Zprávy / Nové desky

Alasdair Bouch vydal EP Desolation Peak

Alasdair Bouch vydal EP Desolation Peak

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.03.2022

„Desolation Peak je můj způsob, jak čelit a bojovat s osamělostí, úzkostí a strachem z posledních dvanácti měsíců strávených v lockdownu,“ říká v Praze usazený britský písničkář Alasdair Bouch. „Je jen málo těch, kteří zůstali nedotčeni pandemií – zpochybnila téměř každý aspekt našeho života –, ale spolupráce, soucit a ohleduplnost k ostatním nám pomohou vše překonat,“ věří. „Tyto písně vyjadřují spolucítění a v konečném důsledku vítězí nad nepřízní osudu.“

Nedávno vydané singly Out of My Mind a Storm in a Coffee Cup (feat. Anna Beckerová), nahrané Thomem Artwayem, jsou spárovány se dvěma baladami, původně sbíranými na odložené, v pořadí páté Bouchovo album In Your Arms“ (o rozpadajícím se vztahu) a This Much Is True (o životě v Londýně). Vznikly před deseti a dvaceti lety, ale autorem stále silně rezonují. Obě skladby vznikaly pod rukama producenta Jakuba Steva Lenze v roce 2015. Po sérii zpoždění a minikatastrof, kdy bylo Steveovo studio vykradeno, se Bouch bál, že nahrávky budou navždy ztraceny. Díky nevítané přestávce v hudebním životě došlo ke vzkříšení těchto skladeb americkým producentem Geoffem Tysonem,který se ujal mixu a masteringu. Mezi další hosty hrající na EP patří kontrabasista Ondřej Jurásek a klávesový maestro Jirka Vidasov. Jak říká Alasdair Bouch, je to lokální záležitost, na které se objevuje smetánka české scény. Páté album by pak mělo vyjít koncem léta.

Info

Alasdair Bouch
Bandcamp

foto © Barbara Kuntová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace