Články / Seriály / / 3na3

3na3: Okolojeles

3na3: Okolojeles

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 16.07.2018

Čtvrtý ročník tak trochu alternativního festivalu Okolojeles se koná v dubovém hájku u Náramče v okrese Třebíč. Pořádá ho skupina nezištných dobrovolníku s touhou oživit region Vysočiny nemainstreamovou hudbou. Na letošní premiérově dvoudenní program zvou Sabina Coufalová a Tomáš Palát.

Jak si představujete ideální festival?

Od srdíčka, v přírodě v zajímavém prostředí s geniem loci, bez omezení, plný svobody, lásky, míru, ohleduplný k místu a planetě, bez pochybných finančních zdrojů. Mezi naše nejoblíbenější a pravidelně navštěvované patří Mišmaš, Fotbal proti rasismu nebo Beseda u Bigbítu.

Jak vypadá příprava Okolojelesa? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

Celý rok obrážíme koncerty, festivaly a různé pochybné události, abychom odkoukali, jak se co dělat má a jak nemá. Jádro tvoří pět, šest lidí. Letos jsme se do přípravy obuli a začali kolem nového roku, předtím to byl víc punk. Aktuální problém je, že jsme se tak trochu po hlavě pustili do dvoudenní akce a musíme sehnat hodně dobrovolníků, kteří nám skoro zadarmo budou pracovat na baru a u vstupu (toto chápejte jako inzerát a neváhejte se nám ozvat!).

Hlavní body festivalu?

Hlavně pohoda a kámošství. Kvalitní kapely, které máme rádi a které si podle nás zaslouží více prostoru. Zásadní je rozšíření na dva dny a vznik druhé stage v šapitó v režii labelu Nona Records, mezinárodní platformy přátel experimentální elektronické hudby, kteří jsou spojení například s Bastl Instruments. V doprovodném programu dáme prostor nadějným rozervaným umělcům.

Reflektujete coby festival nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

Významný prvek je pro nás ekologie – používáme vratné kelímky, v nabídce je veganské občerstvení, třídíme odpad, celkově se snažíme omezit jeho produkci, pořádáme blešák, vystoupí biodivadlo Napříč, máme přednášky s ekologickou tematikou. Snažíme se o zapojení lokality – místních spolků a zdrojů, včetně lidských. Rádi bychom, aby si návštěvníci odnesli inspiraci v co nejvíce sférách společenského a kulturního života, a podpořili jsme tak vzájemnou toleranci.

Info

Festival Okolojeles
27. – 28. 7. 2018 15:00
Doubí, Nárameč u Třebíče
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články