Zprávy / Pozvánky

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2020

Originální a nepředvídatelná zápletka v duchu Agathy Christie, svižný děj a skvělé herecké obsazení. Francouzský thriller Překladatelé vyniká právě těmito zbraněmi – a poprvé jimi na české diváky zaútočí online. Premiéru snímku přichystala na 29. dubna platforma Aerovod.

Děj thrilleru Překladatelé se odehrává v luxusním bunkru, zcela izolovaném od zbytku světa. Právě zde souběžně vznikají cizojazyčné verze přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale pro devět překladatelů brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a čím dál zoufalejší nakladatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Hlavních rolí napínavého snímku se chopila plejáda hvězd evropského filmu: „Bond girl“ Olga Kurylenko, Lambert Wilson známý například z filmu série The Matrix, italská hvězda Riccardo Scamarcio či držitelka mnoha dánských filmových cen Sidse Babett Knudsen a další.

Aerovod zažívá od března silný růst poptávky i nabídky – v katalogu přibývá několik filmů týdně. Kolekce svých oblíbených filmů pak pro diváky průběžně připravují zajímavé osobnosti českého kulturního života. Filmový katalog Aerovodu v současné době obsahuje již více než 300 snímků. „Výběr filmů zjednodušujeme našim zákazníkům tematickými kolekcemi a doporučeními zajímavých osobností ze světa kultury,“ říká Němeček. Diváci se tak mohou inspirovat filmovými tipy rappera Vladimira 518, multimediálního umělce Krištofa Kintery, člena skupiny Tata Bojs Mardoši nebo moderátorky a módní publicistky Veroniky Ruppert. „Těší nás také kolekce Restaurované klasiky,“ pokračuje Němeček. V té diváci najdou digitálně restaurované filmy ze 60. let od autorů československé nové vlny, navíc opatřené anglickými titulky. „Jde o výjimečná kinematografická díla, která by neměl minout žádný opravdový milovník filmu. Snímky z této kolekce nabízíme v rámci předplatného a jsou tedy příjemným zpestřením nabídky pro naše věrné zákazníky. Kolekci budeme i nadále rozšiřovat, a kromě filmů jako Hoří, má panenko, Intimní osvětlení, Spalovač mrtvol či Starci na chmelu můžeme slíbit třeba Markétu Lazarovou nebo Ostře sledované vlaky,“ dodává Němeček.

Info

Aerovod uvádí:
Překladatelé
režie: Régis Roinsard, 2019
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Underdogs' se po třech měsících otevírá

redakce 06.06.2020

Lokomotiva a světlo na konci tunelu. Město, kamarádi, krize, nitrozpyt. Nechte live streamy minulosti, tohle z gauče nebude.

Severní nástupiště a Aran Epochal v Libeňské synagoze

redakce 06.06.2020

Ambicí spolku je aktuálním způsobem prostředkovat povědomí o konkrétních tématech, způsobu práce s informacemi a podpora humanistických hodnot.

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.