Články / Seriály / / 10+1

 10 + 1: Marcell (No Distance Paradise)

10 + 1: Marcell (No Distance Paradise)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 01.02.2017

Olomoučtí mladíci No Distance Paradise nedávno vydali novou desku Pieces (X Production, 2016), o níž jsme psali tady a která kapelu posouvá do vážnějších i dospělejších poloh, ale zároveň jim nebere melodický rukopis a velké plány. Kde vězí jejich kořeny a co poslouchávají v kapele může naznačit deset plus jedna zásadních jmen a desek podle kytaristy a zpěváka Marcella.

U2 - Joshua Tree
Naprosto srdeční album. Tenhle vinyl jsem dostal od táty (společně se spoustou dalších skvělých desek), a přestože jednou na house party dostal pořádně zabrat, když se něj David Mencl (režisér skvělejch klipů) rozhodl „scratchovat“, rád se k němu i přes výrazně zhoršenou zvukovou kvalitu vracím. Vidět U2 živě na jejich jarní tour právě k této desce, navíc jako bonus s nekompromisním hostem Noel Gallagher's High Flying Birds, to by byl splněný sen.


The War on Drugs - An Ocean in Between the Waves
Celá poslední deska Lost in the Dream se u nás v kapele těší velké oblibě. Já z ní mám rád obzvláště tuhle věc, její nálada je totiž nostalgická. Náš producent Dušan Neuwerth ji jednou popsal slovy: „Je to čistá nádhera.“ Nemůžu nesouhlasit.


Arcade Fire – My Body Is a Cage
Po této věci začal můj velmi intimní vztah s „Arkatik fíre“, jak jim říká Jarouš Švejdík, který u mě vyvrcholil s jejich deskou The Suburbs – asi žádnou desku jsem neměl ve sluchátkách tak často jako tuhle. Velké (bohužel jen částečně naplněné) očekávání jsem měl od alba Reflektor, které produkoval James Murphy z mých oblíbených LCD Soundsystem a na kterém se objevil i David Bowie. Teď už s napětím vyhlížím nový materiál, se kterým by měli brzy přijít.


Sunshine - Lower Than Low
Poslední anglicky zpívající česká kapela, která dokázala jezdit po zaplněných klubech napříč republikou a prosadila se i v zahraničí. Jsem moc rád, že jsme s kluka mohli být u toho a doprovodit je jako support na tour. Bylo to nejlepší kapelové období, které přineslo spoustu zkušeností, ze kterých těžíme dodnes.


Tame Impala - The Less I Know the Better
Kevin Parker přišel v projektem Tame Impala s osmdesátkovou vlnou, která mi strašně sedí. Navíc se mi na Parkerovi líbí, že se toho nebojí a dovolí si napsat hity pro Rihannu nebo Lady Gaga. Stále si přitom dokáže udržet svou tvář a je respektovaný i na alternativní scéně. V určitým ohledu je to můj velký vzor, protože se snažím o něco podobného.


Tatabojs – Biorytmy
Jediný česky zpívající zástupce, kterého jsem vybral. Album plné skvělých písní, které fungují jak ve studiové, tak koncertní verzi. S dokonalou produkcí a zvukem, který nemá na svědomí nikdo jiný než Dušan Neuwerth. Ano, ztrácím odstup, s celou kapelou mě pojí kamarádský vztah, ale úplně stejný názor jsem měl i na gymplu, kdy jsem tuhle desku miloval a na kluky vzhlížel z pod pódia.


The National – England
Závěrečná píseň na desce High Violet, kterou jsem si hodil do mp3jky před odjezdem do Indie, kde jsem strávil nějaký čas. Nevím, jak moc může člověka ovlivnit prostředí, ve kterém se s albem seznamuje, mně se tato věc vryla do paměti dokonale.


Frank Ocean - Thinkin Bout You
Daniel Lee, se kterým jsem spolupracoval na většině textů naší první desky, mě toho naučil spoustu. Taky to, že člověk by se neměl dívat pouze jedním směrem.


Talk Talk – It’s My Life
Neexistuje nic krásnějšího, než když člověk sdílí oblíbenou kapelu se svým velkým kamarádem a vydavatelem v jedné osobě - díky za vše, Dane!


The Clash – London Calling
...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.