Zprávy / Úplňkové

Autorem nového XPLAYMIXU je DJ Prokta

redakce | Zprávy / Úplňkové | 25.11.2015

Klubová scéna v ČR zažívá v poslední době něco jako renesanci. Přibývá DJů, kteří hrají posluchačsky náročnější hudbu, parties, kde se taková hudba prezentuje a naštěstí i těch, kteří jsou za takové akce ochotni utrácet peníze. V pražském klubu Cross je vlajkovou lodí progresivních klubových nocí v našem hlavním městě série Deep Beat Avantgarde. Její rezidentní DJ Prokta je autorem aktuálního podcastu hudebního serveru Xplaylist.cz.

Jeho mix je podle jeho vlastních slov ovlivněn letošní návštěvou festivalů Outlook v Chorvatsku nebo Amsterdam Dance Event v Holandsku. Právě tady Prokta propadl zvuku producentů, jako je Paleman, Alex Coulton nebo Asusu. Na první poslech chladná hudba na rozhranní techna a UK garage je při bližším zkoumání plná jemných nuancí, jejichž objevování dělá z poslechu Proktova podcastu nesmírně dobrodružnou záležitost.


Příležitostí k vydání podcastu je chystaná party ze série Deep Beat Avantgarde, na kterou v sobotu 28. 11. dorazí do pražského Crossu britský DJ a producent Paleman. Sekundovat mu bude skvadra tuzemských selektorů, mezi nimiž nebude chybět ani Prokta. Druhé pódium ovládnou zmutované hiphopové a grimeové beaty v podání lidí, jako je Smack, BLQ či Dryman.

XPLAYMIX je neustále se rozšiřující série podcastů, jejichž autory jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další lidé, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění. V minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Aid Kid, Greg Roberts (Dreadzone) či kapela Vessels. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #119 – Ženská síla vládne všem

redakce 01.03.2021

Pop music globálně vládnou ženy, nasvědčují tomu čísla, žebříčky i pocity. Březnovému Full Moonu vládnou ženy v rapu.

Mooncloud #53: Möbius

redakce 27.02.2021

Ve dvou se to lépe táhne? Möbius pro nás sestavili hlučný playlist z dvoučlenných formací.

Full Moon #118 na Spotify

redakce 16.02.2021

Aktuální číslo Full Moonu (interně přezdívané spln) tradičně doplňujeme playlistem.

Únorové aktuality databáze XPlaylist

redakce 14.02.2021

Jak to vypadá na špici nejlépe hodnocených alb XPlaylistu? 87 % pro We Are Always Alone od Portrayal of Guilt. Co na to české desky?

Mooncloud #52: Bare Escape

redakce 13.02.2021

Bare Escape netřeba dlouho představovat, brněnská úderka vydala na sklonku roku druhé řadové album. Víte, jaké kapely jsou pro ně inspirací?

Full Moon #118: Poklona sousedům

redakce 01.02.2021

Únorový Full Moon je poklonou slovenské scéně, která zažívá nebývalý rozpuk a ohlas.

Mooncloud #51: Moimir Papalescu

redakce 30.01.2021

Laibach jedou Beatles, Residents Elvise, starej dobrej Johnny vybrousil Ježíše od Depeche Mode do krásnýho temnýho diamantu a co na to Depešáci?

Full Moon Coffee: ¡Colombia es pasión!

redakce 14.01.2021

Je libo kávu? *„Je naprosto absurdní, že existuje taková země a nechce zde bydlet každý,“* říkal o Kolumbii Anthony Bourdain, který rozhodně věděl, o čem mluví.

Full Moon #117 na Spotify

redakce 14.01.2021

Full Moon #117, to je Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony. Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu.

Full Moon #117 – Síla vyprávění

redakce 06.01.2021

Síla vyprávění někdejšího frontmana Pulp neslábne- Full Moon #117, Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace