Zprávy / Nové desky

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.03.2023

Amelie Siba na konci března vydává své třetí dlouhohrající album Gently Double A. Na desce nahrané diy metodou zachycuje hledání sebedůvěry ve světě, který na nás často klade přílišné nároky. Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Na začátku roku 2022 se Amelie Siba rozhodla opustit Prahu a s ní i všechny své špatné životní návyky a zacyklené myšlenky. Odletěla do Anglie k babičce na vesnici, cílem bylo tady chvíli jen tak žít, dobře jíst a starat se o sebe. Nic víc. V bezpečí svého starého dětského pokojíku a bezčasí venkova ale začala úplně nečekaně vznikat deska, která kreslí úplně nové emoční mapy její hudby. Na Gently Double A je slyšet naštvanost, otevřenost, ale i naděje v nalezení lepšího já a nové začátky.


Zvuk desky ovlivnilo to, že vznikala na koleně – žádné profesionální studio, jen kytara, mikrofon a zvukovka a zachycení prchavých momentů. Přesto mají písně robustní zvuk a je z nich cítit autorské sebevědomí i ochota pouštět se do experimentů. Původní syrová verze nového materiálu se Amelii Sibě tak zalíbila, že se rozhodla ho vydat bezmála tak, jak jej natočila ve svých malých svatyních bezpečí. Na postprodukci a mixech se podílel Kryštof Kříček, který byl v roli producenta předchozí desky Love Cowboys z konce roku 2021.

Název alba je přezdívka, kterou Sibě dal její anglický kamarád. „Připomíná mi, že na sebe mám být hodná,“ říká. Písně z desky v sobě mají nánosy špíny, kterou už nemůže žádná postprodukce vymazat, jsou silné a autentické a intenzivní. Od naštvané Happiest Memory k intimní a minimalistické Simple zachycuje Siba chvíle životních prozření i komplikované emoce spojené s přechodem do dospělosti. Ke slyšení jsou zde písně o nastavování hranic v mezilidských vztazích i ochotě věřit, že to nejlepší je ještě před námi. „I ache to heal in my own way,“ konstatuje Siba nakonec.

Info

Amelie Siba –⁠ Gently Double A
Fb interpretky

foto © se svolením Amelie Siba

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alegorie Fæ Bestia

redakce 28.03.2023

Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

CRoSz vydává Comfy EP

redakce 10.03.2023

CRoSz žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává Comfy EPčko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace