Zprávy / Pozvánky

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.09.2023

V úterý 21. listopadu zahrají v Underdogs' v rámci společného turné norští noise rockeři Årabrot a kentucký dark bluesový projekt Jaye Jayle. Karin Park z Årabrot také vystoupí sólově se svým indie popovými baladami, které jí vysloužily přízvisko skandinávské Nico.

Norští noise rockeři Årabrot, které mohlo pražské publikum v Underdogs' slyšet před čtyřmi lety společně s japonskými instrumentalisty Mono, už dvě dekády odhodlaně prozkoumávají různá hudební teritoria. Daří se jim při tom držet si vlastní styl - ať už zrovna tíhnou ke sludge metalu, nebo art rocku. Ústřední postavou Årabrot je Kjetil Nernes a posledních deset let různou měrou také Karin Park, Nernesova hudební i životní partnerka, se kterou žije v kostele ve švédské vesnici, kde Park vyrůstala. V tomto kostele také dvojice nahrála jubilejní desáté album Of Darkness and Light, které vyjde v říjnu u nezávislého berlínského labelu Pelagic Records. Jako producent se pod něj podepsal Alain Johannes, mimo jiné aktivní hudebník, který vystupoval například s PJ Harvey nebo Queens of the Stone Age. Ze spolupráce s ním vzešla deska, kde pod elektrizujícím synťákovým pozlátkem tepe poctivé heavy rockové srdce.


Za kentuckým projektem Jaye Jayle stojí hudebník a umělec Evan Patterson. Původně sólový akustický projekt se záhy rozrostl do full bandu, prozkoumávajícího temná zákoutí blues, folku, art rocku i noisu. V této podobě kapela pravděpodobně utkvěla v paměti i pražskému publiku, které mohlo mít tu čest před čtyřmi lety na Sedmičce. Jaye Jayle si za svou kariéru stihli zahrát s avantgardními metalisty Sumac nebo jako doprovodný band s Emma Ruth Rundle. Pattersona bylo možné v roce 2019 potkat v Underdogs' jako frontmana noise rockových Young Widows. Patterson aka Jaye Jayle aktuálně vydal u Pelagic Records nové album Don't Let Your Love Life Get You Down, na kterém se jako host objevil i Bonnie 'Prince' Billy nebo saxofonista Patrick Shiroishi. Tato deska dává tušit, že Underdogs' čeká blend temného gotic folku, hypnotického blues a americany, se kterým se Jaye Jayle navrací k sólovým kořenům.

Karin Park z Årabrot vystoupí během večera i sólo. Ve svých ambientních indie popových baladách se Park často pouští na pole magie a náboženství nebo si pohrává se silou představivosti. Na předposledním albu Church of Imagination jí jako hudební inspirace posloužili mimo jiné Throbbing Gristle, Massive Attack, Fade Gadget a Scott Walker. Loňskou, zatím poslední desku Private Collection tvoří devět předělávek doplněných o zcela novou úvodní skladbu Traces of Me. Park na toto album vybrala několik nejoblíbenějších songů ze svého více jak dvacetiletého katalogu a odvážila se je osekat až na dřeň. Jak sama přiznává, nové aranže odráží to, jak některé z těchto songů hraje naživo – sama, jen s pomocí syntezátorů, klávesového sampleru a varhan.

Info

Årabrot (no) + Jaye Jayle (us) + Karin Park (no)
21. 11. 2023 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Pal Laukli

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace