Zprávy / Pozvánky

Angláni This Town Needs Guns se vracejí

Angláni This Town Needs Guns se vracejí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.02.2013

This Town Needs Guns se dali dohromady v univerzitním Oxfordu koncem roku 2004. První větší úspěch přišel až v roce 2006 společně s jejich turné po ostrovech, kde se kapela těší velké oblibě. Debutové eponymní album vyšlo v roce 2008 a obsahuje osm písní v čele s hitem 26 Is Dancier Than 4. Druhá deska z roku 2009 pojmenovaná Animals (co skladba, to jméno zvířete), byla vřele přijata jak na domácí půdě, tak ve světě. To TTNG nakoplo k celosvětovému turné a intenzivnímu koncertování, které s pauzami trvalo celé tři roky. Hráli na festivalech jako SXSW Music, Soundwave nebo na Arabaki Festu v Japonsku.

V roce 2011 odešli z kapely kytarista a zpěvák Jamie Cooper a kytarista Stuart Smith, aby založili rodiny. Z původní sestavy tak zůstávají jen bráchové Tim a Chris Collins, kteří stáli u samotného zrodu, a v roce 2012 přichází Henry Tremain z The Pennies, aby se usadil na postu kytaristy/zpěváka. O tom, že to byla pro skupinu ta nejlepší možná náhrada, jste se mohli přesvědčit už v květnu 2012, kdy tu TTNG hráli poprvé. V těchto dnech vydávají na labelu Sargent House nové album nazvané 13.0.0.0.0. a celé si ho můžete poslechnout tady.

TTNG ve své muzice propojují rytmicky a kytarově složité postupy math-rocku s výrazným, čistým a melodickým zpěvem, což je kombinace označovaná také jako math-pop. Hudebně jsou spřízněni s kapelami jako Maps & Atlases (vystoupí v Praze také zanedlouho), American Football nebo Cap'n Jazz.

Ten večer nebudou na Sedmičce sami. Sólový projekt Nata Kinselly, Birthmark, je jeden z mnoha hudebních počinů, na kterých tento Newyorčan pracuje. Mezi jeho nejvýznamnější projekty patří kultovní kapela Joan of Arc, ale taky Make Believe, Mata Hari nebo Decembers Architects. Jestli je dobré mu přisuzovat roli předskokana je otázka, na kterou si přijďte odpovědět sami. 10. února na strahovskou Sedmičku, v režii Landmine Alert.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.

Promoe s novou deskou ve Futuru

redakce 15.11.2019

Rekordman v počtu koncertů v Čechách z řad zahraničních rapperů? Promoe přijíždí do pražského Futurum Music Baru.

Kapela 10 000 Russos se vrací do Prahy se třetím albem

redakce 15.11.2019

Jestli zařadíte 10 000 Russos mezi drone rock, krautrock nebo ostrý shoegaze je vlastně jedno, klíčové je zažít je naživo.

Elpida a Václav Havelka chystají narozeninové turné

redakce 14.11.2019

Deset let vystupují po boku Václava Havelky z Please the Trees a na rok 2020 společně chystají narozeninové turné.

Severská elektronická smršť v MeetFactory

redakce 14.11.2019

Smršť představující současnou elektronickou scénu dorazí ze severu do smíchovské továrny.

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.