Články / Seriály

 10 + 1 = Melissa Aldana

10 + 1 = Melissa Aldana

redakce | Články / Seriály | 08.03.2023

Frida Kahlo a tarot, nejsilnější inspirační zdroje saxofonistky Melissy Aldany. Dovedly ji až k nominaci na Grammy za nejlepší improvizované jazzové sólo. Kariéra jihoamerické hudebnice je v plném rozpuku a na sklonku března se představí i v rámci festivalu JazzFestBrno. Poslechněte její další inspirace.

Art Tatum - Someone to Watch over MeFreddie Hubbard - You're My EverythingRavel - A La Maniere De BorodineJohn Coltrane - AcknowledgementHope Henderson - ModinhaSonny Rollins - Autumn NocturneMark Turner - Dharma DaysKurt Rosenwinkel - RemedyCharlie Parker - Just FriendsNat King Cole - Tis AutumnGuiga - Você Você
Guinga jsem objevila, když jsem byla asi před čtyřmi lety v Praze na turné se svým současným kvartetem (Lage Lund, Pablo Menares a Kush Abadey). Vzpomínám si, jak jsem tuhle skladbu poprvé poslouchala a zamiloval se do její harmonie i melodie.


Info

JazzFestBrno: Noble-Slavík-Clarvis Trio + Melissa Aldana Quartet
26. 3. 2023 19:30
Cabaret des Péchés, Brno
program festivalu

foto © se svolením Melissy Aldany

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Circus Brothers

redakce 29.03.2023

Circus Brothers před nedávnem vydali novou desku Za všim si stojim, kterou pokřtili v Paláci Akropolis. Pojďme si je proklepnout.

Protokol: David Noonan (Just Mustard)

redakce 27.03.2023

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Do Prahy se vrací irští Just Mustard.

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace