Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Zagami Jericho

10 + 1 = Zagami Jericho

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 09.03.2017

Zagami Jericho je sedmnáctiletý pražský objev, který se zničehonic vynořil z hlubin Bandcampu před několika měsíci. Zvěsti se rychle šíří, nabídky na koncerty se množí, hudební zaujetí zůstává. Recenzi na její debutovou nahrávku čtěte zde, z čeho vyrůstá a co poslouchá, to čtěte a poslouchejte rovnou tady.

Current Value - Footwork
Aktuálně je Current Value jeden z mých nejoblíbenějších producentů, obzvlášť jeho starý věci mají super oldschool dark vibe. Footwork jsem ale vybrala proto, protože Biocellulose bylo moje první album od něj a pro tu úžasnou sci-fi portal-ish atmosféru, která jím táhne. Ta je dokonalá.


PHARAOH - ФОСФОР
V jeho podání je ruština nejkrásnějším a nejvíc "drsným" jazykem. + Jeho vizuály jsou super a je úplně jinde než ti, ke kterým ostatní Pharaa občas přirovnávají. Song na trip do lesa. Zbytek jeho diskografie je stejně super, i když mysteriózní vibe skálopevně drží jen tenhle song. To ostatní je ke knife fightu na Národce ve tři ráno.


Demi Lovato - Cool for the Summer
Baví mě tvorba Maxe Martina a sledovat, s čím přijde, a pokaždý je to výborný (stejně jako song s Goulding - On My Mind). Ani tady tak moc nejde o zpěvačku, alespoň pro mě ne, protože ať se člověk snaží ukázat sebevíc, jak je grownup, jednou Disney, navždy Disney. Jak hitne ten chorus - tohle je popový nebe, tohle je nejlepší.


Darewin - Leader
Pure hudba a krásně upřímnej rap a baví mě i ostatní, kteří se okolo Darewina pohybují (MDT, Last...). Navíc má zajímavou barvu hlasu, která mě nejspíš nikdy nepřestane bavit.


M.O.O.N. - Crystals
Asi se shodneme na tom, že Hotline Miami a její OST je to nejlepší, co gaming průmysl v poslední době potkalo. Ačkoliv by stálo za to jen z prvního dílu vyzdvihnout několik skladeb, Crystals to vyhrává díky svýmu podmanivýmu minimalismu, kterej fitne do každý situace a mísí se v něm dost nevinná, ale zároveň správně evil nálada.


Lazerhawk - So Far Away
Napadlo mě sem dát Perturbatora, Carpentera nebo další zásadní synthwave jména. So far Away je ale o kousek nad nimi, pro mě je to suicide song #1. Výborná melancholická nálada, a stejně tam cítíte echo štěstí, který je někde daleko, ale vlastně docela blízko. Gun do ruky a volume doprava.


Robert Miles - Children
K tomuhle asi nemusím nic moc říkat. Absolutní klasika a moje oblíbená skladba od nějakejch osm let.


Blank Banshee - Teen Pregnancy
BB mi přijde jako naprosto zásadní postava v tomhle žánru, už jen proto, že tu asi hardly bude stejně dobrej zástupce. Hudba plná emocí a myšlenek, výbornej sound, Kanada, tajná identita, perfektní.


Bratkilla & C-Netik - Corona Virus
Oblíbená záležitost, kterou jsem objevila teprve nedávno. Líbí se mi až primitvní energičnost a ten čistej kick a ta basička a ten vokál a ten synth, prostě celý je to super a doufám, že to někdy uslyšim na pořádnejch bednách, to pak aspiruju do jiný dimenze.


GFOTY - Friday Night
Celý PC Music naprosto zbožňuju, GFOTY má ale navíc hodně hot primal vibes a tenhle song je tak perfektně ironic, až není, a pořád dokola. Melodickej přechod ze sloky na refrén mě poprvý úplně odstřelil. I podruhý. Vlastně pokaždý.


Guilty Pleasure: Pink Angels – Slay Mama
Tak každej máme něco, ne.


Info

www.zagamijericho.bandcamp.com/releases

Live: Free Mondays w/ Zagami Jericho + Aid Kid
13. 03. 2017 20:00
Roxy, Praha
www.roxy.cz/events/detail/437/free-mondays-w-aid-kid

foto © žakelýna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.