Články / Seriály / / 3na3

3na3: Olomoucká klubová noc

3na3: Olomoucká klubová noc

Jiří Přivřel | Články / Seriály / / 3na3 | 13.11.2018

Nultý ročník Olomoucké klubové noci oživí během dvou nocí 16. a 17. listopadu pět olomouckých klubových scén (15 minut music club, Konvikt, Vertigo, Ponorka a Dream Club) a běžně nepřístupný kryt civilní obrany, který se stane středobodem celé akce. Povídali jsme si s Davidem Grimem z agentury Air Force Production, která to celé pořádá.

Olomoucká klubová noc. Můžeš nám ji představit?

Cílem je rehabilitovat místní klubovou scénu. Myslím, že ta byla v minulosti kvalitní nebo minimálně konkurence schopná v rámci republiky, ale v poslední době upadla. Chtěl bych zase naučit lidi v Olomouci chodit na koncerty do klubů, nejen do těch mainstreamových. Nechci tvrdit, že jsme koncept klubové noci vymysleli my, inspirovali jsme se Žižkovskou nocí v Praze, opavskou FreiPlatz nebo ostravským Pendlem. Olomouc nám přijde jako ideální město, aby tady něco podobného taky proběhlo. To se v minulosti podařilo jen jednou, když Jiří Jirák z Nylon Jail pořádal klubovku na podporu prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga, což ale byla ojedinělá a jednorázová akce.

Proč jste si vedle pěti klubů vybrali kryt civilní obrany?

Chceme dostat kulturu do ne úplně obvyklých míst. Veřejnosti uzavřený kryt může být atraktivní pro lidi, kteří by jinak do klubu nepřišli. Páteční večer podzemní prostory oživí slovenští DJs Jimmy Pé, FVLCRVM a D One Two, sobotní noc bude patřit olomouckým kapelám Flash the Readies a Nylon Jail, o závěrečnou afterparty se postarají taneční Killiekrankie. Vedle koncertů chceme v krytu udělat doprovodný program: umělecké výstavy, interaktivní místnost se starými konzolemi a osmibitovými hrami, tatérské studio, studenti z univerzitního spolku UP Crowd budou dělat bezpečné pokusy a míchat drinky ze suchého ledu, chtěli bychom prostor zaplnit zvukovými instalacemi a nebude chybět bar… Tím, jak je kryt členitý, se tam dá udělat spousta věcí a my bychom ho chtěli funkčně zaplnit.

Nemáš pocit, že je takový typ akce kontraproduktivní? Nahustíš bohatý program do dvou dnů a vystřílíš munici, se kterou by sis vystačil na půl roku?

Já se snažím menší akce dělat častěji a pravidelně. Někdo se obává, že když přivede nějakého interpreta, tak ho zase na delší čas nezíská. Já to mám jinak. Já se snažím systematicky zvát stejné interprety, kteří se mi osobně líbí. Je dost pravděpodobné, že ti, kteří zahrají na Olomoucké klubové noci, se tu zase brzy objeví, takže návštěvník nemusí mít pocit, že mu uniklo něco, co tu zase dlouho neuslyší. Taky jsme se snažili, aby program v jednotlivých klubech ctil přání a vkus jejich tradičních návštěvníků, kteří nebudou akci vnímat jako nějakého vetřelce. Klubová noc ale může přitáhnout lidi, kteří nejsou zvyklí do klubu chodit, a taky by mohla přilákat lidi z větší dálky.

Info

Olomoucká klubová noc
16. – 17. 11. 2018 19:00
Olomouc
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.