Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Madhouse Express

10 + 1 = Madhouse Express

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 09.11.2017

Čeští psychedeličtí kazatelé? Tak se cítí pražští Madhouse Express, kteří mají za sebou demo a EP, ale znějí jako protřelí černoprdelníci šedesátkového zvuku. Fuzzy, klasický rock'n'roll, špína, elektronické prvky, slibné jméno na tuzemské hudební mapě. Z čeho vyrůstají, kde se berou inspirace? Deset a jeden zásadní song pro tuhle chvíli, pro tenhle den.

Mr. Elevator & The Brain Hotel - Nico and Her Psychedelic Subconscious
Super zvuk kláves, kvůli kterýmu jsme potřebovali mít v kapele šedesátkový klávesy, barevný košile a házet hlavama trochu víc, než jsme byli zvyklí.


Dope Lemon - Honey Bones
Milujeme rozplizlý písničky, a proto je zásadně nehrajeme.


Ultimate Spinach - Mind Flowers
Mind Flowers nás provází snad od samotnýho vzniku Madhousu. Jestli chcete vědět proč, stačí si poslechnout pěkně do konce.


Lumerians - Dogon Genesis
Psychonauti si tenhle song a kapelu zaručeně zamilujou. Cestování časem a prostorem, kroutící se svět, zásnuby s mluvícíma kytkama a všude kolem stvoření z jiných vesmírů. Znáte to.


King Gizzard & The Lizard Wizard - Slow Jam 1
Někdy prostě potřebuješ zpomalit...


Myrrors – Warpainting
Tahle pecka nám jela nonstop v dodávce při naší první tour, kdy jedeš v největší vánici a ve tmě se superkocovinou a kvůli smradu v autě musíš furt kouřit. Takže Myrrors nás drželi aspoň trošku nad vodou.


Kikagaku Moyo - Smoke and Mirrors
Tahle kapela nás hodně ovlivnila, skvělá hudba a skvělý lidi. Měli jsme tu čest dělat jim support, když byli poprvé v Praze. V jejich hudbě je klid i rozruch. Něco jako gejša na metamfetaminu.


Velvet Underground and Nico - All Tomorrow’s Parties
Klasika, ale milujeme to. Kombinace tohohle songu, balenejch cíg a západu slunce je zaručenej flashback.


Baro Chandel - I Am Getting Addicted to the Sound of My Feet
Naši stoneroví bratři. Podle nás kapela, kterou by svět měl objevit. A čim dříve, tím lépe.


Eternal Tapestry - Ancient Echoes
Klíč, znovuzrození, věčnost, cesta, ochrannej zvuk… Prostě zajímavý vzpomínky, který tady nemůžeme ventilovat, protože to může číst máma.


Guilty pleasure:
Renegade Full Theme Song
Když jsme jeli hrát na nejlepší festival Celebration Days do Francie, tak po dvou dnech v dodávce a nějakejch těch pařbách byli všichni na palubě polomrtví. Najednou, po stovkách kilometrů na dálnicích, projíždíme francouzskym venkovem, skrz malý vesničky, všude kolem pole lemovaný stromořadím, nad kterejma se Slunce líně táhne k západu, a blížíme se k cíli, začne hrát tenhle rozstřel… Nakoplo nás to na třídenní mejdan, kterej následoval.


Info

Live:
15. 11. 2017 Kasárny Karlín, Praha
17. 11. 2017 Bar pod hodinama, Kolín
www.facebook.com/madhouseexpress

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

10 + 1 = Joost van Dijck (My Baby)

redakce 24.04.2023

O své nejoblíbenějších songy se s námi podělil bubeník psychedelicko blues-tranceové skupiny My Baby, Joost van Dijck.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace