Zprávy / Nové desky

almost.artist, nový klip a EP

almost.artist, nový klip a EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.07.2022

Pražská kapela almost.artist vydala debutové EP s názvem almost.album, na které upozorňuje klipem k titulní skladbě Ease Down. Příznačně nazvaná šestipísničková sbírka balancuje na hraně surf rocku a raného indie rocku, a obsahuje především přímočaré kytarové aranže společně s charismatickým vokálním přednesem písničkáře Petra Freitaga.

Almost.artist je vysočanská čtveřice, jejíž kreativní základ tvoří textař a kytarista Petr Freitag společně s kytaristou Adamem Mičincem. Ke kapele se v průběhu loňského roku připojili baskytarista David Moudrý (kytarista z kapel Aiko a Funky Monx) a bubeník Matej Kráľ. Titulní EP zachycující tvorbu posledního roku existence kapely bylo nahrané ve vinohradském Golden Hive studiu ještě na konci ledna. O nahrávání a zvukový mix se postaral producent Amák Golden, obal alba navrhla Kateřina Nekvindová.

„almost.album je výsledkem vší práce a energie, kterou jsme projektu s klukama věnovali,” tvrdí frontman Petr Freitag. „Před rokem, kdy jsme se dali v týhle sestavě poprvý dohromady, jsme snad ani nemohli doufat, že budeme mít touhle dobou v ruce takovýhle nahrávky. Což je samozřejmě i zásluha Amáka, se kterým se nám nahrávalo jedna báseň a celý je to posunutý právě i díky němu.”

Info

almost.artist - almost.album (self-released, 2022)
Spotify

foto © Kateřina Nekvidová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace