Zprávy / Offtopic-Novinky

Alexmonhart a Sofya Samareva: hatback dvou tváří

Alexmonhart a Sofya Samareva: hatback dvou tváří

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 13.04.2016

Alexmonhart a designérka Sofya Samareva půl roku pracovaly na společném konceptu, aby jeho konečnou podobou představily 22. 3. 2016 v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. K prezentaci si vybrali pánský streetwear showroom LAB 24.

Nový produkt společně nazvaly "hatback". Spojuje v sobě elegantní materiál pánských klobouků i siluetu a ducha streetwearu. Hatback vychází z kloboučnických zkušeností Sofye Samarevy a ze znalosti streetwearu v podání Alexmonhart. Hatback je ručně tvarovaný, jeho přední část je vyrobena z nejkvalitnějšího kloboučnického materiálu - králičí srsti - a zadní část je ze 100% bavlny. Za každým detailem stojí dotek lidské ruky a řemesla, které z hatbacku dělají kombinaci luxusního produktu a streetwear doplňku.

Hatback vychází z trendu high-end streetwearu. Ten s sebou nese prvky městské módy, a zároveň i nadstandardního zpracování a materiálů. Ideální pro lidi, kteří vyžadují mix kvality, pohodlnosti a jednoduchosti. Vše je podřízeno tempu velkoměsta i betonových džunglí, které dávají spoustu příležitostí zkombinovat nezkombinovatelné. Hatback je pro lidi, kteří se takových kombinací nebojí, a naopak ji využijí pro svůj náročný městský styl.

Alex a Sofya, designérky hatbacku, se shodují: "V naší kšiltovce se spojuje ruční zpracování, výborný materiál a jednoduchost. Kvalita klobouku spojená s uživatelskou nenáročností "baseballky". Daly jsme si záležet na tvarování, takže věříme, že náš hatback padne na hlavu každému."

Česká high-end streetwear značka Alexmonhart sezónně představuje jednotlivé série pánských produktů. Se svojí řadou pánských, multifunkčních batohů se podívala i na letošní berlínský streetwear veletrh SEEK, kde je představila zahraničních nákupčím. Po úspěšné spolupráci s blogerkou Adélou Mazánkovou se rozhodla pro další, tentokrát s designérkou Sofyí Samarevou. Alexmonhart byla nominována na Czech Grand Design.

Designérka, která vnesla do tvorby klobouků a pokrývek hlavy sochařského ducha. Vytváří klobouky, které přirozeně doplňují tvar lidské hlavy, jsou nápadité, hravé a rozpoznatelné na prví pohled. Zároveň vždy vychází z pojetí tradiční pokrývky hlavy. Sofya Samareva spolupracovala s designéry a návrháři jako Liběna Rochová, Monika Drápalová, Joelle Boers nebo israelské duo Muslin Brothers. V roce 2015 Byla oceněna prvním místem v kategorii modní doplněk v soutěži Gombold újra! Central Europe. Sofya Samareva je finalistkou Czech Grand Design 2015.

Info

Alexmonhart & Sofya Samareva

www.alexmonhart.com
www.sofyasamareva.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace