Články / Seriály / / 3na3

3na3: Cidre Punk Fest

3na3: Cidre Punk Fest

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 11.07.2018

První ročník Cidre Punk Festu proběhne tento týden v malé pošumavské vesničce Újezd u Chanovic v prostorách domácí moštárny. O čem bude a jak se liší od ostatních festiválků? Odpovědi na otázky nám dal jeden z organizátorů Majkl, druhým organizátorem je Jarda, na jehož pozemku akce proběhne.

Jak si představujete ideální festival? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

S ideálním festivalem se mi pojí slova jako volnost, radost, příroda, dobrá nálada a hudba, dostatečný výběr jídla a pití. Lidi na jedné vlně, ani moc, ani málo, určitě už preferuji spíše menší nemasové festivaly, jedním z takových je například výborný Zelesa festival. Dříve jsem taky velice rád navštěvoval Fluff Fest.

Jak vypadá příprava Cidre Punk Festu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Letos pořádáme první ročník a první myšlenka přišla někdy v březnu, od té doby jsem začal s kontaktováním kapel a domlouváním zvukaře. Hlavní organizátoři jsme dva, já a Jarda. Já se starám o stránku hudební a Jarda (majitel moštárny Divoké jablko) řeší zázemí – stany, pití, jídlo, toiky atp. Jedeme v duchu DIY, před čtrnácti dny jsme začali vylepovat po okolí plakáty se snahou nepřelepovat ty, které jsou ještě aktuální. Bohužel naopak už to neplatí. Den před festivalem postavíme stany, podium, uvaříme jídlo, narazíme bečku... Problémy určitě nějaké přijdou, doufejme, že to nebude nic, co bychom nevyřešili.

Hlavní body festivalu?

Jde o první ročník DIY festivalu zaměřený na kapely s punkovým srdcem. Návštěvníci se krom kapel mohou těšit na domácí cidre, pivo z šumavského pivovaru Kout, jídlo i pro vegany a stanové městečko mezi stromy s výhledem až na Šumavu.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Festival děláme zcela apolitický, přesto pro podobně smýšlející lidi, kteří mají rádi punkovou scénu.

Info

Cidre Punk Fest
14. 7. 2018 15:00
Újezd u Chanovic
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.