Články / Seriály / / 3na3

3na3: Ještědská odysea

3na3: Ještědská odysea

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 14.06.2018

Lokální nezávislý festival, který kombinuje rozličné hudební žánry a životní styly. Festival, kde se sci-fi mění v realitu. Festival Ještědská odysea, jenž by neexistoval bez masivní podpory nadšenců a dobrovolníků z liberecké scény. „Děkujeme za pomoc a těšíme se na další intergalaktické setkání. Různorodost spojuje, přijďte se napojit,“ říká jeden z organizátorů, Milan Nosek z Kulturního Klubu Sever.

Jak si představuješ ideální festival? Místo, čas, kapely, jídlo a pití, publikum, merch?

Místo spíš nějaký pěkný, třeba na zelené louce. Kapely, jídlo a pití, publikum, to vše by tam mělo být. Taky dobré pivo, zábava a samozřejmě ještě něco navíc.

Jak vypadá příprava vašeho festivalu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi?

Obvykle jsme hned po festivalu trochu přesycení a dáváme si cca půl roku pauzu. Je nás tři až třicet. Nejčastěji se scházíme tři, ale bez pomoci mnoha dalších nadšenců bychom se neobešli. Největší problém vždy byl najít místo blízko Liberce, které by bylo trvale udržitelné.

Hlavní body festivalu?

Zkoušeli jsme toho hodně od hadí ženy přes longboardové závody po divadlo. Dnes se profilujeme především jako hudební festival. Snažíme se být žánrově pestří, nezávislí a tak trochu DIY.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Primárně jde o hudbu a zábavu. Ale to, že část jídla připravují Food Not Bombs, stánky zde mívají Šance zvířatům či Greenpeace a letos dorazí němečtí motorkáři Kuhla Wampe i s legendárním nápojem Mexikaner, o nás leccos vypovídá.

Info

2018 Ještědská odysea
16. 6. 2018 13:00
Rekreační a sportovní areál Vesec
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

redakce 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

redakce 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.

3na3: Kalle (k akustickému turné)

redakce 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. Veronika a David o nápadu na akustické tour a nejen o něm.

3na3: Olomoucká klubová noc

redakce 13.11.2018

Nultý ročník Olomoucké klubové noci oživí během dvou nocí pět olomouckých klubových scén a běžně nepřístupný kryt civilní obrany. Povídání s pořadatelem.

3na3: Muzika pro nezaujaté uši

redakce 12.11.2018

Na hudebním programu jsou Kittchen, Nylon Jail a Budoár staré dámy. Muzika pro nezaujaté uši však nenabízí jen hudební dění. Rozhovor.

Barbora Johansson: Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom zůstali přáteli

redakce 24.10.2018

Kinolab je nejen filmová, ale i diskuzní platforma zaměřená na současná socio-politická témata. Co chystají, co nám k tomu řekla kreativní šéfka Barbora Johansson?

3na3: Pavel Kraus a Libor Galia (Konektiv Night)

redakce 27.09.2018

Nový model hudebního večera? Jeden český a jeden zahraniční umělec ve velmi nečekaných tandemech, posuďte sami... Rozhovor s pořadateli, hleďte.