Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Reverend Fungus (Seuora)

10 + 1 = Reverend Fungus (Seuora)

Anna Mašátová | Články / Seriály / / 10+1 | 23.10.2015

Finská Seuora už v tuto chvíli brázdí v karavanu Evropu spolu s Reverendem Black Claw. Brzy se předvedou i v Bratislavě, Opavě a Praze. Co poslouchá Reverend Fungus z finských Seuora, aby naladil svůj nástroj co možno nejhlouběji?

Tak tohle je od vašeho oblíbeného kazatele, Rev. F. Mám sklony k odbíhání od tématu, půjdu tedy rovnou k věci. Desítka nejvlivnějších a nejinspirativnějších alb (alespoň pro mě).

The Residents - Meet the Residents
Nedodělanej zvuk a příšerná instrumentace mě opravdu inspirovaly. Věděl jsem, že neumím hrát na nic jiného než svou basu, ale tohle album mě přesvědčilo, že to nechce ani tak dovednosti, abyste se stali muzikantem. Stačí vyšinutá mysl a hodně volného času.


The Tiger Lillies The - Brothel to the Cemetery
Tahle deska mě zatáhla do temnějších hudebních vod. Písně o vraždách, znásilnění, alkoholu a všech těch dobrejch věcech. Dokonce i teď, když píšu texty, mi Tiger Lillies občas vytanou na mysli a najednou se píseň o stromech změní v kousek o pojídání Ježíše.


Dr. Steel - Dr. Steel II: The Eclectic Boogaloo
Co mají Seuora a Dr. Steel společného? Vůbec nic. Ideové pozadí projektu mě inspirovalo asi více než jeho hudba. Všechno je o tom si užívat a nechat lidi říct, co chtějí. Ty jsi tvůrce a není nic, co bys nebyl schopen dokázat.


Peculiar Pretzelmen - Innumerable Seed of calamity
The Peculiar Pretzelmen je kapela, která mi ukázala divnoblues, podivný folk a zmatečný jazz. Dokonce jsem napodobil něco z jejich stylu ve své muzice, i když to asi nerozpoznáte.


The Scarring Party - Come Away From the Light
Přál bych si, abychom byli víc jako Scarring Party. Ta kapela mě motivovala, abych se zlepšil ve svých hudebních dovednostech. Škoda, že nemohu upravit svůj hlas tak, abych zněl víc jako Daniel.


Circus Contraption - The Half Wit’s Descent
Velmi temné a zlověstné, tahle věc může za můj šílený text Darlin´, který má podobný příběh jako If I Told You Once z této nahrávky.


Hellblinki - Oratory
Ta deska je divná a zmatečná, ale tak nějak zvládá udržet dějovou linku. Je jako desky Pink Floyd. Začíná jednoduše, dosáhne vrcholu a končí jemně. Vždy se o podobnou strukturu snažím na našich albech.


Blackbird Raum - Swidden
Nejlepší folk punková věc co existuje. Pomohla mi najít v sobě punk rockera i folk hipstera a extrémně ovlivnila texty k naší desce The OddBeats, protože jsme si ji tenkrát přehrávali celé léto.


Tom Waits – Black Rider / Blood Money / Alice / Bone Machine
Každému, kdo mě kdy slyšel, je asi vcelku jasné, že jsem extrémním příznivcem Toma Waitse. Kdybych mohl, tak se s ním pomiluju. Klidně mu i odnosím děti, kdyby to šlo! Není možné vybrat jen jedno album, namísto toho jsem zvolil období. Jeho ponurejší a experimentálnější věci jsou tím, co dalo před čtyřmi lety zrod Seuoře. Poté, co jsem několik bezesných depresivních nocí po sobě sjížděl The Black Rider, napsal jsem dvě písně Sira Funguse, Take Them With you a 34512, které jsou dokonce stále ke stažení na prapodivných ruských webech.


Angelo Badalamenti / David Lynch - Twin Peaks soundtrack
Kámo, Twin Peaks! Nenapodobitelná atmosféra. Hudba měla na seriálu lví podíl. Pohodové intro, tak nevinné a zlověstné. Téma Laury Palmer, mírně děsivý Audrey´s Dance a hrůzu nahánějící Sycamore Trees. Nálada a pocit seriálu s jeho soundtrackem ve mně umí rozproudit šťávy kreativity.


A nakonec guilty pleasure, koncept, kterému jsem nikdy neporozuměl.

Abney Park - Aether Shanties
Dětinská steampunková srágora od kapely, která produkuje více merche a hraček, než muziky. Opět to není hudba, která by mě dostala, ale spíše jejich estetika, svět, který nikdy neexistoval.


No, tohle je ale divnej soupis.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý 04.12.2019

Japonská hudebnice Kiki Hitomi prezentuje výběr ze soundtracků k animé, které formovaly její zvláštní svět.

10 +1 = Mikuláš Pejcha (Mydy Rabycad)

redakce 13.11.2019

Křest alba Numbers se chystá na druhou půlku listopadu, ještě předtím nám ale saxofonista Mikuláš Pejcha vysypal deset formativních písní jeho hudebního vkusu.

10 +1 = Jordi (Tús Nua)

redakce 11.11.2019

Radiohead spadali do stejné kategorie jako Placebo, přiznávám, byla jsem malá skeptická srágorka, co spoustu hudby odsoudila po zběžném poslechu..., říká Jordi ve výběru svých srdcovek.

10 +1 = Aleš Hrebeniak (dokruhu)

redakce 08.11.2019

Pro iniciaci Converge máme více než pochopení, stejně jako není od věci se prohrabat domácí scénou a sfouknot z desek prach, nebo si i přiznat, že všechno už je dávno…

10 +1 = Sven Engelsman (The Sweet Release of Death)

redakce 05.11.2019

Žebříček bubeníka Svena sází na jistoty, stejně jako se jim nezdráhá vyhnout, jako když se těšíte na křest nového EP své oblíbené kapely, ale smete vás neznámý support.

10 + 1 = Luka (Haiku Garden)

redakce 04.11.2019

Vkus Luky z kapely Haiku Garden sahá od hlasitých vypalovaček spjatých s obdobím první vzpoury přes nejoblíbenější písničkáře až k podivnému lo-fi popu...

10 + 1 = Petr Zenkl (Paprsky inženýra Garina)

redakce 31.10.2019

Pink Floyd nejsou soundtrack k Čelistem a covery Laibach měly říz. Své hudební srdcovky vybral Petr Zenkl z Paprsků inženýra Garina.

10 +1 = Robert Niziński (Księżyc)

redakce 30.10.2019

Na první pohled je zřejmé, že Robert Niziński má naposloucháno hlouběji, než bývá obvyklé. Ale i nejsečtělejší z nás si sem tam připomenou, jak chutná přecpat se sladkým...

10 + 1 = Tereza Papáčková (Lebanon)

redakce 25.10.2019

Olomouckou formaci Lebanon potkáte na festivalu Alternativa. Tohle jsou hudební srdcovky jejich zpěvačky Terezy Papáčkové.

10 + 1 = Judith Hill

redakce 23.10.2019

Americká zpěvačka Judith Hill byla dlouhá léta vokalistkou hvězd jako Stevie Wonder, Michael Jackson nebo Prince. Teď přijede sama. Její kořeny?