Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Reverend Black Claw

10 + 1 = Reverend Black Claw

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 11.10.2015

Reverend Black Claw zdraví z pustých kanadských hvozdů. Úkol zněl jasně, představit deset alb, která mě nejvíce inspirovala ve vlastní tvorbě. Není to lehký úkol, ale pojďme na to:

Petr Iljič Čajkovskij - Greatest Hits
V dětství jsem hrál na klavír a miloval jsem klasickou hudbu. Pamatuji si na sílu a hloubku Slovanského pochodu a Overtury 1812.


Johnny Cash - Greatest Hits
Když jsem poprvé slyšel Johnnyho Cashe jako dítě, strašně se mi líbilo jeho jedinečné vypravěčství a písničkářství. Od té doby je Johnny Cash stálou součástí mojí hudební rotace.

Thorns - Master Stellar Elite
Když skočím o pár let dopředu, dostávám se do věku, kdy jsem aktivně působil na metalové scéně - většinou na poli black metalu. I když jeho vliv nemusí být v Black Claw slyšitelný, inspirovalo mě to v posouvání mých hudebních hranic.


Hank Williams III - Straight To Hell
V jednu chvíli jsem prostě skončil u poslechu Hanka Williamse III, pokud se nepletu, myslím, že to byla deska Lovesick, Broke and Driftin. Když jsem poprvé uslyšel směs country, punku a metalu, silně to na mě zapůsobilo. Dodnes Hanka III pravidelně poslouchám.


Neil Young - Dead Man OST
Před lety, když jsem působil coby filmový skladatel, jsem dostal od režiséra instrukce, abych se podíval na Jarmuschova Mrtvého muže a analyzoval postupy Neila Younga. Film i soundtrack považuji za mistrovská díla a navždy pro mě budou obrovskou inspirací.


Elliott Brood - Ambassador
Jiná práce, ten samý režisér, který mi tentokrát hodil Twill Elliota Brooda jako pracovní muziku k dalšímu bijáku. Hudba k závěrečným titulkům je dnes známa jako Thieving Bones – titulní track mé nové desky.


Those Poor Bastards - Satan Is Watching
Tohle bude asi nejzásadnější deska. Krátce poté, co jsem začal Those Poor Bastards poslouchat, jsem nahrál první písně na demo Black Claw. I když hudební podobnost není zcela patrná, byl to bezesporu jeden z nejinspirativnějších hudebních zdrojů.


Sons of Perdition - The Kingdom Is on Fire
Další skvělá nahrávka a inspirující kapela. Jsem si jistý, že první věc, co jsem slyšel, byla Blood in the Valley. A už jsem se od toho neodtrhnul.


King Dude - Burning Daylight
I když jsem od King Dudea slyšel nejprve Lucifer's The Light of the World, jeho album Burning Daylight mělo na mou tvorbu mnohem silnější dopad.


Hank Williams - Greatest Hits
Po hlubokém ponoření se do temných poloh country, tradiční a folkové hudby, není těžké skončit u starého dobrého Hanka Willamse. Jsem si vědom, že zanechal nesmazatelné stopy v mé muzice a sám také vnímám jeho vliv na množství hudby, kterou poslouchám.


Guilty Pleasure:
Beck - Mellow Gold
Musím přiznat, že tuhle věc poslouchám celkem často. I když největší hit Loser má myslím to nejlepší za sebou, zbytek desky obsahuje několik temných obskurních folkových záležitostí. Kdybych si musel vybrat nejoblíbenější track, byl by to Truckdrivin' Neighbors Downstairs.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý 04.12.2019

Japonská hudebnice Kiki Hitomi prezentuje výběr ze soundtracků k animé, které formovaly její zvláštní svět.

10 +1 = Mikuláš Pejcha (Mydy Rabycad)

redakce 13.11.2019

Křest alba Numbers se chystá na druhou půlku listopadu, ještě předtím nám ale saxofonista Mikuláš Pejcha vysypal deset formativních písní jeho hudebního vkusu.

10 +1 = Jordi (Tús Nua)

redakce 11.11.2019

Radiohead spadali do stejné kategorie jako Placebo, přiznávám, byla jsem malá skeptická srágorka, co spoustu hudby odsoudila po zběžném poslechu..., říká Jordi ve výběru svých srdcovek.

10 +1 = Aleš Hrebeniak (dokruhu)

redakce 08.11.2019

Pro iniciaci Converge máme více než pochopení, stejně jako není od věci se prohrabat domácí scénou a sfouknot z desek prach, nebo si i přiznat, že všechno už je dávno…

10 +1 = Sven Engelsman (The Sweet Release of Death)

redakce 05.11.2019

Žebříček bubeníka Svena sází na jistoty, stejně jako se jim nezdráhá vyhnout, jako když se těšíte na křest nového EP své oblíbené kapely, ale smete vás neznámý support.

10 + 1 = Luka (Haiku Garden)

redakce 04.11.2019

Vkus Luky z kapely Haiku Garden sahá od hlasitých vypalovaček spjatých s obdobím první vzpoury přes nejoblíbenější písničkáře až k podivnému lo-fi popu...

10 + 1 = Petr Zenkl (Paprsky inženýra Garina)

redakce 31.10.2019

Pink Floyd nejsou soundtrack k Čelistem a covery Laibach měly říz. Své hudební srdcovky vybral Petr Zenkl z Paprsků inženýra Garina.

10 +1 = Robert Niziński (Księżyc)

redakce 30.10.2019

Na první pohled je zřejmé, že Robert Niziński má naposloucháno hlouběji, než bývá obvyklé. Ale i nejsečtělejší z nás si sem tam připomenou, jak chutná přecpat se sladkým...

10 + 1 = Tereza Papáčková (Lebanon)

redakce 25.10.2019

Olomouckou formaci Lebanon potkáte na festivalu Alternativa. Tohle jsou hudební srdcovky jejich zpěvačky Terezy Papáčkové.

10 + 1 = Judith Hill

redakce 23.10.2019

Americká zpěvačka Judith Hill byla dlouhá léta vokalistkou hvězd jako Stevie Wonder, Michael Jackson nebo Prince. Teď přijede sama. Její kořeny?