Zprávy

Angažovaní Italia 90 s novým singlem

Angažovaní Italia 90 s novým singlem

redakce | Zprávy | 16.02.2021

Italia 90 vydávají nový singl Borderline, který vyjde fyzicky spolu s B-side singlem jako exkluzivní sedmipalec u Brace Yourself Records 16. dubna. Londýnská čtveřice vydala od roku 2018 řadu singlů a EP a živě se představila před kapelami jako Viagra Boys, Cocaine Piss a The Murder Capital. U kritiků si získali ohlasy především díky kombinaci sebevědomého vystupování a naštvanosti s vlastní zranitelností. K novému singlu kapela dodává: „Borderline se zaměřuje na neúspěšnou ideologii třetí cesty, která vedla k současné politické situaci. Vytvořili jste to, co jste sami nenáviděli.“

Kapela z Brightonu nyní žije v jižním Londýně, vychází z bujícího okruhu hudebníků okolo kultovního klubu The Windmill Brixton. Ve svých textech často skloňuje problémy, jako jsou policejní brutalita a zločiny vojáků v Severním Irsku. B-side singl Declare se bude zabývat spoluvinou a nečinností tváří v tvář násilí. Navzdory orientaci na vážná politická témata se Italia 90 stále prezentují s humorem a chytlavými tracky.

Info

Italia 90
Bandcamp kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní den žen v otrlé společnosti

redakce 07.03.2021

Všem maminkám, babičkám, prababičkám a ženám s outěžkem i bez něj bude naděleno k jejich svátku něco mnohem praktičtějšího, a sice pořádně virilní muž.

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Něco něco dělají Vlny

redakce 05.03.2021

Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem.

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

MFF Karlovy Vary se uskuteční v srpnu 2021

redakce 05.03.2021

Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie COVID-19 v České republice se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli o posunu termínu karlovarského festivalu.

Lowmoe vypouští z kapes první ze svých tapes

redakce 04.03.2021

Vizuální stránka pokračuje v lo-fi estetice předchozí tvorby a věnuje se obyčejnosti, rutinním momentům ze všedního života v nevšední době.

Cenu Apollo 2020 získala písničkářka Amelie Siba

redakce 04.03.2021

Cenu Apollo 2020 si z pražského klubu Roxy dnes odnesla osmnáctiletá písničkářka Amelie Siba za své album Dye My Hair.

Večer s Kateřinou Šedou na Moje kino Live

redakce 04.03.2021

Umělkyně bude během živého přenosu hovořit o projektech, jež můžou ostatní motivovat k vlastní aktivitě, a tím jim pomoci překlenout aktuální složitou dobu.

Gruppo Salsiccia vypouští třetí klip

redakce 04.03.2021

Gruppo Salsiccia, pod patronátem labelu BiggBoss, je nový multižánrový projekt rappera Oriona, zakladatele PSH.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace