Články / Seriály / / 3na3

3na3: Okolojeles

3na3: Okolojeles

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 16.07.2018

Čtvrtý ročník tak trochu alternativního festivalu Okolojeles se koná v dubovém hájku u Náramče v okrese Třebíč. Pořádá ho skupina nezištných dobrovolníku s touhou oživit region Vysočiny nemainstreamovou hudbou. Na letošní premiérově dvoudenní program zvou Sabina Coufalová a Tomáš Palát.

Jak si představujete ideální festival?

Od srdíčka, v přírodě v zajímavém prostředí s geniem loci, bez omezení, plný svobody, lásky, míru, ohleduplný k místu a planetě, bez pochybných finančních zdrojů. Mezi naše nejoblíbenější a pravidelně navštěvované patří Mišmaš, Fotbal proti rasismu nebo Beseda u Bigbítu.

Jak vypadá příprava Okolojelesa? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Celý rok obrážíme koncerty, festivaly a různé pochybné události, abychom odkoukali, jak se co dělat má a jak nemá. Jádro tvoří pět, šest lidí. Letos jsme se do přípravy obuli a začali kolem nového roku, předtím to byl víc punk. Aktuální problém je, že jsme se tak trochu po hlavě pustili do dvoudenní akce a musíme sehnat hodně dobrovolníků, kteří nám skoro zadarmo budou pracovat na baru a u vstupu (toto chápejte jako inzerát a neváhejte se nám ozvat!).

Hlavní body festivalu?

Hlavně pohoda a kámošství. Kvalitní kapely, které máme rádi a které si podle nás zaslouží více prostoru. Zásadní je rozšíření na dva dny a vznik druhé stage v šapitó v režii labelu Nona Records, mezinárodní platformy přátel experimentální elektronické hudby, kteří jsou spojení například s Bastl Instruments. V doprovodném programu dáme prostor nadějným rozervaným umělcům.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Významný prvek je pro nás ekologie – používáme vratné kelímky, v nabídce je veganské občerstvení, třídíme odpad, celkově se snažíme omezit jeho produkci, pořádáme blešák, vystoupí biodivadlo Napříč, máme přednášky s ekologickou tematikou. Snažíme se o zapojení lokality – místních spolků a zdrojů, včetně lidských. Rádi bychom, aby si návštěvníci odnesli inspiraci v co nejvíce sférách společenského a kulturního života, a podpořili jsme tak vzájemnou toleranci.

Info

Festival Okolojeles
27. – 28. 7. 2018 15:00
Doubí, Nárameč u Třebíče
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

redakce 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.

3na3: Kalle (k akustickému turné)

redakce 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. Veronika a David o nápadu na akustické tour a nejen o něm.

3na3: Olomoucká klubová noc

redakce 13.11.2018

Nultý ročník Olomoucké klubové noci oživí během dvou nocí pět olomouckých klubových scén a běžně nepřístupný kryt civilní obrany. Povídání s pořadatelem.

3na3: Muzika pro nezaujaté uši

redakce 12.11.2018

Na hudebním programu jsou Kittchen, Nylon Jail a Budoár staré dámy. Muzika pro nezaujaté uši však nenabízí jen hudební dění. Rozhovor.

Barbora Johansson: Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom zůstali přáteli

redakce 24.10.2018

Kinolab je nejen filmová, ale i diskuzní platforma zaměřená na současná socio-politická témata. Co chystají, co nám k tomu řekla kreativní šéfka Barbora Johansson?

3na3: Pavel Kraus a Libor Galia (Konektiv Night)

redakce 27.09.2018

Nový model hudebního večera? Jeden český a jeden zahraniční umělec ve velmi nečekaných tandemech, posuďte sami... Rozhovor s pořadateli, hleďte.

3na3: Laura Lovišková a Regina Ulejová (Hvalur)

redakce 12.09.2018

Jste fanoušci akcí zaměřených na kulturu konkrétního regionu, na dny té které kuchyně, kinematografie nebo i hudby?