Zprávy / Pozvánky

Anna Vaverková v Jazz Docku

Anna Vaverková v Jazz Docku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.06.2023

Zpěvačka, songwriterka a producentka Anna Vaverková, která byla letos nominovaná ve všech třech českých hudebních cenách Vinyla, Apollo i Anděl, představí v Praze debutové album Pozdravy z polepšovny. V pražském Jazz Docku se v úterý 6. června představí s kytaristou Liamem Blomqvistem a bubeníkem Tobiasem Humblem.


V berlíně usazená Vaverková vydává debutové album Pozdravy z Polepšovny. Na brněnském labelu Kabinet Records vychází 26. 5. v digitální verzi a následně v listopadu 2023 na vinylu. Desku předznamenává singl Polepšovna společně s videoklipem od Jana Vališe a Táni Lvovské. Debutové album vznikalo v průběhu roku 2022 v berlínském nahrávacím studiu L.A. Recordings za finanční podpory německého fondu Initiative Musik. Nahrávku doprovází témata a pocity nejistoty a obav, které odkazují na politické dění z počátku roku 2022. Od nihilismu a závanu dadaismu až ke znovupoznání lásky. Na albu se podíleli skvělí muzikanti - Tomáš Liška, Tobias Humble, Peter Mojzeš, Kelly O'Donohue, Andy Aquarius a další.

Vaverková zahraje v pražském Jazz Docku v rámci narozenin hudebního magazínu Frontman. Program zahájí živá podoba podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem s hosty. Jedním z hlavních lákadel večera bude i vystoupení populárního satirického dua hudebních YouTuberů #kumšt. Ti večer vzkřísí svoje Duo Modřanka, parodující samohrajkové kapely. Na pódiu se k nim postupně připojí zpěváci a zpěvačky napříč generacemi, aby si ze sebe udělali srandu. Svoje největší hity v úpravách ala Duo Jamaha předvedou například frontman Vltavy Robert Nebřenský nebo zpěvačky Anna K., Tonya Graves, Dominika Hašková z We Are Domi, Aiko a další. Hodinovou kytarovkou večer uzavřou The Atavists.

Info

Frontman slaví 10 let
6. 6. 2023 19:00
Jazz Dock, Praha
Fb událost

foto © Tobias Humble

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Komunitní září v Punctu

redakce 14.09.2023

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace