Galerie

Alternativa Festival, 18.11.2022, MeetFactory, Praha

Alternativa Festival, 18.11.2022, MeetFactory, Praha

Foto: Anna Baštýřová | Galerie | 20.11.2022

Festival Alternativa v pátek pokračoval v pražském MeetFactory. Večer zahájili LyrArkestra, ansámbl složený z proměnlivého počtu hráčů na syntezátor Lyra 8. Osvětlení působivého setu poskytovaly jen neméně působivé projekce a najít jednotlivé vystupující byla bojovka. Birgit Ulher a Nicolas Collins předvedli velmi zajímavý dialog dvou trubek.

V malém sále se mezitím odehrávala "Alternativní Alternativa", kde vystoupili třeba Daniel Karko, Juicing Her Jesus nebo Matěj Kotouček. Zpátky ve velkém sále pak nastoupili Rouilleux & Guests. Jejich set byl sice trochu depka, ale krásná a procítěná. No a na závěr zlatý hřeb - Becoming Animal in Uruk, kde se Cindy Sharp a Massimo Pupillo tentokrát spojili s umělcem zvaným Thighpaulsandra.

Becoming Animal u nás naposledy vystoupili na jaře 2018 v Punctu. Tehdy to byl neskutečný zážitek a nebyla jsem si jistá, jestli lze něčeho takového dosáhnout znovu. Ale ano, jde to a jde to posunout ještě dál. U některých setů si člověk říká, že je to fajn, ale mohli by to zkrátit - Becoming Animal in Uruk by mohli hrát až do svítání a vůbec by mi to nevadilo.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace