Články / Seriály / / 10+1

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 10.02.2020

S 5K HD se můžete potkat na Primaveře i na jazzových festivalech. Redakci Full Moonu před dvěma lety okouzlili na slovinském festivale MENT a nyní přijedou představit nový materiál do pražského Jazz Docku. Kam si je zařadit? Jsou futurističní a křehcí, epičtí i brutální. Co by jiní dali do kategorie guilty pleasure rovnou, dává zpěvačka Mira Lu Kovacs do výběru svých deseti oblíbených skladeb. Písně na taneční parket i k rozjímání, v hlavní roli – zpěv.

Missy Elliott – Work It
Missy je královna a vždycky bude napřed.

Radiohead – Exit Music (For a Film)
Radiohead jsou pro mě to, co pro ostatní U2 nebo Rolling Stones. Jen jsou o hodně lepší. Nejinovativnější kapela, jaká tu kdy byla.

Feist – Inside and Out
Leslie Feist je moje osobní hrdinka, co se týče psaní písní.

David Bowie – Lazarus
David Bowie napsal jedno z nejlepších alb těsně předtím, než zemřel. Tahle píseň je trefou do černého. Taky je to asi jediný případ, kdy mi neleze na nervy zvuk saxofonu. Pak tedy ještě když na něj hraje Justin Vernon.

Le Mystere des Voix Bulgares – Ergen Deda
Způsob, jakým používají hlasy, je tak silný a čistý. Přála bych si umět takhle zpívat.

The Knife – Heartbeats
S touhle písničkou jsem vyrostla a bude to pro mě vždycky veliký hit.

Moses Sumney – Worth It
Miluju, jak je tohle nahrané. Především ty vokály, ten zvuk, jak se to seká, jak je tam slyšet dech. Moses Sumney mi pomohl znovu se zamilovat do vlastní zranitelnosti a jemného hlasu.

Whitney Houston – Greatest Love of All

Pořád mi láme srdce, když tohle slyším. Zpívá o velké lásce, kterou ale nikdy nebyla schopná dopřát sama sobě.

Aerosmith – I Don't Want to Miss a Thing

Ty struny! Ten řev!

Rihanna – Consideration
Náš basák miluje houpavou melodii v refrénu tak moc, že ji musím taky zmínit. Rihanna je skvělá, hrozně mě baví, jak se pohybuje někde mezi avantgardou a tanečním parketem.

guilty pleasure: Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow (A Star Is Born) Mohla bych si odpustit ten hlas Bradleyho Coopera na začátku, ale jinak je to mistrovské dílo. Za tenhle hřích se nestydím.

Info

živě:
5K HD
19. 2. 2020 20:00
Jazz Dock, Praha
fb událost

foto © Hanna Fasching

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Marcin Cichy (Skalpel)

redakce 28.02.2020

Co mají společného polský nu-jazz, prestižní londýnský label Ninja Tune a ostrý chirurgický nástroj? Hledejte v inspiracích Marcina Cichy.

10 + 1 = Seafret

redakce 25.02.2020

Britské duo Seafret tvoří zpěvák Jack Sedman a kytarista Harry Draper. Na kontě mají debutové album Tell Me It's Real z roku 2016, které přivezou do pražské Lucerny.

10+1 = Ivan Eder (Náv)

redakce 18.02.2020

Tvrdé kytary, mystika, ale také tipy, co se hodí k vínu a olivám. Co si poslechnout ve vaně a co na cestě z rande?

10 + 1 = Jan Vegy Táborský (Fvtvre)

redakce 05.02.2020

Jan Vegy Táborský spolu s Fvtvre podpoří služebně mladší kolegy z Guilty Echoes na brněnském křtu desky Learning to Swim. Před zastávkou v Kabinetu Múz ještě jeho desítka srdcovek.

10+1 = Peter Michel (Hibou)

redakce 02.02.2020

Peter Michel alias Hibou píše hudbu, která má hlavně konejšit. Svou třetí sólovku Halve přiveze do pražské MeetFactory, své oblíbené skladby servíruje hned.

10 + 1 = Jan Sobko (Guilty Echoes)

redakce 23.01.2020

Brněnští noiserockoví floutci Guilty Echoes vydali loni na podzim desku Laerning to Swim. Jejich kytarista Honza Sobko se s námi podělil o desítku zásadních songů a jedno domácí guilty pleasure.

10 + 1 = František Převorovský (Vellocet Roll)

redakce 20.01.2020

Do jakého oddělení Levných knih si zajít pro inspiraci k založení kapely? O svých deset oblíbených a jednu navíc se podělil kytarista a zpěvák František Převorovský.

10 + 1 = Barbora Beps Pokorná (Beps’n’Johnnies)

redakce 16.01.2020

Barbora Pokorná z temné kytarové úderky Beps’n’Johnnies před křtem debutové desky Bare Bones poskládala seznam deseti songů, které ovlivnily její hudební dospívání.

10+1 = Hannes Fröhlich (Ogrom Circus)

redakce 13.01.2020

Hannes Fröhlich přijede na konci ledna se svou kapelou Ogrom Circus do Prahy i Brna. Kapelník téhle psychadelické smečky sepsal Full Moonu seznam svých oblíbených hitovek.

10 + 1 = Tamaryn Brown (Tamaryn)

redakce 05.01.2020

Tamaryn Brown slaví jedenáct let své kariéry, během níž se posunula od dream shoegazu k pozitivně laděným syntezátorům. Před pražským koncertem její oblíbené písničky.