Zprávy / Nové desky

Agu vydává debut na Yannick South

Agu vydává debut na Yannick South

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.10.2015

AGU je polská muzikantka, žije v Praze. Její hudba, jemná a pokojná, vytváří pomocí minimalistických kytarových smyček a něžného zpěvu psychedelicky snovou atmosféru. Přestože vystupuje teprve necelé dva roky, má za sebou přes stovku koncertů ve třech zemích Evropy.

Právě vycházející album předznamenalo EP Mouthful of Dreams, které nahrála s vynikajícím s kytaristou Tomášem J. Holým. Píseň Papierowe Sny se dokonce dostala až mezi 20 nejúspěšnějších skladeb Velké Sedmy Radia 1 za rok 2014. Debut Ke Světlu vychází díky úspěšné crowdfundingové kampani na Startovači. Písně z nahrávky Mouthful of Dreams doplnila AGU o šest novinek a celek nahrála pod producentem Romanem Raiem. Kolegou jí i tentokrát zůstal Tomáš J. Holý. Ještě před datem oficiálního vydání bylo album nominováno na cenu TAIS AWARDS. Jeji zástupci AGU charakterizovali těmito slovy:


"Jediná svého druhu, ne však kvůli absenci konkurence. Spíše si dokázala najít přesně to své místo v přítomnosti celé plejády asi čtyřiceti zpěvaček střední Evropy, na které vstoupit je téměř posvátným aktem. Zanechává svou vlastní nesmazatelnou stopu v nesmrtelném světě variabilních, zkušených zpěvaček — s dobrým citem pro výběr kytaristů a schopností navodit pocit potřeby slyšet její písně znova a znova."

Desku můžete ve fyzické i digitální podobě zakoupit na e-shopu Yannick South i bandcampové stránce vydavatelství. Na Bandcampu si* Ke Světlu* můžete celé i poslechnout v podobě streamu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace