Zprávy / Nové desky

Až ti uschne koloběžka

Až ti uschne koloběžka

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.07.2015

Začátek kapely Až Naprší a Uschne se váže s rokem 1999 a pražským klubem Mlejn. Původní složení bylo Omar – bicí (dnes Jet8), Rudolf – basa, Lískoš – kytara, zpěv a texty. První veřejný koncert byl v červnu 2001 ve squatu Milada a kromě pětileté pauzy, kdy byl Lískoš hospodským v kultovní vršovické hospodě U Starejch Hadrů, hráli snad všude, kde se dá. Po několika personálních změnách a experimentech s houslemi, ženským zpěvem a akustickou kytarou se kapela ustálila na klasickém punkovém základu (Lískoš – kytara a zpěv, Grázl – basa a zpěv, Šmejdy – bicí). V této sestavě natočili po dlouhých šestnácti letech druhou desku Na Pěšinách Srázu (což je anagram Až Naprší a Uschne), ze které pochází i videoklip k písni Koloběžka.


Album obsahuje šest nových věcí, jednu starší a nese se v přímočarém duchu. Oproti první desce, která byla koncipovaná jako Best of 1999 – 2013 je zde mnohem větší sjednocenost a ucelení stylu a zvuku. Kapela se nikdy nesnažila tlačit na velká pódia, hrát líbivé věci a drží si svůj styl. Její silnou stránkou jsou texty v češtině, což se dnes moc nenosí, rýmy znějí nenásilně a i přes velký nadhled se v nich skrývá něco navíc. Hudebně je cítit, že to kluky baví a nesnaží se na desce oslňovat studiovými vychytávkami a zvukovými experimenty a proto kapela zní naživo stejně jako na desce. Momentálně koncertují po Čechách, z festivalů budou např. na Keltské noci a Bunch festu.

Kapela je spojena s klubem Cross, kde pořádá punkové akce a momentálně tam i staví vlastní malé nahrávací studio pro všechny, kteří za nahrání desky nehodlají zaplatit dvouměsíční plat všech členů skupiny, mělo by být v provozu od podzimu letošního roku. Na příští léto plánují velký punkový open-air před Crossem se vstupem zdarma. Všechny koncerty, kontakty a obě alba jsou na Bandzone.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Kucharski mají nahrávku Beze jména

redakce 21.04.2021

Nahrávce, která míchá rockový sound, folkovou alternativu i lyricky útočné texty v podání zpěvu Václava Bartoše.

První EP projektu Selas

redakce 19.04.2021

Finálna nahrávka vznikla na jeden pokus, neobsahuje žiadne strihy a dohrávky, len zachytené momenty, ktoré sa už nikdy nezopakujú.

Trio Rach představuje první úrodu

redakce 18.04.2021

Rach vznikl v roce 2019, težištěm jeho hraní je pražská klubová scéna a EP Pláně je první nahrávkou kapely.

Novinky u Guerilla Records

redakce 14.04.2021

Nové desky, vzpomínkové koncerty i oslava dvacátých narozenin vydavatelství.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace