Zprávy / Pozvánky

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2020

Originální a nepředvídatelná zápletka v duchu Agathy Christie, svižný děj a skvělé herecké obsazení. Francouzský thriller Překladatelé vyniká právě těmito zbraněmi – a poprvé jimi na české diváky zaútočí online. Premiéru snímku přichystala na 29. dubna platforma Aerovod.

Děj thrilleru Překladatelé se odehrává v luxusním bunkru, zcela izolovaném od zbytku světa. Právě zde souběžně vznikají cizojazyčné verze přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale pro devět překladatelů brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a čím dál zoufalejší nakladatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Hlavních rolí napínavého snímku se chopila plejáda hvězd evropského filmu: „Bond girl“ Olga Kurylenko, Lambert Wilson známý například z filmu série The Matrix, italská hvězda Riccardo Scamarcio či držitelka mnoha dánských filmových cen Sidse Babett Knudsen a další.

Aerovod zažívá od března silný růst poptávky i nabídky – v katalogu přibývá několik filmů týdně. Kolekce svých oblíbených filmů pak pro diváky průběžně připravují zajímavé osobnosti českého kulturního života. Filmový katalog Aerovodu v současné době obsahuje již více než 300 snímků. „Výběr filmů zjednodušujeme našim zákazníkům tematickými kolekcemi a doporučeními zajímavých osobností ze světa kultury,“ říká Němeček. Diváci se tak mohou inspirovat filmovými tipy rappera Vladimira 518, multimediálního umělce Krištofa Kintery, člena skupiny Tata Bojs Mardoši nebo moderátorky a módní publicistky Veroniky Ruppert. „Těší nás také kolekce Restaurované klasiky,“ pokračuje Němeček. V té diváci najdou digitálně restaurované filmy ze 60. let od autorů československé nové vlny, navíc opatřené anglickými titulky. „Jde o výjimečná kinematografická díla, která by neměl minout žádný opravdový milovník filmu. Snímky z této kolekce nabízíme v rámci předplatného a jsou tedy příjemným zpestřením nabídky pro naše věrné zákazníky. Kolekci budeme i nadále rozšiřovat, a kromě filmů jako Hoří, má panenko, Intimní osvětlení, Spalovač mrtvol či Starci na chmelu můžeme slíbit třeba Markétu Lazarovou nebo Ostře sledované vlaky,“ dodává Němeček.

Info

Aerovod uvádí:
Překladatelé
režie: Régis Roinsard, 2019
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.