Články / Seriály / / 10+1

 10 + 1: Marcell (No Distance Paradise)

10 + 1: Marcell (No Distance Paradise)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 01.02.2017

Olomoučtí mladíci No Distance Paradise nedávno vydali novou desku Pieces (X Production, 2016), o níž jsme psali tady a která kapelu posouvá do vážnějších i dospělejších poloh, ale zároveň jim nebere melodický rukopis a velké plány. Kde vězí jejich kořeny a co poslouchávají v kapele může naznačit deset plus jedna zásadních jmen a desek podle kytaristy a zpěváka Marcella.

U2 - Joshua Tree
Naprosto srdeční album. Tenhle vinyl jsem dostal od táty (společně se spoustou dalších skvělých desek), a přestože jednou na house party dostal pořádně zabrat, když se něj David Mencl (režisér skvělejch klipů) rozhodl „scratchovat“, rád se k němu i přes výrazně zhoršenou zvukovou kvalitu vracím. Vidět U2 živě na jejich jarní tour právě k této desce, navíc jako bonus s nekompromisním hostem Noel Gallagher's High Flying Birds, to by byl splněný sen.


The War on Drugs - An Ocean in Between the Waves
Celá poslední deska Lost in the Dream se u nás v kapele těší velké oblibě. Já z ní mám rád obzvláště tuhle věc, její nálada je totiž nostalgická. Náš producent Dušan Neuwerth ji jednou popsal slovy: „Je to čistá nádhera.“ Nemůžu nesouhlasit.


Arcade Fire – My Body Is a Cage
Po této věci začal můj velmi intimní vztah s „Arkatik fíre“, jak jim říká Jarouš Švejdík, který u mě vyvrcholil s jejich deskou The Suburbs – asi žádnou desku jsem neměl ve sluchátkách tak často jako tuhle. Velké (bohužel jen částečně naplněné) očekávání jsem měl od alba Reflektor, které produkoval James Murphy z mých oblíbených LCD Soundsystem a na kterém se objevil i David Bowie. Teď už s napětím vyhlížím nový materiál, se kterým by měli brzy přijít.


Sunshine - Lower Than Low
Poslední anglicky zpívající česká kapela, která dokázala jezdit po zaplněných klubech napříč republikou a prosadila se i v zahraničí. Jsem moc rád, že jsme s kluka mohli být u toho a doprovodit je jako support na tour. Bylo to nejlepší kapelové období, které přineslo spoustu zkušeností, ze kterých těžíme dodnes.


Tame Impala - The Less I Know the Better
Kevin Parker přišel v projektem Tame Impala s osmdesátkovou vlnou, která mi strašně sedí. Navíc se mi na Parkerovi líbí, že se toho nebojí a dovolí si napsat hity pro Rihannu nebo Lady Gaga. Stále si přitom dokáže udržet svou tvář a je respektovaný i na alternativní scéně. V určitým ohledu je to můj velký vzor, protože se snažím o něco podobného.


Tatabojs – Biorytmy
Jediný česky zpívající zástupce, kterého jsem vybral. Album plné skvělých písní, které fungují jak ve studiové, tak koncertní verzi. S dokonalou produkcí a zvukem, který nemá na svědomí nikdo jiný než Dušan Neuwerth. Ano, ztrácím odstup, s celou kapelou mě pojí kamarádský vztah, ale úplně stejný názor jsem měl i na gymplu, kdy jsem tuhle desku miloval a na kluky vzhlížel z pod pódia.


The National – England
Závěrečná píseň na desce High Violet, kterou jsem si hodil do mp3jky před odjezdem do Indie, kde jsem strávil nějaký čas. Nevím, jak moc může člověka ovlivnit prostředí, ve kterém se s albem seznamuje, mně se tato věc vryla do paměti dokonale.


Frank Ocean - Thinkin Bout You
Daniel Lee, se kterým jsem spolupracoval na většině textů naší první desky, mě toho naučil spoustu. Taky to, že člověk by se neměl dívat pouze jedním směrem.


Talk Talk – It’s My Life
Neexistuje nic krásnějšího, než když člověk sdílí oblíbenou kapelu se svým velkým kamarádem a vydavatelem v jedné osobě - díky za vše, Dane!


The Clash – London Calling
...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý 04.12.2019

Japonská hudebnice Kiki Hitomi prezentuje výběr ze soundtracků k animé, které formovaly její zvláštní svět.

10 +1 = Mikuláš Pejcha (Mydy Rabycad)

redakce 13.11.2019

Křest alba Numbers se chystá na druhou půlku listopadu, ještě předtím nám ale saxofonista Mikuláš Pejcha vysypal deset formativních písní jeho hudebního vkusu.

10 +1 = Jordi (Tús Nua)

redakce 11.11.2019

Radiohead spadali do stejné kategorie jako Placebo, přiznávám, byla jsem malá skeptická srágorka, co spoustu hudby odsoudila po zběžném poslechu..., říká Jordi ve výběru svých srdcovek.

10 +1 = Aleš Hrebeniak (dokruhu)

redakce 08.11.2019

Pro iniciaci Converge máme více než pochopení, stejně jako není od věci se prohrabat domácí scénou a sfouknot z desek prach, nebo si i přiznat, že všechno už je dávno…

10 +1 = Sven Engelsman (The Sweet Release of Death)

redakce 05.11.2019

Žebříček bubeníka Svena sází na jistoty, stejně jako se jim nezdráhá vyhnout, jako když se těšíte na křest nového EP své oblíbené kapely, ale smete vás neznámý support.

10 + 1 = Luka (Haiku Garden)

redakce 04.11.2019

Vkus Luky z kapely Haiku Garden sahá od hlasitých vypalovaček spjatých s obdobím první vzpoury přes nejoblíbenější písničkáře až k podivnému lo-fi popu...

10 + 1 = Petr Zenkl (Paprsky inženýra Garina)

redakce 31.10.2019

Pink Floyd nejsou soundtrack k Čelistem a covery Laibach měly říz. Své hudební srdcovky vybral Petr Zenkl z Paprsků inženýra Garina.

10 +1 = Robert Niziński (Księżyc)

redakce 30.10.2019

Na první pohled je zřejmé, že Robert Niziński má naposloucháno hlouběji, než bývá obvyklé. Ale i nejsečtělejší z nás si sem tam připomenou, jak chutná přecpat se sladkým...

10 + 1 = Tereza Papáčková (Lebanon)

redakce 25.10.2019

Olomouckou formaci Lebanon potkáte na festivalu Alternativa. Tohle jsou hudební srdcovky jejich zpěvačky Terezy Papáčkové.

10 + 1 = Judith Hill

redakce 23.10.2019

Americká zpěvačka Judith Hill byla dlouhá léta vokalistkou hvězd jako Stevie Wonder, Michael Jackson nebo Prince. Teď přijede sama. Její kořeny?