Akce

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

Årabrot (no) + Jaye Jayle (us) + Karin Park (no)
21. 11. 2023 19:30
Underdogs', Praha

V úterý 21. listopadu zahrají v Underdogs' v rámci společného turné norští noise rockeři Årabrot a kentucký dark bluesový projekt Jaye Jayle. Karin Park z Årabrot také vystoupí sólově se svým indie popovými baladami, které jí vysloužily přízvisko skandinávské Nico.

Norští noise rockeři Årabrot, které mohlo pražské publikum v Underdogs' slyšet před čtyřmi lety společně s japonskými instrumentalisty Mono, už dvě dekády odhodlaně prozkoumávají různá hudební teritoria. Daří se jim při tom držet si vlastní styl - ať už zrovna tíhnou ke sludge metalu, nebo art rocku. Ústřední postavou Årabrot je Kjetil Nernes a posledních deset let různou měrou také Karin Park, Nernesova hudební i životní partnerka, se kterou žije v kostele ve švédské vesnici, kde Park vyrůstala. V tomto kostele také dvojice nahrála jubilejní desáté album Of Darkness and Light, které vyjde v říjnu u nezávislého berlínského labelu Pelagic Records. Jako producent se pod něj podepsal Alain Johannes, mimo jiné aktivní hudebník, který vystupoval například s PJ Harvey nebo Queens of the Stone Age. Ze spolupráce s ním vzešla deska, kde pod elektrizujícím synťákovým pozlátkem tepe poctivé heavy rockové srdce.


Za kentuckým projektem Jaye Jayle stojí hudebník a umělec Evan Patterson. Původně sólový akustický projekt se záhy rozrostl do full bandu, prozkoumávajícího temná zákoutí blues, folku, art rocku i noisu. V této podobě kapela pravděpodobně utkvěla v paměti i pražskému publiku, které mohlo mít tu čest před čtyřmi lety na Sedmičce. Jaye Jayle si za svou kariéru stihli zahrát s avantgardními metalisty Sumac nebo jako doprovodný band s Emma Ruth Rundle. Pattersona bylo možné v roce 2019 potkat v Underdogs' jako frontmana noise rockových Young Widows. Patterson aka Jaye Jayle aktuálně vydal u Pelagic Records nové album Don't Let Your Love Life Get You Down, na kterém se jako host objevil i Bonnie 'Prince' Billy nebo saxofonista Patrick Shiroishi. Tato deska dává tušit, že Underdogs' čeká blend temného gotic folku, hypnotického blues a americany, se kterým se Jaye Jayle navrací k sólovým kořenům.

Karin Park z Årabrot vystoupí během večera i sólo. Ve svých ambientních indie popových baladách se Park často pouští na pole magie a náboženství nebo si pohrává se silou představivosti. Na předposledním albu Church of Imagination jí jako hudební inspirace posloužili mimo jiné Throbbing Gristle, Massive Attack, Fade Gadget a Scott Walker. Loňskou, zatím poslední desku Private Collection tvoří devět předělávek doplněných o zcela novou úvodní skladbu Traces of Me. Park na toto album vybrala několik nejoblíbenějších songů ze svého více jak dvacetiletého katalogu a odvážila se je osekat až na dřeň. Jak sama přiznává, nové aranže odráží to, jak některé z těchto songů hraje naživo – sama, jen s pomocí syntezátorů, klávesového sampleru a varhan.

Info

Årabrot (no) + Jaye Jayle (us) + Karin Park (no)
21. 11. 2023 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Pal Laukli

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace