Zprávy / Nové desky

Alternativa i funk pod taktovkou Candy

Alternativa i funk pod taktovkou Candy

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.07.2016

Tříčlenná formace Candy Meatworks byla založena v Kroměříži na začátku roku 2010 na popud baskytaristy Tomozy s tím, že má složeno pár songů, které by si s někým rád zahrál. Pánové Jiří "Giorgio" Di Ladzi (kytara) a Hanz "Hany" (bicí) svolili a během dvou let společně odehráli téměř stovku koncertů v klubech a na festivalech po celé ČR a vydali album First Twenty-Five Minutes and One Second with Candy Meatworks (2010). Trio hrálo několikrát po boku Už jsme doma, První Hoře nebo tehdy ještě méně známých Vložte kočku.

Ke konci roku 2012 Ladzi odchází ke své domovské kapele Superegokid,které se chce věnovat naplno. Ještě nějakou dobu drží Candy Meatworks nad vodou výpomoc klávesisty ze Superegokid, ale deziluze a touha po svobodě namísto nekonečných zkoušek vede kapelu k ukončení koncertní činnosti a neplánované odmlce.


V průběhu let 2013 – 2016 jediný pozůstalý člen Tomoza ToMaŝino Pishkot (baskytara, zpěv) skládá urputně dál i bez jakékoliv vyhlídky na sestavení nového uskupení či koncertování. Přesto se mu poštěstí novou tvorbu párkrát prezentovat sólově na menších akcích. V roce 2015 Tomoza získává příležitost hudebně doprovázet němé filmy na Filmové škole v Uherském Hradišti v duu s Janem Plíhalem nazvaném Pacov a posléze i sólově na festivalu Film Sokolov. Od konce léta 2015 Tomoza, tentokrát už co by Candy, chystá vydání nového alba, které je od 4. července 2016 dostupné v digitální podobě.

Žánrově se Candy řadí mezi alternativu, funk metal, avangardní rock apod. ale nevyhraňuje se vůči žádnému stylu či žánru. V současné době je Candy koncipován jako sólový projekt, ale není vyloučeno že by v budoucnu nemohlo dojít k navýšení počtu členů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

CRoSz vydává Comfy EP

redakce 10.03.2023

CRoSz žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává Comfy EPčko.

Elýščítat: Healing!

redakce 06.03.2023

Slovenský producent sleduje svým breakbeatovým trackem proces uzdravení.

James Harries vyráží s novým albem

redakce 03.03.2023

Na novince nazvané Hiraeth vynik ryzí písničkářství, ale i zkušenost s filmovou hudbou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace