Články / Seriály

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce | Články / Seriály | 30.05.2022

"Nadčasový, ale stále svěží zvuk? Srdceryvné synťákové balady ve stylu 80. let plné pestrobarevné škály emocí? Naprosto strhující živá one-man show? Check!" láká MeetFactory na koncert Seana Nicholase Savage, který se uskuteční 3. června. Pozoruhodná osobnost kanadské alt-popové scény, vydávající u Arbutus Records, boduje hořkosladkými baladami i syrovými koncerty. A jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Bullion - Blue Pedro
Tohle je jeden z dokonalých jamů, křičel jsem, když jsem to slyšel prvně. Je to zábavné, směju se, šílím a cítím se emotivně a smutně.


Fishbach - Dans Un Fou Rire
Fishbach je naprostý génius. Díky tomuhle neuvěřitelnému mistrovskému dílu se cítím jako dítě, co užasle poslouchá nějaký román.


Alpen Glow - Summer House Hudba, díky které se cítím tak dobře, se neobjevuje každý den. Songwriting Amery Sandford je šílený, srší citem, hlubokými texty a dokonalými vokály.


Marci - Immaterial Girl
Nemůžu uvěřit, jaký má tahle melodie hype. A takových šleh má Marci na celé album, vyjde v létě. Skvělé vokální provedení, brilantní text, refrén poskakuje mezi uvolněním a nakažlivým melodickým cinknutím.


Tops - Perfected Steps
Bláznivá písnička, je mi, jako když jsem byl na střední poprvé „dazed and confused“. Když ji poslouchám, chci být prostě v ní, víš, jak to myslím? A když budu poslouchat dál, možná se do té jiskřivé vzpomínky fakt dostanu.


A.G Cook & Cecile Believe - Show Me What
O můj bože, s první akordy letím… Cecile Believe má vždycky skvělé texty, takové psycho háčky a suprkreativní zpěv. Zpívám se to furt.


Yves Tumor - Secrecy Is Incredibly Important to Both of Them
To je tak inspirativní! Úplně ujeté tím nejlepším způsobem. Texty jako Richard Hell nebo tak něco, ta obraznost je ohromující.


FKA Twigs - Jealousy
FKA Twigs je pro mě opravdová osobnost, jsem její nový fan, má skvělý vkus, hlavně v tomhle klipu. Miluju videa, které jsou jako filmy! Tenhle song má nejkrásnější melancholickou melodii. Jsem blázen do melodií, které fungujou jako mantry.


David Numwami - Le Fisc De l'Amour
Tahle melodie je dokonalá, budu ji poslouchat roky. Je to dobrý mix věcí blízkých mému srdci. Song vyšel v době, kdy jsem na tom nebyl dobře a pomohl mi. Velmi speciální záležitost.


Alexis Ffrench - Dreamland (Solo Piano Version)
Není to pop music, ale typ melodické klavírní písně. To není partitura, to je miniatura. Mistrovská miniatura. Mohla by hrát na mém pohřbu, to je pěkné shrnutí.


guilty pleasure: Don Walser – Cowpoke
Neuznávám guilty pleasure. Ale tohle se trochu liší od ostatních z výběru. Prvně jsem tuhle písničku slyšel, když jsem na turné projížděl Texasem, jedna z nejkrásnějších jódlovaček, co jsem slyšel. Moje oblíbená část textu je: „i ain't got a cent in these old worn out jeans, i'll stop eating steak, and go back to beans'.“

Info

Sean Nicholas Savage (ca)
Bandcamp

řivě: Sean Nicholas Savage (ca)
3. 6. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
web

foto © Marta Cikojevic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz: Michaela Ditrichová

redakce 15.08.2022

Michaela Ditrichová doporučuje, kam vyrazit v létě. A hned dvě zastávky jsou příští týden do Dobrše, pošumavské vesničky, kde se příští víkend koná festival Dobršská brána.

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala zkraje roku debutové EP Bring It On.

Vivat Moody Moon Noize vol. 3: To nejlepší

redakce 02.08.2022

Střípky nejen hudebních zážitku z vily snů...

Pop Messe 2022: To nejlepší

redakce 01.08.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe přivezl na šedesátku umělců z celého světa, ale nejen oni byli taháky brněnské akce.

10 + 1 = Daniel Kordik

redakce 28.07.2022

Producent pendlující mezi Londýnem a Bratislavou je stylově rozkročený, když jeho tvorba nabízí jak polohy taneční, tak kontemplativní. Z čeho to vyrůstá?

Vstupní prohlídka: Štěpánka Balcarová

redakce 25.07.2022

Na další jaro Štěpánka Balcarová plánuje turné a ve výhledu je i deska. Na koncertech zazní nové kompozice se zastřešujícím názvem Emotions. Třeba na Dobršské bráně.

Protokol: Rafiq Bhatia (Son Lux)

redakce 24.07.2022

Americký hudebník, kytarista, skladatel a producent Rafiq Bhatia má na svém kontě tři experimentální nahrávky, ale znát ho budete coby součást formace Son Lux.

Colours of Ostrava 2022: To nejlepší

redakce 19.07.2022

Co nás nejvíc bavilo na letošních Colours of Ostrava? Třeba to, že vůbec proběhly.

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace