Zprávy

Aphex Twin vydražil digitální NFT dílo za necelé tři miliony

Aphex Twin vydražil digitální NFT dílo za necelé tři miliony

redakce | Zprávy | 19.03.2021

Aphex Twin se stal dalším umělcem, který prodal umělecké dílo /afx\/weirdcore\<blockscanner> ve formě NFT, tzv. non-fungigle tokenu. Jedná se o další formu kryptoměny, která se nyní objevuje jako alternativní způsob výdělku pro hudebníky. Ti vlivem pandemie přišli o klíčovou část příjmu, kterou tradičně mají z živých hraní. Průkopník elektroniky z labelu Warp oznámil dražbu příspěvkem na Twitteru.

Digitální dílo s hudbou Aphexe Twina vizuálně ztvárnil umělec Weirdcore a vydraženo bylo za necelé tři miliony korun (72 ETH). Pro srovnání - zpěvačka Grimes vydražila koncem února svá digitální díla za za šest milionů dolarů. V souvislosti s fenoménem NFT se mluví se o demokratizaci hudebního trhu, otázkou ale je, zda kryptoart nebude pouze způsobem, který pomůže vydělat několika velkým jménům. Dalším tématem je i ekologická stopa kryptoartu a kryptoměn, jelikož jsou závislé na velmi výkonných procesorech. Aphex Twin k tomu dodává: „Část výdělku utratíme za výsadbu stromů nebo jako příspěvek permakulturním projektům.“

Info

Aphex Twin
fb umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Mladí ladí jazz vyhlašuje soutěž Jazzfruit

redakce 16.05.2021

Finále proběhne naživo na palubě lodi na Vltavě, z níž poběží streamy na YouTube a Facebooku.

Greynbownes odhalují další song animovaným klipem

redakce 16.05.2021

Jde o druhý singl z chystané druhé desky Bones & Flowers, která má vyjít v létě 2021. Píseň je o důležitosti přátelství a nebezpečí samoty.

Essential Changes aneb Zásadní proměny hudebního projevu živě z DOX+

redakce 15.05.2021

Ostravské centrum nové hudby připravuje další ze série koncertů situovaných do originálních prostor pražského Centra pro současné umění DOX. Cage, Kotík, Wada a další.

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Dagmar Voňková dostala k narozeninám nový videoklip

redakce 14.05.2021

Producent a vydavatel jejího posledního alba Archa Petr Ostrouchov jí spolu s režisérkou Majou Hamplovou připravili dárek.

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace