáváme těsně před samotným vystoupením anebo když potřebujeme cestou v dodávce dobít baterky.

Colin Hay (cokoliv)
Colina jsme hodně poslouchali jako teenageři. Obzvlášť jeho akustické songy. Jsou prostě nádherné a často vám připomenou, jak být při skládání vlastní muziky sami sebou. Několik let jsme se potkávali v Los Angeles a stále zůstáváme v kontaktu. Je přesně tak super, jak si myslíte, že je.

Citizen Cope – Bullet and a Target
Energií nabitá písnička. Ale mám ten dojem, že ji spousta lidí považuje spíš za chladnou. Naše hudba je v tomhle podobná. Leckdo má naše songy za uvolněné, i když pro nás jsou to zatím ty nejnáročnější, nejvyspělejší kousky, které jsme napsali. V době našich hudebních začátků byl hlas Clarence Greenwooda velkou inspirací.

Tame Impala – Cause I’m a Man
Které kapely v dnešní době mohou říct, že nejsou (alespoň trochu) inspirované Kevinem Parkerem? Milujeme jeho produkci i texty. Hodně nám pomohly s naším songem Is He Your Man.

Ray Charles – What’d I Say
Kdysi jsme narazili na pár ukradených akordových postupů od Raye Charlese. A i tohle nás dost ovlivnilo. Rayovy písně jsou hlavně o silných vibracích a tahle vás určitě rozhýbe.

Manu Chao – Bongo Bong
Svého času jsme si ji opakovali pořád a pořád dokola. Vzhledem k tomu, že jsme děti australské buše, milujeme tuhle divočinu. Zároveň nás velmi inspiruje world music a fakt, že Manu Chao promlouvá v tolika jazycích.

Fatboy Slim – Praise You
Všechna ta skvělá alba Fatboye Slima vyšla, když jsme byli ještě děti. Jeho geniální groovy a melodie se nám nesmazatelně vsákly do mozků!

Eminem – My Name Is
Možná je trochu divné, zařadit právě tohle do našeho seznamu, ale spousta věcí, které produkoval Dr. Dre, je prostě krásná a velmi chytrá. Když jsme byli mladí, poslouchali jsme právě Eminema a připadali si zlí a zkažení jako samo peklo.

The Growlers – City Club
Všechno, úplně všechno je na The Growlers inspirativní. DIY přístup k nahrávání i jejich vyloženě umělecká, živá vystoupení. Tohle album produkoval Julian Casablancas z The Strokes. A opravdu to v něm slyšíte.

Kings of Leon – Soft
Špinavé texty, špinavá produkce, těžko pobrat vše, co nám říkají. Milujeme to!

Guilty Pleasure:
Demi Lovato - Sorry Not Sorry
Ne, tohle fakt nepotřebuje další komentář.

Info

Lime Cordiale
Facebook

Živě: Lime Cordiale (au) + Annie Hamilton (au)
17. 10. 2020 20:00
Futurum Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

10 + 1 = Joost van Dijck (My Baby)

redakce 24.04.2023

O své nejoblíbenějších songy se s námi podělil bubeník psychedelicko blues-tranceové skupiny My Baby, Joost van Dijck.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace