Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Reverend Black Claw

10 + 1 = Reverend Black Claw

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 11.10.2015

Reverend Black Claw zdraví z pustých kanadských hvozdů. Úkol zněl jasně, představit deset alb, která mě nejvíce inspirovala ve vlastní tvorbě. Není to lehký úkol, ale pojďme na to:

Petr Iljič Čajkovskij - Greatest Hits
V dětství jsem hrál na klavír a miloval jsem klasickou hudbu. Pamatuji si na sílu a hloubku Slovanského pochodu a Overtury 1812.


Johnny Cash - Greatest Hits
Když jsem poprvé slyšel Johnnyho Cashe jako dítě, strašně se mi líbilo jeho jedinečné vypravěčství a písničkářství. Od té doby je Johnny Cash stálou součástí mojí hudební rotace.

Thorns - Master Stellar Elite
Když skočím o pár let dopředu, dostávám se do věku, kdy jsem aktivně působil na metalové scéně - většinou na poli black metalu. I když jeho vliv nemusí být v Black Claw slyšitelný, inspirovalo mě to v posouvání mých hudebních hranic.


Hank Williams III - Straight To Hell
V jednu chvíli jsem prostě skončil u poslechu Hanka Williamse III, pokud se nepletu, myslím, že to byla deska Lovesick, Broke and Driftin. Když jsem poprvé uslyšel směs country, punku a metalu, silně to na mě zapůsobilo. Dodnes Hanka III pravidelně poslouchám.


Neil Young - Dead Man OST
Před lety, když jsem působil coby filmový skladatel, jsem dostal od režiséra instrukce, abych se podíval na Jarmuschova Mrtvého muže a analyzoval postupy Neila Younga. Film i soundtrack považuji za mistrovská díla a navždy pro mě budou obrovskou inspirací.


Elliott Brood - Ambassador
Jiná práce, ten samý režisér, který mi tentokrát hodil Twill Elliota Brooda jako pracovní muziku k dalšímu bijáku. Hudba k závěrečným titulkům je dnes známa jako Thieving Bones – titulní track mé nové desky.


Those Poor Bastards - Satan Is Watching
Tohle bude asi nejzásadnější deska. Krátce poté, co jsem začal Those Poor Bastards poslouchat, jsem nahrál první písně na demo Black Claw. I když hudební podobnost není zcela patrná, byl to bezesporu jeden z nejinspirativnějších hudebních zdrojů.


Sons of Perdition - The Kingdom Is on Fire
Další skvělá nahrávka a inspirující kapela. Jsem si jistý, že první věc, co jsem slyšel, byla Blood in the Valley. A už jsem se od toho neodtrhnul.


King Dude - Burning Daylight
I když jsem od King Dudea slyšel nejprve Lucifer's The Light of the World, jeho album Burning Daylight mělo na mou tvorbu mnohem silnější dopad.


Hank Williams - Greatest Hits
Po hlubokém ponoření se do temných poloh country, tradiční a folkové hudby, není těžké skončit u starého dobrého Hanka Willamse. Jsem si vědom, že zanechal nesmazatelné stopy v mé muzice a sám také vnímám jeho vliv na množství hudby, kterou poslouchám.


Guilty Pleasure:
Beck - Mellow Gold
Musím přiznat, že tuhle věc poslouchám celkem často. I když největší hit Loser má myslím to nejlepší za sebou, zbytek desky obsahuje několik temných obskurních folkových záležitostí. Kdybych si musel vybrat nejoblíbenější track, byl by to Truckdrivin' Neighbors Downstairs.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.