Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Zagami Jericho

10 + 1 = Zagami Jericho

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 09.03.2017

Zagami Jericho je sedmnáctiletý pražský objev, který se zničehonic vynořil z hlubin Bandcampu před několika měsíci. Zvěsti se rychle šíří, nabídky na koncerty se množí, hudební zaujetí zůstává. Recenzi na její debutovou nahrávku čtěte zde, z čeho vyrůstá a co poslouchá, to čtěte a poslouchejte rovnou tady.

Current Value - Footwork
Aktuálně je Current Value jeden z mých nejoblíbenějších producentů, obzvlášť jeho starý věci mají super oldschool dark vibe. Footwork jsem ale vybrala proto, protože Biocellulose bylo moje první album od něj a pro tu úžasnou sci-fi portal-ish atmosféru, která jím táhne. Ta je dokonalá.


PHARAOH - ФОСФОР
V jeho podání je ruština nejkrásnějším a nejvíc "drsným" jazykem. + Jeho vizuály jsou super a je úplně jinde než ti, ke kterým ostatní Pharaa občas přirovnávají. Song na trip do lesa. Zbytek jeho diskografie je stejně super, i když mysteriózní vibe skálopevně drží jen tenhle song. To ostatní je ke knife fightu na Národce ve tři ráno.


Demi Lovato - Cool for the Summer
Baví mě tvorba Maxe Martina a sledovat, s čím přijde, a pokaždý je to výborný (stejně jako song s Goulding - On My Mind). Ani tady tak moc nejde o zpěvačku, alespoň pro mě ne, protože ať se člověk snaží ukázat sebevíc, jak je grownup, jednou Disney, navždy Disney. Jak hitne ten chorus - tohle je popový nebe, tohle je nejlepší.


Darewin - Leader
Pure hudba a krásně upřímnej rap a baví mě i ostatní, kteří se okolo Darewina pohybují (MDT, Last...). Navíc má zajímavou barvu hlasu, která mě nejspíš nikdy nepřestane bavit.


M.O.O.N. - Crystals
Asi se shodneme na tom, že Hotline Miami a její OST je to nejlepší, co gaming průmysl v poslední době potkalo. Ačkoliv by stálo za to jen z prvního dílu vyzdvihnout několik skladeb, Crystals to vyhrává díky svýmu podmanivýmu minimalismu, kterej fitne do každý situace a mísí se v něm dost nevinná, ale zároveň správně evil nálada.


Lazerhawk - So Far Away
Napadlo mě sem dát Perturbatora, Carpentera nebo další zásadní synthwave jména. So far Away je ale o kousek nad nimi, pro mě je to suicide song #1. Výborná melancholická nálada, a stejně tam cítíte echo štěstí, který je někde daleko, ale vlastně docela blízko. Gun do ruky a volume doprava.


Robert Miles - Children
K tomuhle asi nemusím nic moc říkat. Absolutní klasika a moje oblíbená skladba od nějakejch osm let.


Blank Banshee - Teen Pregnancy
BB mi přijde jako naprosto zásadní postava v tomhle žánru, už jen proto, že tu asi hardly bude stejně dobrej zástupce. Hudba plná emocí a myšlenek, výbornej sound, Kanada, tajná identita, perfektní.


Bratkilla & C-Netik - Corona Virus
Oblíbená záležitost, kterou jsem objevila teprve nedávno. Líbí se mi až primitvní energičnost a ten čistej kick a ta basička a ten vokál a ten synth, prostě celý je to super a doufám, že to někdy uslyšim na pořádnejch bednách, to pak aspiruju do jiný dimenze.


GFOTY - Friday Night
Celý PC Music naprosto zbožňuju, GFOTY má ale navíc hodně hot primal vibes a tenhle song je tak perfektně ironic, až není, a pořád dokola. Melodickej přechod ze sloky na refrén mě poprvý úplně odstřelil. I podruhý. Vlastně pokaždý.


Guilty Pleasure: Pink Angels – Slay Mama
Tak každej máme něco, ne.


Info

www.zagamijericho.bandcamp.com/releases

Live: Free Mondays w/ Zagami Jericho + Aid Kid
13. 03. 2017 20:00
Roxy, Praha
www.roxy.cz/events/detail/437/free-mondays-w-aid-kid

foto © žakelýna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Kiki Hitomi (King Midas Sound, WaqWaq Kingdom)

Jan Starý 04.12.2019

Japonská hudebnice Kiki Hitomi prezentuje výběr ze soundtracků k animé, které formovaly její zvláštní svět.

10 +1 = Mikuláš Pejcha (Mydy Rabycad)

redakce 13.11.2019

Křest alba Numbers se chystá na druhou půlku listopadu, ještě předtím nám ale saxofonista Mikuláš Pejcha vysypal deset formativních písní jeho hudebního vkusu.

10 +1 = Jordi (Tús Nua)

redakce 11.11.2019

Radiohead spadali do stejné kategorie jako Placebo, přiznávám, byla jsem malá skeptická srágorka, co spoustu hudby odsoudila po zběžném poslechu..., říká Jordi ve výběru svých srdcovek.

10 +1 = Aleš Hrebeniak (dokruhu)

redakce 08.11.2019

Pro iniciaci Converge máme více než pochopení, stejně jako není od věci se prohrabat domácí scénou a sfouknot z desek prach, nebo si i přiznat, že všechno už je dávno…

10 +1 = Sven Engelsman (The Sweet Release of Death)

redakce 05.11.2019

Žebříček bubeníka Svena sází na jistoty, stejně jako se jim nezdráhá vyhnout, jako když se těšíte na křest nového EP své oblíbené kapely, ale smete vás neznámý support.

10 + 1 = Luka (Haiku Garden)

redakce 04.11.2019

Vkus Luky z kapely Haiku Garden sahá od hlasitých vypalovaček spjatých s obdobím první vzpoury přes nejoblíbenější písničkáře až k podivnému lo-fi popu...

10 + 1 = Petr Zenkl (Paprsky inženýra Garina)

redakce 31.10.2019

Pink Floyd nejsou soundtrack k Čelistem a covery Laibach měly říz. Své hudební srdcovky vybral Petr Zenkl z Paprsků inženýra Garina.

10 +1 = Robert Niziński (Księżyc)

redakce 30.10.2019

Na první pohled je zřejmé, že Robert Niziński má naposloucháno hlouběji, než bývá obvyklé. Ale i nejsečtělejší z nás si sem tam připomenou, jak chutná přecpat se sladkým...

10 + 1 = Tereza Papáčková (Lebanon)

redakce 25.10.2019

Olomouckou formaci Lebanon potkáte na festivalu Alternativa. Tohle jsou hudební srdcovky jejich zpěvačky Terezy Papáčkové.

10 + 1 = Judith Hill

redakce 23.10.2019

Americká zpěvačka Judith Hill byla dlouhá léta vokalistkou hvězd jako Stevie Wonder, Michael Jackson nebo Prince. Teď přijede sama. Její kořeny?