Články / Seriály / / 3na3

3na3: Ruinfest 2018

3na3: Ruinfest 2018

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 04.06.2018

Ruinfest, to je hudba na prahu léta na nádvoří hradu Rabí. Stany, hvězdy, noční polibky. To by mohl být váš první letní festival, protože proběhne už tento týden. Bude to už 12. ročník a letos se na hrad vypraví šest hlavních interpretů. Je to moc, nebo málo? A jaký je kontext? To nám řekl hlavní organizátor Petr Houdek.

Jak si představuješ ideální festival? Už jsi potkal nějaký, který se tomu blížil?

Ideální festival neexistuje! Je tam spoustu faktorů, které se musí propojit, abych si mohl říci, že tady to má smysl a stojí za to se sem vracet. Rozhoduje v první řadě prostor a místo, kde se festival koná. Pak je to výběr kapel, které tomu určí jasný směr a cílovou skupinu. Tak a dostali jsme se k tomu nejdůležitějšímu, a to jsou návštěvníci. Ti totiž rozhodnou o tom, jaký festival bude, a je to v zásadě na nich. Korunu tomu nasadí vždy dobré jídlo a pití, volnost se v areálu pohybovat a samozřejmě dostatečná kapacita WC. Ideálu se blíží festival Povaleč anebo Beseda u Bigbítu, taky Fluff Fest. Z těch větších festivalů Pohoda nebo Colours of Ostrava, i když tam už se nedá mluvit o úplné volnosti, kvůli vysokému počtu návštěvníků.

Jak vypadá příprava Ruinfestu? Kolik vás je, kdy začínáte s prvními pracemi, jaký největší problém jste řešili?

I když je Ruinfest malá akce a trvá vlastně jen několik hodin, přípravy začínají už na začátku podzimu. Je to hlavně kvůli propagaci, aby bylo všechno včas podchycené a mohla běžet kampaň. Grafické práce jsme chtěli letos udělat tak, aby bylo vše jednotné a sladěné. Velký dík patří Zlatě Ruttkayové, která navrhla a vytvořila celý vizuální styl, a převlékla tak do svých barev, kreseb a křivek jak web, tak příspěvky na sociální sítě a ve finále i plakát akce. Festival dělám z větší části já sám, ale pomáhají mi s tím kamarádi Pavel a Štěpánka. Další věc, která se musí domluvit včas, je termín pronájmu hradu a sponzoring. Letos jsme poprvé žádali Plzeňský kraj o dotaci z Mikrograntu pro přesně takový typ akcí, jako je Ruinfest. I přes vstupné 250 Kč na místě nejsme schopni zaručit, že se festival zaplatí, takže peníze z třetí strany jsou bohužel nutné.

Problémů za celou šestiletu existenci moc nebylo. Co si vzpomínám, tak minulý rok nám asi na 30 minut vypadl proud a předminulý ročník si zase jeden kluk sám způsobil ošklivou zlomeninu ruky. Jo a před rokem nám vlastně za hodinu došlo veškeré bílé víno.

Hlavní body Ruinfestu?

Dostat na okraj Šumavy to nejlepší z české klubové scény a ukázat posluchačům, že je u nás spoutu skvělých kapel, o kterých třeba ani neslyšeli. Tím, že zahraje jen několik interpretů v jeden večer, nestane se, že by někdo měl z večera mlhavou představu o tom, co vlastně slyšel. Není totiž šance přebíhat mezi pódii.

Reflektujete nějak současnost, co se týká politických, společenských nebo ekologických problémů?

U nás jde v první řadě o hudbu a pohodu, takže na nějakou politiku nemáme ani pomyšlení. Jasně že na místě třídíme odpad a říkáme vždy a všem, aby si přišli pro další pivo se stejným kelímkem.

Info

Ruinfest 2018
9. 6. 2018 18:00
Státní hrad Rabí, Rabí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Kay (Mapa Hluku)

redakce 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

redakce 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.

3na3: Kalle (k akustickému turné)

redakce 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. Veronika a David o nápadu na akustické tour a nejen o něm.

3na3: Olomoucká klubová noc

redakce 13.11.2018

Nultý ročník Olomoucké klubové noci oživí během dvou nocí pět olomouckých klubových scén a běžně nepřístupný kryt civilní obrany. Povídání s pořadatelem.

3na3: Muzika pro nezaujaté uši

redakce 12.11.2018

Na hudebním programu jsou Kittchen, Nylon Jail a Budoár staré dámy. Muzika pro nezaujaté uši však nenabízí jen hudební dění. Rozhovor.

Barbora Johansson: Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom zůstali přáteli

redakce 24.10.2018

Kinolab je nejen filmová, ale i diskuzní platforma zaměřená na současná socio-politická témata. Co chystají, co nám k tomu řekla kreativní šéfka Barbora Johansson?

3na3: Pavel Kraus a Libor Galia (Konektiv Night)

redakce 27.09.2018

Nový model hudebního večera? Jeden český a jeden zahraniční umělec ve velmi nečekaných tandemech, posuďte sami... Rozhovor s pořadateli, hleďte.