Zprávy

Badfocus, euforický singl

Badfocus, euforický singl

redakce | Zprávy | 21.04.2022

Badfocus představuje nový euforický singl sora, který má své posluchače oslovit tématy naděje a lehkosti. Ty jsou citelné již v samplu japonského vokálu a také v samotném vizuálu singlu, který zobrazuje znak sora: japonsky nebe.

Pražský multi-instrumentalista a producent Prokop Korb zahájil projekt badfocus na jaře 2020. Od té doby za sebou stihl nechat bohatou hudební tvorbu: vydal debutové album wallflower, dále dvě EP ze spontánní série emerged a také složil soundtrack k prvnímu tanečnímu filmu Laterny magiky New Normal. V rámci vybraných živých vystoupení předskakoval německým Grandbrothers, vystoupil na řadě českých festivalů, na unikátním koncertu Electronica: Visions of Sound III v Londýně, v Budapešti na showcase festivalu Bush a nedávno podnikl své první turné v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Nyní pouští do světa nový singl, který se předchozí tvorbě poměrně vymyká. „Song sora vznikl, když jsem během karantény objevil samply japonských vokálů. Hrozně mě bavilo, že působí jak z jinýho vesmíru, takový melancholický a nostalgický, ale zároveň plný ryze pozitivní energie, jako by ti někdo našeptával, že všechno bude v pohodě… Během chvilky jsem z toho udělal tenhle jednoduchej, euforickej track,“ uvádí badfocus o skladbě.

Svůj živý debut bude mít singl sora 23. dubna v Kampusu Hybernská. Badfocus zde společně zahraje s budapešťským umělcem OIEE – s tím navíc v současnosti badfocus pracuje na dalším singlu, který by měl vyjít na jaře.

Info

badfocus
Fb interpreta

Živě:
badfocus + OIEE (hu)
23. 4. 2022 20:00
Kampus Hybernská, Praha
Fb událost

foto © Ondřej Hons

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

prazdniny s letním singlem

redakce 26.06.2022

Prazdniny nejsou jen pop z nákupáku, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace