Zprávy / Pozvánky

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2020

Originální a nepředvídatelná zápletka v duchu Agathy Christie, svižný děj a skvělé herecké obsazení. Francouzský thriller Překladatelé vyniká právě těmito zbraněmi – a poprvé jimi na české diváky zaútočí online. Premiéru snímku přichystala na 29. dubna platforma Aerovod.

Děj thrilleru Překladatelé se odehrává v luxusním bunkru, zcela izolovaném od zbytku světa. Právě zde souběžně vznikají cizojazyčné verze přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale pro devět překladatelů brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a čím dál zoufalejší nakladatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Hlavních rolí napínavého snímku se chopila plejáda hvězd evropského filmu: „Bond girl“ Olga Kurylenko, Lambert Wilson známý například z filmu série The Matrix, italská hvězda Riccardo Scamarcio či držitelka mnoha dánských filmových cen Sidse Babett Knudsen a další.

Aerovod zažívá od března silný růst poptávky i nabídky – v katalogu přibývá několik filmů týdně. Kolekce svých oblíbených filmů pak pro diváky průběžně připravují zajímavé osobnosti českého kulturního života. Filmový katalog Aerovodu v současné době obsahuje již více než 300 snímků. „Výběr filmů zjednodušujeme našim zákazníkům tematickými kolekcemi a doporučeními zajímavých osobností ze světa kultury,“ říká Němeček. Diváci se tak mohou inspirovat filmovými tipy rappera Vladimira 518, multimediálního umělce Krištofa Kintery, člena skupiny Tata Bojs Mardoši nebo moderátorky a módní publicistky Veroniky Ruppert. „Těší nás také kolekce Restaurované klasiky,“ pokračuje Němeček. V té diváci najdou digitálně restaurované filmy ze 60. let od autorů československé nové vlny, navíc opatřené anglickými titulky. „Jde o výjimečná kinematografická díla, která by neměl minout žádný opravdový milovník filmu. Snímky z této kolekce nabízíme v rámci předplatného a jsou tedy příjemným zpestřením nabídky pro naše věrné zákazníky. Kolekci budeme i nadále rozšiřovat, a kromě filmů jako Hoří, má panenko, Intimní osvětlení, Spalovač mrtvol či Starci na chmelu můžeme slíbit třeba Markétu Lazarovou nebo Ostře sledované vlaky,“ dodává Němeček.

Info

Aerovod uvádí:
Překladatelé
režie: Régis Roinsard, 2019
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace